Rietaviškiai merą rinks iš trijų kandidatų

Parašė:  2019-01-17

Vos už pusantro mėnesio rietaviškiai, kaip ir kiti Lietuvos žmonės, rinks Savivaldybės tarybą ir atiduos balsus už politiką, kuris, jų nuomone, tinkamiausias vadovauti Savivaldybei. Mero posto Rietave šiemet sieks trys kandidatai, o štai dėl vienos vietos taryboje varžysis daugiau nei penki pretendentai.
Artėja apsisprendimo metas
2019-ieji rinkėjams – apsisprendimo metas. Teisę balsuoti ir taip išreikšti savo nuomonę rinkdami tiek vietos, tiek aukštesnę valdžią turėsime net trejuose rinkimuose (kovo 3 d. rinksime savivaldybių tarybas ir merus, gegužės 12 d. – Lietuvos Respublikos Prezidentą, o gegužės 26 d. – atstovus į Europos Parlamentą).
Pirmieji vyks savivaldybių tarybų rinkimai, kurių metu per savo atiduotus balsus parodysime, kokiais politikais pasitikime ir norime, kad jie toliau atstovautų visuomenei, o kuriuos laikas pakeisti naujais.
Nuo pat Rietavo savivaldybės atkūrimo – 2000-ųjų metų – jai vadovauja Antanas Černeckis. Galima sakyti, kad šis politikas ir jo vedami rietaviškiai liberalai be didelių pastangų – reklamų, populistinių kalbų ir pažadų – gaudavo daugumą mandatų taryboje ir mero postą. Tik 2015-aisiais, pradėjus merą rinkti tiesiogiai, atsirado pirmieji varžovai, atvirai išdrįsę mesti baltą pirštinę A. Černeckiui. Vis dėlto konkurentų jėgos nebuvo lygios: kitiems dviem kandidatams – Povilui Batavičiui (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Vytautui Blažaičiui (Lietuvos socialdemokratų partija) – pritrūko politinio svorio ir elektorato palaikymo, kad sudarytų rimtesnę konkurenciją senam politikos vilkui.
Šį kartą artėjančiuose rinkimuose Rietavo savivaldybės mero kėdės ir vėl sieks trys kandidatai: jau minėtasis liberalas A. Černeckis, Lietuvos socialdemokratų partijos iškeltas kandidatas Alfredas Mockus ir Darbo partijos kandidatė Vanda Deltuvienė.
A. Černeckis rinkėjams puikiai pažįstamas ir vertinamas pagal nuveiktus darbus, o kiti du pretendentai žinomi mažiau, daugumai rinkėjų ir visiškai nepažįstami.
Darbo partijos kandidatė į merus V. Deltuvienė save pristato kaip paprastą kaimo žmogų: „Esu baigusi Rietavo žemės ūkio technikumą, aukštojo mokslo diplomo neturiu. Gimiau ir augau kaime. Užauginau keturis sūnus ir dukrą, kuriais labai didžiuojuosi. Manau, kad kompetencijos vadovauti Savivaldybei man pakaktų, nes dirba ne vienas žmogus, o visa komanda. Jei prireiktų aukštojo išsilavinimo – mokytis niekada nevėlu.“
Paklausta, kaip vertina savo galimybes pelnyti rinkėjų palankumą, kandidatė atsakė: „Kartais gyvenime reikia permainų, o paprastiems žmonėms – paprasto žmogaus. Ateinu ne rungtis, o išbandyti savęs.“
Lietuvos socialdemokratų partijos deleguotas kandidatas A. Mockus dirba Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje technologijų mokytoju. Jis taip pat atstovauja švietimo darbuotojų interesams, vadovaudamas Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Rietavo savivaldybės susivienijimui.
Paklaustas, kodėl apsisprendė kandidatuoti į merus ir ką galėtų duoti gavęs šį postą, A. Mockus kalbėjo: „Norėtųsi, kad Rietavas taptų ta vieta, kurioje būtų gerbiami visi socialiniai partneriai, netoleruojama savivalė ir įstatymų pažeidimai, o kiekvienas savivaldybės gyventojas turėtų puikias galimybes gauti kokybišką išsilavinimą, gerai mokamą darbo vietą, galėtų turiningai leisti laisvalaikį, o atsitikus bėdai – sulaukti tinkamos pagalbos.“
Didelės patirties vadovaujant savivaldai turintis A. Černeckis yra įsitikinęs, kad einama teisingu keliu: „Kaip dirbau, taip ir dirbsiu. Savivaldos lygis nėra toks, koks turėtų būti, kad žmogus jaustųsi savo krašto šeimininku. Kiekvieną dieną tenka kovoti už teisę tvarkytis savarankiškai, nes noras valdyti mus iš viršaus vis dar labai didelis. Gyventojai nori gerų paslaugų – švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, socialinės pagalbos, nori gero gatvių apšvietimo, gerų kelių ir net neįsivaizduoja, kiek trukdžių tenka įveikti to siekiant, kiek iečių sulaužoma sprendžiant vidaus problemas tarp valstybinių institucijų.“
A. Černeckis neslėpė tikintis savo galimybe dar kartą būti išrinktas meru: „Tiesiog žinau, ką turiu daryti. Turiu supratimą ir didžiulę patirtį.“
17 mandatų sieks keturių partijų atstovai
Rinkimuose į Rietavo savivaldybės tarybą dalyvaus keturios partijos: Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (kandidatų sąraše – 29 pavardės), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (17 pavardžių), Lietuvos socialdemokratų partija (34), Darbo partija (15). Partijos sieks pasidalyti 17 mandatų, o tai reiškia, kad į vieną vietą taryboje pretenduos 5,6 kandidato.
Apygardos komisija ruošiasi rinkimams
Rietavo rinkimų apygardos Nr. 39 komisijai pirmininkaus Algirdas Meilus, sekretoriaus Dainora Batavičienė.
Pasak pirmininko, rinkimų apylinkių komisijos šiuo metu tik formuojamos.
Nauja tai, kad nebelieka vienos iš devynių savivaldybės teritorijoje buvusių rinkimų apylinkių – Giliogirio. Šio kaimo gyventojai, kaip ir teisę balsuoti turintys Alko, Gomantlaukio ir Lozorių kaimų žmonės, savo valią bus kviečiami išreikšti Rietavo miesto rinkimų apylinkėje Nr. 6.
Giliogirio apylinkė, kaip sakė A. Meilus, panaikinta, nes patalpos nėra pritaikytos neįgaliesiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. subinlaižis parašė:

  vyt lauk is tarybos sarasu tuos kurie Cerneckiui tarnauja nuo pat meravimo pradzios,gedos reika tureti listi i subinlaizius daugiau kaip 15 metu,lenkia jau ruskius,ir pats vadas isijautes i caro vaidmeni,nors carai gal buvo ir saziningesni ir tiek nesavivaliavo.Gal ponas Cernecki ir jo pakalikai jei dar turit sazines ir dar nepraradot per tiek metu gedos jausmo,pasitraukit nuo rinkimu ir nesdinkites velniop.

 2. Vytautas parašė:

  Siūlau jau pirmame ture išsirinkti gerai dirbantį merą. Sutaupysim pinigų ir bus ramiau.žinoma, reikia palaikyti ir jo komandą, nes nuo jos daug kas priklauso.

 3. Danielius parašė:

  Pagaliau konservatoriai suprato, kad neturi jokių šansų.

 4. antanina danieliui parašė:

  konservatoriu sarase yra 17 pavardziu ir kodel jau nusprendei,kad jiems nera sansu,gal jau zinai isrinktuju sarasa

 5. "apacius" parašė:

  hey savivaldybes rinkėjai buduliai,kodėl mums toks mažas pasirinkimas,kur paksiniai,kur karbauskiniai,dėkui nors uz uspaskinius.Vienas jau klerkas siūlo merą ir jo komandą išrinkti pirmame ture,atsieit taupumo sumetimais,o ponas ar iš sutaupytų pinigų nenumatoma statyti gimnazijoje ketvirtos sporto sales,o gal carui prie algos dar prideti siūlot,nors pagal DELFI-o straipsnį apie savivaldybių merų atlyginimus pagal gyventojų skaicių ponas lyg ir neblogai „užkala“.Prieš kelis mėn meras siūlė tarybai ,kad reikia pridėti administracijos direktoriui ir jo pavaduotojui prie algos,mat pastarieji daug dirba,sutinku jei sutaupysit pridėkit,kad neskurstu,kad kartais neišeitų ieškoti lengvesnio darbo.Sutinku,kad reikia viską atlikti su pirmu turu.Tik nebūtinai tai turi būti išrinktas Černeckis ir jo“vieninga kaip kumštis (daugiau kaip 15)nuolankiųjų“..Kodėl ne ponai V.Deltuvienė ar A.Mockus su savo komandomis.Hau buduliai

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip didžiausios vertybės linkėjo taikos (2)

Neseniai likimas nuvedė į Sakartvelą (tiesa, pats ekskursijos gidas savo šalį labiau buvo linkęs vadinti Gruzija). […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento rinkimų I turo ir dviejų referendumų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas