Rietaviškių „sąskaitoje“ – 4 521 administracinis pažeidimas

Parašė:  2020-02-12

Praėjusį trečiadienį į Rietavo savivaldybės salę susirinkusiems Savivaldybės vadovams ir administracijos darbuotojams, seniūnams, įstaigų direktoriams 2019 metų veiklos ataskaitą pateikė Rietavo policijos komisariato (PK) pareigūnai. Ta proga pagarsinta naujiena, kad penkerius metus rietaviškiams policininkams vadovaujantis Marius Vaičikauskas dar vienai kadencijai lieka rūpintis mūsų gyventojų saugumu.
Mažėja nusikalstamų veikų skaičius
Tradiciškai – filmuota medžiaga – pristatyta Klaipėdos apskrities pareigūnų nuveiktų darbų apžvalga. Pateikti skaičiai nuteikia optimistiškai – nusikaltimų mūsų visuomenėje gerokai mažėja. Mažiau padaroma vagysčių, apiplėšimų. Sukčiai išlieka aktyvūs, tačiau savo veiklą perkelia į elektroninę erdvę. Pasidžiaugta, kad policijos darbuotojams užtenka kompetencijos kovoti su internetiniais nusikaltėliais – išaiškinta maždaug 80 proc. tokių sukčiavimo atvejų.
Mažėja sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius, bet daugėja su narkotinėmis medžiagomis susijusių nusikalstamų veikų.
Apskrities keliuose per ataskaitinį laikotarpį žuvo 19 žmonių. Tikimasi, kad eismo dalyvių saugumą padės užtikrinti daug diskusijų visuomenėje sukėlę trikojai greičio matuokliai. O ir pirmi rezultatai nuteikia optimistiškai: pirmomis dienomis gatvėse buvo fiksuojama maždaug po 70–80 pažeidimų, o dabar jų perpus sumažėjo.
Iškvietimai ir reagavimo laikas
Išsamiai Rietavo PK pareigūnų (13 pareigybių) nuveiktus darbus apžvelgė komisariato vadovas M. Vaičikauskas.
Ataskaitiniais metais iš gyventojų gauta 917 pranešimų. Didžiausia jų dalis – apie eismo įvykius (168), smurtą artimoje aplinkoje (95), Kelių eismo taisyklių pažeidimus (70).
Policijos pareigūnai į įvykio vietas dažniausiai atvykdavo neviršydami nustatyto reagavimo laiko.
Kai būtina sureaguoti mieste per 12 min., kaime – per 25 min., laiku spėta į dešimt iškvietimų iš dvylikos. Į įvykius, kuriuose policijos ekipažas turi atsirasti per 20 min. mieste ar per 40 min. kaime, laiku atvykta 120 kartų (iš 146 iškvietimų). Į skubaus reagavimo nebūtinus įvykius (atvykimo laikas 60 min.) laiku reaguota 706 kartus (iš 722 iškvietimų).
Nusikalstamos veikos
Pernai 11,45 proc. nuo gautų pranešimų sudarė nusikalstamos veikos. Pradėti 67 ikiteisminiai tyrimai. Baigtos tirti ir perduotos prokuratūrai 49 bylos.
Lyginant 10 metų statistiką, nusikalstamų veikų skaičius Rietavo savivaldybėje, kaip ir visoje Klaipėdos apskrityje, mažėja. Policijos pareigūnai visuomenei parengė TOP 6: pirmoje vietoje – smurtas artimoje aplinkoje (19), toliau – vairavimas esant neblaiviam (18), kitos nusikalstamos veikos (10), vagystės (9), mirties priežasties nustatymas (8), naminė degtinė (3).
Rietavo PK viršininkas pasidžiaugė, kad per kelerius praėjusius metus pavyko išaiškinti ne vieną naminės degtinės gamintoją, o drąsiausias iš jų fabrikėlį buvo įsirengęs vos už 450 metrų nuo komisariato. Taip pat pastebėjo, kad neregistruota vagysčių iš namų, dažniausiai ilgapirščiai darbuojasi miškuose.
Pagal teritorijas daugiausia nusikalstamų veikų padaryta Rietavo seniūnijoje (50), Rietavo mieste (32), Tverų seniūnijoje (12). Medingėnų seniūnijoje (9), Daugėdų seniūnijoje (2).
Eismo įvykiai
2019-aisiais policijos pareigūnai užregistravo 111 eismo įvykių. Žūčių išvengta. Trylikoje avarijų nukentėjo 18 žmonių (iš jų 6 – vaikai, 3 – pėstieji), kas yra gerokai daugiau nei ankstesniais metais, kai keliuose buvo sužeisti 4 asmenys.
Registruoti net 44 transporto priemonių susidūrimo su gyvūnais atvejai, 28 – kuriuose apgadinti atitvarai.
Viršininkas M. Vaičikauskas kaip pagrindines eismo įvykių priežastis įvardijo Kelių eismo taisyklių pažeidimus sankryžoje, saugaus atstumo nesilaikymą, blaškymąsi kelyje, pareigų pėstiesiems nevykdymą, saugaus greičio nepasirinkimą.
Kaip avaringiausi ruožai išskirti savivaldybei priklausantis automagistralės ruožas (35 eismo įvykiai), Žemaičių plentas ties Maldučių kaimu (16), kelio Mažeikiai–Plungė–Tauragė ruožas ties Bubėnais, to paties kelio dalis, einanti nuo Rietavo link automagistralės (27). Pareigūnus stebina, kad pastarajame ruože, kur įrengtas kelių kilometrų greičio matavimo sektorius ir kameros greičio viršijimo atvejų neužfiksavo, eismo nelaimių vis dėlto įvyksta.
Policijos pateikta ataskaita rodo, kad rietaviškiai linkę daryti smulkius nusižengimus. Per praėjusius metus išaiškinti 605 administraciniai nusižengimai. Iš jų 375 – už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tarp dažniausiai nustatytų – dviratininkų ir vadeliotojų girtumas (17), neturėjimas teisės vairuoti transporto priemonę (36), pėsčiųjų pažeidimai (17).
Viršininkas M. Vaičikauskas sakė, jog pareigūnams nerimą kelia tai, kad savivaldybės gyventojai, kurie prarado teisę vairuoti, vis dėlto važiuoja į darbą automobiliais.
Pagal teritorijas administraciniai pažeidimai padaryti: 275 – Rietavo mieste, 157 – Rietavo seniūnijoje, 52 – Tverų seniūnijoje, 19 – Daugėdų seniūnijoje, 15 – Medingėnų seniūnijoje. Kitur Lietuvoje mūsų savivaldybės gyventojams surašyti 87 protokolai dėl smulkių nusižengimų.
Per ataskaitinį laikotarpį administracinėn atsakomybėn patraukti pareigūnams įkliuvę 17 vairuotojų (girtumas iki 1,5 prom.). Baudžiamojon atsakomybėn – 18 vairuotojų (girtumas viršija 1,5 prom.). Dėl neblaivių vairuotojų kaltės 2019 metais įvyko keturios eismo nelaimės.
Įdomioji statistika
Beveik 33 proc. gaunamų pranešimų yra susiję su transporto priemonių vairavimu.
Lietuvos policijos Administracinių nusižengimų registre užfiksuota, kad Rietavo savivaldybės gyventojai praėjusiais metais padarė 4 521 administracinį pažeidimą, iš jų 2 250 – dėl greičio viršijimo. Šiuos skaičius M. Vaičikauskas palydėjo replika: savivaldybėje tik kiek daugiau nei 7 tūkstančiai gyventojų, tad apsižvalgykite: vos ne kiekvienas šalia sėdintis gali būti pažeidėjas.
Beveik 16,25 proc. su nusikalstama veika susijusių pranešimų nepasitvirtino.
Didžiausias girtumas, nustatytas praėjusiais metais, – 3,81 promilės.
Rietaviškiams už vairavimą apsvaigus teismas paskyrė nuo 2 iki 6 tūkst. eurų baudas.
Ieško geresnių patalpų
Rietavo pareigūnams už gerą darbą dėkojo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius. Svečias pasidžiaugė, kad prieš kelerius metus atlikta teisinga sistemos pertvarka jau duoda gerų rezultatų: policininkams išėjus dirbti į gatves, mažėja nusikalstamų veikų, gerėja pareigūnų darbo sąlygos, augo atlyginimai, aprūpinimas šiuolaikine darbo įranga.
Kaip sakė R. Vaitkevičius, Rietavo policijos komisariatui reikėtų geresnių ir mažesnių patalpų nei dabar turimos, tad ieškoma būdų, kaip spręsti šią problemą.
Padėkojo vieni kitiems
Už saugumo užtikrinimą pareigūnams dėkojo ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.
Komisariato vadovas M. Vaičikauskas taip pat padėkojo savo jaunam kolektyvui, o padėkos raštus už bendradarbiavimą įteikė merui A. Černeckiui, parapijos klebonui Antanui Gutkauskui, miesto seniūnui Petrui Lengveniui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas