Šalia Rietavo bažnyčios – archeologiniai radiniai

Parašė:  2009-08-07

Šią savaitę individualios įmonės „Senų senovė“ iš Vilniaus specialistai Rietave, Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios šventoriuje, pradėjo žvalgomuosius archeloginius kasinėjimus. Juos būtina atlikti prieš imantis numatytų šventoriaus tvarkymo darbų. Pati pirmoji archeologų darbo diena Rietave buvo sėkminga – aptiktas iki šiol nežinomas kapinynas, o jame – kelių šimtmečių senumo segė ir žiedas.
Archeologo Broniaus Dakanio vadovaujami specialistai ties dviem Rietavo bažnyčios kampais iškasė šurfus (duobes, kurių plotas – 2×2 m). Iš viso jų planuojama iškasti 14.
Pirmasis, kurio gylis – apie 1,3 metro, buvo ypač turtingas archeologinių radinių. Rasta nemažai žmonių palaikų – kaulų. Tai leidžia manyti, jog šioje vietoje prieš kelis šimtmečius buvo kapinynas. Tarp įkapių aptikti du ypač reikšmingi radiniai – segė ir žiedas, kuriuos archeologas B. Dakanis sakė datuojantis XV a.
Pasak archeologo, kapinynas yra suardytas, kapavietės pažeistos, žmonių kaulai padriki, išmaišyti. Gali būti, jog žmonės toje vietoje buvo laidojami dar iki pirmosios Rietavo bažnyčios pastatymo, o kapinynas suardytas kasant bažnyčios pamatų duobes. Galima ir kita versija – gali būti, jog į tą vietą buvo perlaidojami kitur rasti mirusieji.
Kitame šurfe archeologė paveldosaugininkė Neringa Norvilaitė ir „Senų senovės“ darbuotojas Vytenis Barkevičius taip pat rado žmonių kaulų. Tai leidžia manyti, jog kapinynas buvo gana didelis.
Be minėtųjų radinių, aptikta ir kitų: karsto vinių, keramikos šukių ir kt. „Dalis mūsų radinių yra tik archeologinės šiukšlės, tačiau mes imame viską, o paskui atskiriame, kas vertinga, kas ne“, – sakė N. Norvilaitė.
Pasak B. Dakanio, archeologiniai kasinėjimai Rietavo bažnyčios šventoriuje tik pradėti. Kas bus aptikta kituose dvylikoje šurfų, archeologai net nespėlioja – tai paaiškės atlikus darbą. O gal pasiseks rasti kažką itin vertingo? Kaip kad pasisekė prieš trejus metus, kasinėjant centrinę Rietavo aikštę, kai buvo rastas tikras lobis – 150 vienetų skirtingų laikotarpio monetų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas