Šarneliškiai, prisimindami praeitį, kūrė ateities planus

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-08-20

Vasara – kaimų bendruomenių švenčių metas. Suburti savus žmones į bendrą pasibuvimą stengiasi ne tik seniūnijų centrai, bet ir mažesnės gyvenvietės – juk ne nuo masiškumo ir atrakcijų gausos priklauso renginio sėkmė. Kartais kur kas smagiau pasilinksminti tik saviškių gretose, pasikviečiant vieną kitą kaimyną pabūti kartu, pavakaroti. Būtent tokia – ne gausi, bet labai bendruomeniška ir nuoširdi – vasaros šventė kasmet vyksta Šarnelėje. Praėjusį šeštadienį, rugpjūčio 11-ąją, rinkosi į bene jau keturioliktąjį kartą organizuojamą kraštiečių sueigą.
Šarnelės kaimo kraštiečių sueiga prasidėjo Žemaičių Kalvarijoje. Čia vietos maldos namuose buvo aukojamos šv. Mišios už šarneliškių bendruomenę. Pamaldoms vadovavo kanauninkas Jonas Ačas. Kraštiečių susitikimas bazilikoje tapo ir puikia proga visuomenei pristatyti naująjį jų sielovados atstovą – kunigą Vidmantą Daugėlą.
Įprasta, kad šarneliškių sueigos „vinimi“ tampa šio kaimo bendruomenės organizuojama konferencija. Šiųmetis susirinkimas pavadinimu „Sugrįžk į gimtinę“ buvo dedikuotas istorijai – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Šarnelės kaimui.
Konferencijai pristatymus parengė Alma Jonikienė ir Šarnelės kaimo bendruomenės pirmininkė Rima Jokubauskienė.
A. Jonikienė susirinkusiesiems priminė svarbiausias mūsų valstybės istorijos datas, įvykius, nepamiršdama paminėti ir Šarnelės kaimo atsiradimo ir gyvavimo faktų.
R. Jokubauskienė konferencijos dalyviams suteikė progą prisiminti, kokį kelią nuėjo jų bendruomenė, kokius renginius organizavo, kur dalyvavo.
Nepamiršti buvo ir garbės piliečiai – šarneliškiai iš viso jų turi šešis. Šiemet bendru sutarimu nuspręsta nerinkti naujo. Kaip pastebėjo R. Jokubauskienė, šį kartą daugiausia dėmesio buvo skirta prisiminimams. Tokią mintį pasufleravo mūsų valstybės šimtmečio šventė.
Su puoselėjamu tautiškumu buvo susijęs ir muzikantų, pasirodžiusių bendruomenės šventėje, pasirinkimas. Į Šarnelę koncertuoti pakviesta kapela iš Vilniaus „Sutaras“. Skambant liaudies muzikai šventės dalyviai netruko įsisukti į šokio ratelį, drąsesnieji galėjo ir patys pabandyti pagroti muzikos instrumentais.
Vakarinė renginio dalis buvo skirta pagerbti Šarnelės žmones. Šarneliškiai nerenka gražiausiai besitvarkančių, tvarkingiausių sodybų šeimininkų. Jie turi kitą tradiciją – pagerbti bendruomeniškiausius. Šiemet padėkų, kurias atspindėjo skaniausių vaisių padėklai, sulaukė Jurgita ir Vygantas Mačiukos, Alinos Kazlauskienės ir Laimutės Kaminskienės šeimos. Vidmantas ir Alma Jonikos pagerbti kaip pagrindiniai šarneliškių bendruomenės rėmėjai ir pagalbininkai.
Bendruomenėje svarbiausia yra žmonės. Be jų pagalbos ir palaikymo bet kokios idėjos nebūtų įgyvendinamos. Todėl sueigoje simbolinėmis dovanėlėmis už aktyvų dalyvavimą kaimo gyvenime atsidėkota Virginijai Šideikienei, Aušrai Džiogelienei, Elytei Bertašienei, Aldonai Liepienei, Zitai Danilevičienei, Danutei Valančauskienei ir Zinai Brasienei.
Atėjusieji į sueigą buvo pasveikinti gėlių puokštelėmis. Vėliau iš jų šarneliškiai sudėliojo Lietuvos žemėlapį, kuris tapo gražiu, visą šventę įprasminančiu akcentu. Nors renginio programą teko kas kiek laiko pakoreguoti dėl užklumpančio lietaus, nuotaikos tai dalyviams negadino. Susirinkusiesiems dainavo iš šio kaimo kilusi Inga Jokubauskaitė.
Vakare laukė Arvydo Vilčinsko, Kęstučio Jablonskio ir grupės koncertinė programa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas