„Saula“: ir džiugios premjerinės, ir atsisveikinimo nuotaikos

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-10-09

Spalio 3-iąją Sigitos ir Romo Matulių vadovaujamo Plungės kultūros centro teatro „Saula“ jaunimo grupė plungiškius pakvietė į ilgai brandintą spektaklio „Nereikalingi“ premjerą. Ši buvo trečioji: rugsėjo 11-ąją premjerinį spektaklį „Aladinas ir stebuklinga lempa“ parodė vaikų grupė, rugsėjo 25-ąją „Naująją Pelenės istoriją“ – paaugliai, o vakar, spalio 8-ąją, „Drąsiąją Meibelę“ suvaidino paruošiamoji grupė.
Pristatant spektaklį „Nereikalingi“, kuris pastatytas pagal Juozo Glinskio pjeses, rašyta: „Šį kartą teatro jaunimas pasakoja skaudžią istoriją. Pasakoja kiek šokiruojančiai, grubiai, bet atvirai. Veiksmas vyksta socializacijos centre, į kurį perauklėti uždaromi dažniausiai niekam nereikalingi, problemų keliantys paaugliai ir jaunuoliai. Kaip išgyventi, išlikti žiaurumo ir prievartos akistatoje, kai tave perauklėti bando turbūt tokią pat patirtį turėję ir taip pat niekam nereikalingi buvę žmonės? Ar galima atsiriboti nuo praeities, aplinkos brutalumo, prievartos, sistemos ir tapti tikrai laisvam?“ Atsakymų į šiuos klausimus ieškojo ir jaunieji aktoriai, ir mirtinoje tyloje veiksmą sekusi publika.
„Premjeros šventė šiemet – ne pavasarį, pavėluota, bet ji įvyko. Atidavėme jums tiesiog išplėštą spektaklį – ir iš „koronos“, ir iš širdies. Suvaidintoji istorija siunčia jums tam tikrą žinutę, o mes padarėme viską, kad jūs ją išgirstumėte“, – tramdydamas jaudulį po premjeros kalbėjo Plungės kultūros centro direktorius ir „Saulos“ vadovas R. Matulis.
O tas jaudulys – ir dėl kvapą gniaužiančios premjeros, ir dėl to, kad „Saulai“ tenka atsisveikinti su savo vyriausiaisiais – publikai paskutinįkart nusilenkė keturi talentingi ir šaunūs „sauliečiai“ – Arnas Puidokas, Gabrielė Jankevičiūtė, Kamilė Tamošauskaitė ir Kipras Šukys.
Premjera džiaugėsi ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Prajuokinti žmones lengva, išspausti ašaras – sunkiau, o priversti susimąstyti – visų sudėtingiausia. Pasibaigus spektakliui tvyrojo tyla, o tai reiškia, kad jo turinys mus pasiekė. Didžiuojuosi „Saulos“ vadovais – esate profesionalai, be to, turite širdį. Tik tokie fantastiški žmonės gali išugdyti tokius talentus.“
Gerų žodžių S. ir R. Matuliams bei jauniesiems aktoriams negailėjo ir Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, ir Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis. „Šiame spektaklyje atradome ir ištiestą ranką, ir atvertą širdį“, – įspūdžiais dalijosi dvasininkas. Vadovams, žinoma, dėkojo ir atsisveikinantys „sauliečiai“, metus, praleistus teatre, pavadinę viena didele ir labai įdomia kelione.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas