Savajai Rimutei – visų kalvarijiškių „Ilgiausių metų“

Parašė:  2010-08-06

Praėjusį šeštadienį Žemaičių Kalvarijoje švęsta tradicinė miestelio vasaros šventė „Žemaičių Kalvarija 2010“. Tarp visų linksmybių nuskambėjo ir viena kiek liūdnesnė nata – atsisveikinta su Rima Jokubauskiene, miestelio kultūros centro direktore, šiam darbui atidavusia net 27 metus. Išlydėdami į kitą darbo vietą, visi šventėn susirinkę kalvarijiškiai, paraginti grupės „Rondo“, savajai Rimutei užtraukė „Ilgiausių metų“.

 

Miestelio gyventojai ir svečiai į šventę rinkosi nuo vidurdienio – renginys prasidėjo šventomis mišiomis už kalvarijiškius. Po mišių šventės pradžią paskelbė Platelių meno mokyklos pučiamųjų orkestras. Na, o tuomet jau startavo sportininkai: kas lenktyniavo dviračiais, kas žaidė krepšinį, šaškėmis, šachmatais ar dalyvavo netradicinėse rungtyse: lovų slalome, „šlipsbolo“, šlaptinklio varžybose.
Linksmybės tęsėsi visą dieną, na, o vakare visi pakviesti į oficialiąją šventės dalį, kurios metu apdovanoti geriausieji: ir gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkai, ir sportininkai, ir prisidėjusieji prie renginio organizavimo.
Šventėje sulaukta ir gausaus būrio svečių: sveikino Seimo nariai Jurgis Razma ir Vytautas Gapšys, merė Elvyra Valerija Lapukienė, vicemeras Juozas Šlepetis, keletas Savivaldybės tarybos narių. Saviškius pasveikino ir Savivaldybės administracijos direktorius, pats Žemaičių Kalvarijoje gyvenantis Albertas Krauleidis.
Gyventojams linkėjimus išsakė ir savi – kanauninkas Jonas Ačas, „Gardų“ bendruomenės pirmininkas Bronius Kleinauskas, seniūnas Liudas Gricius.
Seniūnas pasidžiaugė, kad miestelis vis gražėja: šiemet išasfaltuotos kelios gatvelės, tvarkomi žvyrkeliai, o Žemaitijos nacionalinio parko iniciatyva – ir Gardų ozas. Prie Žemaičių Kalvarijos ir aplinkinių miestelių gražėjimo, žinoma, daug prisideda ir gyventojai. Kaip sakė bendruomenės pirmininkas B. Kleinauskas, anksčiau seniūnijoje gražiai tvarkydavosi 60-70 šeimų, o šiemet akį traukiančių sodybų priskaičiuota jau daugiau kaip šimtas.
„Lenkiu galvą prieš tuos, kurie metai po metų tvarkosi, tačiau šiemet apdovanosime tuos, kurių pavardės tvarkingųjų sąraše atsirado pirmąsyk“, – sakė B. Kleinauskas. Už pastangas gražiau gyventi padėkos raštai įteikti Aušrai Smilgienei, Gražinai ir Juozui Kesminams, Almai ir Pauliui Pociams, Sandrai ir Aurimui Prišmontams, Virginijai ir Vidmantui Šideikams, Irenai ir Sauliui Taujeniams bei būriui kitų kalvarijiškių, seniūnijos kaimų gyventojų. Ypač gražiai tvarkosi Zita ir Kazys Sabaliauskai, ūkininkai Aldona ir Juozas Griniai, Kazimiera ir Felicijonas Jonušai.
Padėkų sulaukė ir Žemaičių Kalvariją garsinusieji moksleiviai bei jų mokytojai: respublikinėje matematikų olimpiadoje antrąją vietą laimėjusi Vaiva Augustinaitė ir jos mama bei mokytoja Vilma Augustinienė, šalies kaimo mokyklų krepšinio 3 x 3 turnyre pirmąją vietą iškovoję Rimvydas Alminas, Evaldas Butkus, Emilis Mockevičius, Mantas Mockevičius ir jų treneris Jonas Juzaitis.
Kaip jau minėjome, šventės metu nuskambėjo ir liūdnesnė nata – seniūnas padėkojo į kitą darbą išeinančiai ilgametei miestelio kultūros darbuotojai R. Jokubauskienei. Apgailestauta, kad kultūros centras netenka labai atsidavusios ir energingos specialistės, kuri į veiklą buvo įtraukusi visą savo šeimą. R. Jokubauskienė atsisveikindama dėkojo visiems – ir seniūnui, ir kultūros centro darbuotojams, ir bendruomenei.
Skambėjo Žemaičių Kalvarijos kultūros centro moterų ansamblio atliekamos dainos, tango ir kaubojišką šokį sušoko Sandros Jazdauskienės vadovaujama Žemaičių Kalvarijos moterų šokių grupė, drabužių iš augalų kolekciją pristatė jaunimo klubo „Kartu“ merginos. Vėliau renginio dalyvius linksmino grupės „Rondo“, „Preto“, dainininkai Vilija ir Dūmas. Be to, šventę nušvietė rėmėjų dovanotas lazerių šou bei fejerverkai.
Linksmybės, kaip ir priklauso, netilo iki paryčių.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas