Savivaldybėje – neaiškios machinacijos ar audra vandens stiklinėje?

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-06-06

Jau greit bus įprasta, kad Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdžiai, prasidėję gražiai, ramiai ir be pykčių, baigiasi „pasikapojimais“. Ne išimtis buvo ir ketvirtadienį surengtas posėdis. Atėjus informacijos, klausimų ir paklausimų metui, kaltinimai neaiškiomis machinacijomis skrido ir į mero, ir į „Vieningos Plungės“ pusę.
Brokas taisomas biudžeto lėšomis?
Pirmasis alyvos į ugnį šliukštelėjo „Vieningos Plungės“ atstovas Robertas Endrikas.
Pasak politiko, tai, kad merą Audrių Klišonį piktina „Vieningos Plungės“ nepritarimas pjauti medžius Laisvės alėjoje paukščių perėjimo metu, įgyvendinant Babrungo slėnio sutvarkymo projektą, nestebina. „Nuolaidžiavimas didžiausiai Plungės statybos kompanijai, kuri nuolat laimi Savivaldybės skelbiamus viešuosius pirkimus, yra nuolatinis, tik kyla klausimas, kodėl. Dar daugiau klausimų atsirado, kai sužinojome, jog meras davė nurodymą Plungės seniūnui, kad jis išnuomotų 800 kv. m dirbtinės dangos už 8 000 eurų ir paklotų naujajame miesto stadione. Nesinori rengti Miesto šventės purvyne, nes nėra žolės. Rangovas nesugebėjo laiku pasėti, o gal nesivargino palaistyti. Kodėl turėtume mokėti už broką iš biudžeto pinigų? Ar čia ne rangovo problema? Ar priimant objektą eksploatuoti nebuvo surašytas defektų aktas, kokie broko ištaisymo terminai? Griežtai nepritariame dirbtinės dangos pirkimui ar nuomai už Savivaldybės lėšas, ir perspėju, kad nebus mokama už tai. O tiems tarnautojams, kurie organizuos neteisėtus sandorius, teks pasiaiškinti“, – klausimus kėlė R. Endrikas.
Žinoma, girdėdami tokius dalykus nepasigilinti į situaciją negalėjome. Tad kreipėmės į miesto seniūną Gintarą Domarką. Jis nepaneigė, kad Miesto šventei ieško išnuomoti dangą, kuri būtų skirta šokėjų pasirodymams. „Antrą Miesto šventės dieną numatyta Regioninė dainų šventė. Pabandykime įsivaizduoti, kokiomis sąlygomis tektų pasirodyti šokėjams. Jei lietingas oras, jau po pirmos dienos ten žolė bus ištrypta, tad tektų šokti purvyne“, – aiškino seniūnas.
Seniūnijos vadovas sakė, kad ruošiamasi išsinuomoti guminius lakštus, kuriuos sujungus išeitų 900 kv. m aikštelė. „Kiek žinau, buvo įvardyta konkreti suma. Tikrai taip nėra. Apklausėme galimus tiekėjus. Radome septynis, kurie tokią paslaugą teikia. Iš keturių laukiame galutinių pasiūlymų. Kainos svyruoja nuo 2 500 iki 8 000 eurų“, – dėstė G. Domarkas ir pridūrė: – „Jei kas gali šimtu procentu garantuoti, kad tas dvi dienas nelis, galime nieko nedaryti. O šiuo metu aš kitokio varianto nematau. Jei kas gali pasiūlyti geresnį būdą, mielai išklausysime.“
Aktyvaus poilsio ir pramogų zonos sukūrimo projektą kuravo Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis, tad jo ir teiravomės, ar rangovai (uždaroji akcinė bendrovė „Plungės lagūna“) atliko visus darbus. „Projektas jau baigtas. Perimant jį buvo surašyti defektai. Juos rangovas privalo ištaisyti. Dėl žolės taip pat buvo surašyta, kas negerai. Mano žiniomis, žolė užsėta, dabar ji pjaunama, kad sutankėtų. Kiek žinau, dangą, apie kurią kalbėta, ruošiamasi kloti dėl šokėjų. Jau Babrungo slėnyje po Miesto šventės žolė būdavo ištrypta, o ten dar ir asfaltuotas plotas buvo. Masinis renginys – reikia tik įsivaizduoti, kas bus, kai nauja žolė bus sutrypta“, – kalbėjo specialistas.
Panašu, kad kriminalo čia nėra. Kaip patikino seniūnas, atskira eilute finansavimas dangai nenumatytas. „Kaip ir kiekvienais metais, Miesto šventei organizuoti skiriama lėšų. Tai iš to bendro katilo ir imame scenai, įgarsinimui ir kitiems reikalams“, – teigė G. Domarkas.
Darbai nebaigti, pinigai sumokėti?
Kaip ir minėta, į tokį „Vieningos Plungės“ mestą kaltinimą meras A. Klišonis atsakė tuo pačiu.
„Turime atvejį, kuris nepuošia Savivaldybės administracijos darbo. Situacija yra tokia: praėjusių metų gruodžio mėnesį tuometinis Savivaldybės administracijos direktorius, „Vieningos Plungės“ deleguotas žmogus, pasirašė darbų perdavimo–priėmimo sutartį, taip pat pervedė lėšas rangovui (UAB „Telšių meistras“ – aut. past.) už darbus, kurie turėjo būti padaryti Kulių kultūros centre, – apie 70 000 eurų. Šią dieną tie darbai dar nėra padaryti“, – metė „bombikę“ Savivaldybės vadovas.
Mero siūlymu šio klausimo nagrinėjimo turėtų imtis Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas. „Dabartinis administracijos direktorius yra iš „Vieningos Plungės“. Tam, kad nebūtų viešųjų ir privačių interesų konflikto, šį klausimą reikia išspręsti ir priimti vienokius ar kitokius sprendimus taikant vienas ar kitas poveikio priemones“, – dėstė A. Klišonis.
Paaiškinti susiklosčiusią situaciją „Vieningos Plungės“ lyderis Liudas Skierus paprašė M. Čiuželio. „Metų pabaigoje buvo pasirašyti atliktų darbų aktai, o darbai nebuvo iki galo padaryti“, – atsakė jis.
R. Endrikas domėjosi, kas vykdė techninę priežiūrą, ar jų parašai buvo. Kadangi šio projekto skyriaus vedėjas nekuravo, atsakyti tiksliai į pateiktus klausimus negalėjo, tačiau užsiminė, jog nesant techninio prižiūrėtojo parašo administracija taip pat nebūtų pasirašiusi.
„Aš manau, kad šis klausimas vienu ar kitu atsakymu neišsispręs,
t. y. galimi įtarimai prekyba poveikiu arba kitais dalykais. Kontrolės komitetas šitą klausimą turėtų pristatyti, kad turėtume aiškų atsakymą“, – neatlyžo meras.
Kitą dieną M. Čiuželis paaiškino, kad šiuo metu visi darbai, kurie buvo įtraukti į aktus, jau padaryti, defektai taip pat baigiami ištaisyti. „Rangovas jau yra atlikęs ir kitų darbų, kurių dar „neaktavo“. Taigi realiai jau yra padaryta daugiau, nei „užaktuota“. Rangos sutartis dar galiojanti. Viskas, matyt, taip susiklostė dėl to, kad buvo nemažai defektų, kurių rangovas nenorėjo pripažinti, užtruko, kol įrodėme“, – kalbėjo skyriaus vedėjas.
Vis tiek pasidomėjome, kokių nuostolių buvo padaryta. M. Čiuželio manymu, jų nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Audrius parašė:

    Ka darysim su meru zmones.Juk ka jus daro Plungei yra nusikaltimas.

  2. albertas parašė:

    na sakiau kad bus snipstas kas stadionus priduoda kai jame sniego iki puses blauzdos blogai su tuo meru irseniunu nors ir vieningoj plungej nieko padoraus isskyrusr endrika

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas