Senjorai linksminosi sveikatingumo šventėje

Parašė: „Plungės“ inf. 2019-07-01

Sulaukus garbaus amžiaus užsidaryti tarp keturių sienų visai nebūtina. Kad ir tada gyvenime netrūksta smagių akimirkų, gali įrodyti mūsų krašto senjorai, kurie ne pirmus metus puoselėja gražią tradiciją – susirenka į Žemaitijos regiono senelių globos namų bendrą šventę „Nesustok pusiaukelėje“.
Idėja surengti šventę Žemaitijos regiono globos namų senjorams pirmą kartą kilo prieš devynerius metus tada dar Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namų direktorei Birutei Vaičkienei. Ir štai jau kurį laiką atėjus vasarai senoliai kaskart kviečiami pabūti drauge vis kitame Žemaitijos mieste. Šiais metais šventės „Nesustok pusiaukelėje“ organizatoriaus teisės buvo patikėtos Plungės parapijos senelių globos namams.
Plungiškiai birželio 19 dieną senjorus pakvietė į Platelių apylinkes, į kaimo turizmo sodybą „Iešnalė“, kur visus svetingai priėmė jos šeimininkai Albinas ir Elena Klimai. Jie pasitikdami kiekvieną vaišino duona ir druska.
Šventę pradėti ir tarti sveikinimo žodį buvo pakviestas Plungės parapijos senelių globos namų direktorius, Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis. Jis padėkojo atvykusiesiems, taip pat ir savo darbuotojams, ir įteikė padėkos raštus, atminimo dovanas. Po kalbų buvo palaimintas šventinis stalas ir duona – kun. V. Gedvainis kiekvieną pavaišino duonos riekele. Vėliau sugiedota malda.
Po rimties akimirkų sodybos šeimininkai surengė įdomią edukaciją. Jos metu senoliai daug sužinojo, galbūt dar daugiau prisiminė apie tai, kas yra žemaičių kultūros paveldas: vaišintasi žemaitiškais valgiais, gerą nuotaiką dovanojo liaudies šokiai ir žaidimai, netrūko netgi burtų ir kitų įvairiausių spėlionių.
Džiugu, kad senolius aplankė ir jiems koncertą neatlygintinai padovanojo muzikos grupė „Žemaitukai“. „Jie jau seniau buvo mus aplankę ir teiravosi, kada gali mums surengti koncertą. Štai ir radome progą“, – džiaugėsi atlikėjų parodytu geranoriškumu ir Plungės parapijos senelių globos namų direktoriaus pavaduotoja Regina Balčiūnienė.
„Nesustok pusiaukelėje“ dalyvavo nemažas būrys senjorų iš Ylakių (Skuodo r.), Skuodo, Plinkšių (Mažeikių r.), Rietavo, Žemaičių Kalvarijos, Klaipėdos, aišku, Plungės globos namų bei šių namų vadovai, kiti darbuotojai. Šventės būta smagios, ir, kaip tikino senjorai, įspūdžių iš šio pasibuvimo pakaks tikrai visai vasarai: juk taip gera buvo ir save parodyti, ir į kitus pažiūrėti.
Renginio metu taip pat išsiaiškinta, kam perduodama estafetė pagyvenusių žmonių šventę organizuoti kitais metais. Ši garbė atiteko klaipėdiečiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas