Siekė daugiausia vienoje vietoje skaitančių žmonių rekordo

Parašė: Rita JUNDULIENĖPlungės miesto bibliotekosvyr. bibliotekininkė 2019-05-16

Gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, jau penktus metus Lietuvos leidėjų ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos inicijuoja skaitymo skatinimo akciją „Lietuva skaito“. Šių metų akcijos šūkis – „Nudžiugink nors vieną knygą!“ Šią dieną visi kviečiami skaityti, deklamuoti ar kitaip atlikti kūrinius kartu su rašytojais ir atlikėjais.
Tądien Plungės miesto biblioteka pakvietė gyventojus rinktis į skverelį, esantį priešais biblioteką, prisijungti prie skaitymo skatinimo akcijos ir siekti daugiausia vienoje vietoje skaitančių žmonių rekordo.
Siekti rekordo plungiškiai pasikvietė Žemaitijos rašytojų bendrijos narius iš Klaipėdos ir Šilalės.
Svečiai susirinkusiesiems skaitė eilėraščius iš savo knygos „Praviri langai“. Skaitymus tęsė Miesto bibliotekos jaunųjų knygos bičiulių klubo „Išminties upeliukas“ nariai. Jie perskaitė keletą istorijų iš Juliaus Kelero knygos „66 istorijos nesibaigia“. Na, o dar vieno Miesto bibliotekos klubo „Purpurinė gija“ nariai ne tik patys skaitė žemaitiškai parašytą Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės kūrinį „Keliuonė i Šiaulius“, bet ir kvietė skaityti žemaitiškai kitus akcijos dalyvius.
Nuotaikingas žemaitiškas dainas atliko Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos dainavimo studijos moksleivės, vadovaujamos mokytojos Romenos Zabielienės.
Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ ir Žemaitijos rašytojų klubo atstovai susirinkusiesiems dovanojo po knygą. as vienu metu visi akcijos dalyviai skaitė, o fotografai ir virš susirinkusiųjų skraidantis dronas fiksavo skaitymo rekordą. Preliminariais duomenimis, akcijoje dalyvavo per 200 plungiškių.
Antrojoje renginio dalyje buvo iškilmingai atidarytas Knygų namelis ir Skaitymo suolelis. Tai Seimo nario Andriejaus Stančiko ir jo padėjėjų komandos dovana Plungės žmonėms.
Knygų namelis – JAV prasidėjusio ir visame pasaulyje populiaraus judėjimo „Little Free Library“ („Maža nemokama bibliotekėlė“) tęsinys.
Tad nuo šiol ir plungiškiai turės savo bibliotekėlę, kuri veiks visą parą, jai nebus atostogų, poilsio dienų ar knygų grąžinimo terminų. Kiekvienas galės atnešti iš savo namų jau perskaitytas knygas ir jas čia palikti, o paimtos iš Knygų namelio neprivalės grąžinti. Tai – knygų mainai, kai kiekvienas gali pasiimti knygą ar atnešti kitiems ką nors paskaityti. Be to, Knygų namelis turės oficialų registracijos numerį ir bus matomas visame pasaulyje.
Na, o tų, kurie norės skaityti pasirinktą knygą gryname ore, laukia Skaitymo suolelis ir šalia įsikūrusi Akmenų skaitykla.
Gražios ir įsimintinos šventės proga plungiškius sveikino ir malonių skaitymo akimirkų linkėjo Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, Seimo nario A. Stančiko padėjėja Raimonda Bieliauskienė, Plungės rajono savivaldybės darbuotojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas