Siekiamybė – būti arčiau pacientų

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-11-11

Plungės sveikatos centras (PSC) rugsėjo pabaigoje atvėrė savo filialo Telšių gatvėje duris. Įstaigos plėtra – tik vienas iš būdų, kuris padeda įgyvendinti PSC siekiamybę – būti arčiau pacientų. Tuo tikslu dirbama ir formuojant gydytojų kolektyvą, atnaujinant ir gerinant medicinos įrangą, didinant paslaugų kokybę ir jų įvairovę. Plungės sveikatos centras bene vienintelis iš Plungėje veikiančių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų yra suformavęs gausią profesionalių odontologų komandą. Artimiausiuose planuose – sustiprinti ambulatorinę priežiūrą Žemaičių Kalvarijoje.
Įstaiga plečiasi, pacientų daugėja
„Visas savo paslaugas priartiname prie žmogaus. Manau, kad esame suformavę gerą komandą, įsikūrėme geroje vietoje ir geru laiku“, – apie įstaigos plėtrą kalba Plungės sveikatos centro gydytojas psichiatras Visvaldas Nekrašas.
Filiale dirba odontologai, du šeimos gydytojai, veikia registratūra, procedūrų kabinetas, laboratorija, kur įranga – pati naujausia.
Pastebima, kad, atidarius filialą, prisirašančiųjų prie Plungės sveikatos centro padaugėjo. Nuo 2003 metų veikiantis PSC pagal pacientų skaičių yra didžiausia pirminės sveikatos priežiūros įstaiga rajone. Joje – daugiau nei 16 tūkstančių prisirašiusiųjų. Per metus čia registruojami 86 tūkstančiai apsilankymų, per parą sulaukiama 340 skambučių.
Plungės sveikatos centro poliklinikos ir filialo Telšių g. 39A registratūra bendra, taigi tik nuo žmogaus noro priklauso, kur jam patogiau atvykti ar paskambinti.
Stipri odontologų komanda
Pasak V. Nekrašo, jų įstaigai pasisekė, nes pavyko suformuoti stiprią odontologų komandą. Šie gydytojai dirba Telšių g. 39A. Plungiškių dantimis rūpinasi Silvija Linkevičiūtė, Monika Repšienė, Liudmila Jurina. Komandą dar papildė savo srities specialistė Roma Macaitienė, kuri dirba keturias dienas per savaitę. Džiaugiamasi ir burnos higienistės Eglės Šimkienės darbu.
„Šių specialisčių dėka neturime problemos dėl vaikų dantų dengimo silantu. Beje, burnos higieną mūsų poliklinikoje gali atlikti bet kuris gyventojas, nebūtinai PSC pacientas, o ir procedūros kaina labai patraukli“, – sako V. Nekrašas.
Stiprinama bendrosios praktikos gydytojų grandis
Plungės sveikatos centre dirbančių bendrosios praktikos gydytojų kolektyve – permainos. Šeimos medikų būrį neseniai papildė jaunas ir perspektyvus gydytojas Mantas Grigutis, kuris savo dėmesingumu pacientams ir profesionalumu jau pelnė vietinių žmonių pasitikėjimą. „Šis gydytojas yra dirbęs vienoje iš stipriausių mūsų šalies gydymo įstaigų – Santariškių klinikose. Čia įgyta patirtis, be jokios abejonės, puikiai pagelbės gydant mūsų žmones“, – mano V. Nekrašas.
Pacientų pagarbą yra pelnę ir kiti Plungės sveikatos centro bendrosios praktikos gydytojai, kurių didžioji dalis įstaigoje dirba nuo jos veiklos pradžios: Irena Nekrašienė, Vida Tamkevičienė, Gedrimantas Surplys, Rita Drejerienė, Vida Kasiulienė, Kazimieras Vitkauskas, taip pat prie kolektyvo sėkmingai prieš keletą metų prisijungusios Jurgita Pudžiuvelienė, Rasa Mačiulienė, Vaida Navickytė. Pastaroji gydytoja kartu su M. Grigučiu pacientus priima filiale Telšių gatvėje.
Nors kiekvienas pacientas turi savo gydytoją, pasitaiko atvejų, kai reikiamu metu pas jį dėl objektyvių priežasčių patekti negalima. Tokiu atveju nuogąstauti nereikėtų – žmogų išklausys ir priims kitas šeimos gydytojas. Iškilus nesklandumams, Plungės sveikatos centro vadovai ragina plungiškius kreiptis tiesiogiai į juos.
Dėmesys Žemaičių Kalvarijai
Plungės sveikatos centre dirbusi bendrosios praktikos gydytoja Rasa Mačiulienė jau kurį laiką rūpinasi Žemaičių Kalvarijos žmonių sveikata. Iš Mažeikių atvykstanti gydytoja perkelta dirbti į šio miestelio ambulatoriją. Netolimoje ateityje planuojama, kad kalvariškių sveikata bus patikėta ir M. Grigučiui. Šis gydytojas turėtų į Žemaičių Kalvarijos ambulatoriją atvykti kartą per savaitę.
„Norime stiprinti ambulatorinę priežiūrą. Kartu sieksime skatinti, kad į mūsų gydytojus besikreipiantys žmonės atsakingiau žiūrėtų į savo sveikatą ir neliktų abejingi medikų siūlymams dalyvauti profilaktiniuose sveikatos tyrimuose. Juk kuo anksčiau bus nustatyta liga, tuo lengviau ją išgydyti. Kviečiame žmones nebūti abejingus savo sveikatai – profilaktiniai tyrimai labai svarbūs“, – pastebi V. Nekrašas.
Svarbi ir dvasinė sveikata
Gydant fizinius negalavimus svarbu nepamiršti ir to, kaip žmogus jaučiasi psichologiškai. Plungės sveikatos centre dirba du gydytojai psichiatrai – Dalia Leškevičienė ir V. Nekrašas, turintis ir gydytojo neurologo licenciją.
Taip pat konsultuoja medicinos psichologas Julius Nekrašas ir psichologė Vaida Vaičikauskienė.
Susidūrę su psichologinėmis problemomis žmonės turėtų žinoti, jog į šiuos specialistus pagalbos gali kreiptis bet kurios gydymo įstaigos, priklausančios Šiaulių teritorinei ligonių kasai, pacientas. Pageidautina, kad pasikonsultuoti norintis žmogus iš anksto užsiregistruotų, tačiau esant išskirtiniams atvejams priimami ir neregistruoti pacientai.
„Labai svarbu, kad žmogus gautų pagalbą čia ir dabar“, – yra įsitikinęs V. Nekrašas.
Kaip minėta anksčiau, Plungės sveikatos centro pacientai rūpimais klausimais gali kreiptis ten, kur jiems patogiau. Jie laukiami ir J. Tumo-Vaižganto g. 112, kur įsikūręs PSC, ir Telšių g. 39A (filialas). Kad ir kur žmogus ateis, visur bus priimtas. Registruotis galima tel.: (8 448) 52577, (8 448) 52277, 8 656 70254, 8 695 58771. Visą norimą informaciją galima rasti ir interneto svetainėje www.psc.lt, kuri, beje, laikoma viena iš informatyviausių medicinos įstaigų interneto svetainių.
Užs. Nr. S-317

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas