Simbolis – suolelis

Parašė:  2009-06-26

Nuo šiol Senamiesčio aikštę puošia meniškas kalvio Audriaus Kasparo kūrinys – suolelis su gitara ir plokštėje iškaltomis pavardėmis plungiškių, savo talentu ir kūryba garsinančių Plungės kraštą.
Tai ne tik mums žinomi žmonės, čia gyvenę, kūrę. Ir Amžinybėn išėjusieji, ir dabar savo talentu plačiai pasaulyje garsinantys gimtinę, Lietuvą. Tai – rašytoja Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė-Žemaitė, poetai Vytautas Mačernis ir Raimondas Jonutis, kompozitorius Zigmas Virkšas, liaudies menininkas Stanislovas Riauba, aktorė, Žemaičių liaudies teatro režisierė Felicija Slušnienė, muzikai – Plungės miesto garbės piliečiai Juozas Domarkas ir Stasys Domarkas, dailininkas Juozas Bagdonas, choreografė, tautinių šokių ir dainų ansamblio „Suvartukas“ įkūrėja Danutė Radvilavičienė, dainininkė Giedrė Kaukaitė-Žebriūnienė, saksofonininkas Petras Vyšniauskas, aktorius Vytautas Rumšas (vyresnysis). Greta – tautodailininkas Jakovas Bunka, skulptorius Antanas Vaškys, 
kompozitorius Andrius Kulikauskas, saksofonininkas Danieliaus Praspaliauskis, gitaristas ir kompozitorius Juozas Milašius, gitaristas Aurelijus Globys, dainininkai Aistė Smilgevičiūtė-Radzevičienė, Česlovas Gabalis, fotomenininkas Kostas Slivskis, instrumentinis-vokalinis ansamblis „Žemaitėliai“, tautinių šokių ir dainų ansamblis „Suvartukas“, grupė „Tabasco“.
Taip Plungės jaunimo visuomeninė organizacija „Krantas“ ir Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba sumanė pagerbti iš Plungės krašto kilusius garsius meno žmones. Tokiu rūpesčiu ir darbu jaunimas prisidėjo prie projekto „Plungė – Lietuvos kultūros sostinė 2009“. Pirmąją šventės dieną menininkų pagarbos simbolis – suolelis gražiai atsirado Senamiesčio aikštėje, netoli fontano, per tai progai skirtą renginį, kuriame dalyvavo prof. J. Domarkas, saksofonininkai P. Vyšniauskas ir D. Praspaliauskis, kompozitorius A. Kulikauskas, dainininkai A. Smilgevičiūtė-Radzevičienė, Č. Gabalis, gitaristai J. Milašius ir A. Globys, tautodailininkas J. Bunka, skulptorius A. Vaškys, akordeonininkas Martynas Norvilas, fotomenininkas K. Slivskis.
Susitikimo vedėjas Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojas Gintautas Vaitkevičius priminė žymių kraštiečių darbus, nuopelnus, palinkėjo, kad šis suolelis ir dabartinius plungiškius skatintų kurti, kad sąrašas kraštiečių, savo talentu ir kūryba garsinančių Plungę, ilgėtų.
Su žymiais plungiškiais koncerte dalyvavo Mykolo Oginskio meno mokyklos moksleiviai, vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ aktoriai, tautinių šokių ir dainų ansamblis „Suvartukas“ ir „Mažasis suvartukas“, grupė „Tabasco“, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro jaunimo teatro „Vyturys“ aktoriai.
Po meninio simbolio pristatymo iki vėlumos vyko dar vienas – žymių plungiškių kartu su grupe „Tabasco“ – jungtinis koncertas „Ačiū tau, Plunge!“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas