„Šimtakojo“ virtuvėje „iškepti“ aštuoni puikūs spektakliai

Parašė:  2015-04-24

Balandžio 18-ąją Plungės kultūros centre visą dieną šurmuliavo jaunieji teatralai ir žiūrovai. Čia vyko baigiamoji Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Šimtakojis“. Jos metu parodyti aštuoni šiemet geriausiais mūsų šalyje pripažinti vaikiški spektakliai.
Lietuvos liaudies kultūros centras (LLKC) kas dvejus metus rengia respublikinį vaikų ir jaunimo teatrų konkursą „Šimtakojis“. Tai svarbiausias nacionalinis renginys, kurio metu atrenkami geriausi teatrai ir spektakliai. „Šimtakojis“ – didelė vaikų ir jaunimo teatrų šventė, atskleidžianti šių kolektyvų įvairovę, formuojanti jaunųjų teatralų pamatinį požiūrį į scenos meną.
Šiais metais regioninės „Šimtakojo“ atrankos vyko Ukmergėje, Gargžduose, Rietave, Kupiškyje ir Seinuose. Jose dalyvavo daugiau nei 200 vaikų ir jaunimo kolektyvų. Spektaklius vertino LLKC sudaryta ekspertų komisija: teatro pedagogė, buvusi ilgametė Klaipėdos universiteto ir Lietuvos teatro ir muzikos akademijos docentė Elena Savukynaitė, teatro pedagogas, Klaipėdos universiteto docentas Gediminas Šimkus, režisierė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė Inesa Kurklietytė, teatro pedagogas, aktorius, mokytojas ekspertas Vidmantas Fijalkauskas, LLKC Teatro poskyrio vadovė Irena Maciulevičienė ir aktorius, režisierius Ramūnas Abukevičius.
2015 metų „Šimtakojo“ laureatais pripažinti aštuoni kolektyvai ir jų spektakliai. Tarp geriausiųjų – ir Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, kuriam vadovauja Sigita ir Romas Matuliai. Plungiškių kolektyvas į „Šimtakojo“ šventę kultūros centre susirinkusiems žiūrovams, kurių buvo pilnut pilnutėlė salė, parodė spektaklį pagal S. Maršako pasaką „Katės namai“.
Publikai gerų emocijų sukėlė ir kitų kolektyvų pasirodymai: Šiaulių moksleivių namų vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“ pakvietė į spektaklį „Veidrodžio karalystė, ir ką ten pamatė Alisa“, Kuršėnų kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“ parodė „Vyšnių dienas“ (pagal A. Liepienės, R. Skučaitės, A. Matučio, N. Lapinskienės kūrybą), teatras „Jaunuolynas“ iš Sasnavos į Plungę atvežė „Miško pasaką“, Seinų (Lenkija) lietuvių darželio „Žiburys“ vaikai vaidino pasaką „Grybukas stogiukas“, Anykščių rajono Troškūnų teatro studija „Mes“ pakvietė į spektaklį „Vėjo botagas“, teatro studija „Drevinukas“ iš Alytaus vaidino „Bebenčiuką“, o iš Kupiškio rajono Skapiškio kultūros centro atvykęs kolektyvas „Ku-kū“ atvežė spektaklį „Aitvaras teisėjas“. „Šimtakojo“ virtuvėje šeimininkavo ir viską rikiavo šventės šeimininkai – teatras „Saula“.
Linksmybių netrūko ne tik per spektaklius, bet ir per pertraukėles – mažieji žiūrovai buvo kviečiami į kultūros centro fojė, kur vyko žaidimai, buvo galima pasimatuoti teatro kostiumus, pasidaryti grimą, paklausyti kolektyvų „Hello“, „Vieversys“, „Hera“.
Vėlų šeštadienio vakarą, nusilenkus paskutiniams aktoriams ir nuaidėjus aplodismentams, visiems „Šimtakojo“ baigiamojoje šventėje dalyvavusiems kolektyvams įteikti laureatų diplomai ir statulėlės. Kaip jau minėjome, tarp apdovanotųjų buvo ir „Saula“, o šios studijos narė Auksė Gudijūtė pripažinta geriausia kolektyvo aktore.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas