„Smagu, kad iš savotiškos avantiūros išėjo kažkas tvirto ir stabilaus“

Parašė:  2018-08-30

Į tradicinę Žolinės šventę ant ajerais apkaišyto Jūros tilto žadvainiškiai rinkosi rugpjūčio 17 dieną. Kartu paminėta ir vietos gyventojams labai svarbi sukaktis – kaimo bendruomenės įkūrimo 10 metų jubiliejus.
Renginį vesti patikėta profesionaliam parodijos meistrui, tad puiki nuotaika įsivyravo jau nuo pirmų šventės minučių. Visi, net ir rimčiausi, dalykai tą vakarą buvo aptarti humoro fone.
Pirmieji susirinkusiuosius eilėmis nudžiugino mažieji kaimo gyventojai Nedas ir Roma. Po nuoširdžiai nuskambėjusių posmų sveikinimo žodis suteiktas Žadvainų bendruomenės vadovui Antanui Karbauskui. Pirmininkas, padėkojęs atėjusiesiems, pakvietė visus prie neseniai pastatyto informacijos stendo. Atidengti jį paprašyta ir Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio, Rietavo seniūnijos vadovo Romano Jurčiaus, Seimo nario Jurgio Razmos.
Informacijos stende, bendruomenės pirmininko iniciatyva įrengtame Jūros upės vingyje, patys kaimo gyventojai ir pro šalį važiuojantys žmonės galės sužinoti apie kaimelio istoriją, jame esančias lankytinas vietas.
Bendruomenės Žadvainuose įsteigimą, nuveiktus darbus ir buvusius pirmininkus trumpai priminė aktyvo narė Regina Norgėlienė. Pasak jos, kaimo gyventojai bendriems darbams susitelkė 2008 metais, kai bendruomenių kūrimasis buvo apėmęs visą Lietuvą. Pirmuoju visuomeninės organizacijos laivo kapitonu išrinktas Vygantas Budvytis, o pirmasis įgyvendintas projektas – Jūros tilto atstatymas. 2013 metais bendruomenės pirmininke tapo Vida Ringienė. Jos vadovavimo laikotarpiu atnaujintas sporto aikštynas, vykdytas vietos produktų populiarinimo projektas, atidarytas mokyklos stadionas. Gyventojai vyko į ekskursijas po Žemaitiją, organizavo šventes, aktyviai dalyvavo Savivaldybės rengiamoje Mykolinių šventėje Rietave.
2016 metais į Žadvainus gyventi atsikėlęs A. Karbauskas netruko pelnyti senbuvių pasitikėjimą ir netrukus tapo naujuoju bendruomenės vadovu. Su juo ir atkeliauta į dešimtmečio sukaktuves.
Baigdama veiklos pristatymą R. Norgėlienė linkėjo bendruomenei gyvuoti ir toliau geranoriškai palaikant vienas kitą.
Gražių linkėjimų pynę jubiliatams supynė ir svečiai.
Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis džiaugėsi, kad žadvainiškiai vis dar susirenka ant tilto, prie kurio nemažai dirbo ir buvę mokyklos mokiniai. „Iki šiol prisimenu, su kokiu užsidegimu vaikai darbavosi tvarkant tiltą, tačiau naujomis spalvomis jis atgimė tik gavus finansavimą. Žadvainiškiai nuo senų laikų buvo vieningi, susitelkę. Norėjote gražiai gyventi – gatvių apšvietimo, asfaltuoto kelio. Jūsų norai pildosi. Dabar reikia tik palinkėti, kad ta vienybė išliktų“, – sakė meras.
Jubiliejų švenčiančiai bendruomenei ir jos pirmininkui A. Karbauskui Savivaldybės vadovas įteikė padėkos raštą už bendruomeninės veiklos puoselėjimą. Seniūnui R. Jurčiui padėkojo už nuoširdžią pagalbą žadvainiškiams tvarkant aplinką ir kultūros tradicijų saugojimą.
Ne vieną padėkos raštą turėjo paruošęs ir A. Karbauskas. Vienas jų atiteko V. Budvyčiui už bendruomenės įkūrimą. Prisimindamas 2008-uosius, pirmasis kaimo bendruomenės laivo kapitonas kalbėjo: „Man smagu, kad iš savotiškos avantiūros išėjo kažkas tvirto ir stabilaus. Linkiu bendruomenei ir toliau taip judėti pirmyn.“
„Į priekį!“ – ragino kraštiečius ir V. Ringienė, atsiėmusi padėkos raštą už ilgametį vadovavimą žadvainiškiams.
Švente džiaugėsi su gardžiu pyragu į kaimą atvykęs seniūnas R. Jurčius. Pažadėjęs, kad seniūnija toliau padės kaimui gražinti aplinką, ir pats gavo dovanų.
Seimo narys J. Razma jubiliatams linkėjo, kad kiti dešimtmečiai būtų ne mažiau ryškūs nei pirmasis, o viešnia iš kaimyninės Vatušių bendruomenės – išlikti bendruomeniškiems.
Tradicinės kaimo šventės proga pasidžiaugta sėkmingai abitūros mokslus baigusia žadvainiške Viktorija Urbonaite. Padėkos raštas už aktyvų dalyvavimą bendruomenės veikloje įteiktas Valdui Judeikiui, už bendruomeninės veiklos viešinimą – Genovaitei Jonušienei.
Išsakęs daug padėkos žodžių A. Karbauskas ir pats sulaukė nuoširdžių sveikinimų. Bendruomenės moterys dėkojo pirmininkui už gražias idėjas ir paramą tvarkant Žadvainus.
Šoko ir dainavo ilgai tą vakarą žadvainiškiai. Į svečius pas juos užsuko ir į bendrą ratelį jungėsi Rytis Cicinas (parodisto sukurtas personažas), gražiomis dainomis linksmino grupė „Euforija“.
Sutemus dangų nušvietė fejerverkai. Kaip gyventojai kalbėjo, tai buvo pirmas kartas, kai per Žolinę pražydo kaimo padangė. Bet juk tam ir yra jubiliejai, kad džiugintų sukaktuvininkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas