Smalsi senjorė skaito „Plungę“, nes šis leidinys – jai įdomiausias

Parašė:  2019-02-14

Ilgą laiką prenumeravusi kitą rajono laikraštį Albina Žiliūtė prieš kelerius metus paštininkei pasiguodė, kad spaudinys jai nuobodokas. Šiai pasiūlius pamėginti paskaityti „Plungę“, ir užsimezgė skaitytojos draugystė su mūsų leidiniu. Laikraštį užsisakyti pradėjo prieš trejus metus. „Plungę“ pasirinkau dėl to, kad jame daug teminių puslapių. Skaitau viską nuo pirmos eilutės – informaciją tiesiog valgyte suvalgau“, – atviravo rietaviškė, patekusi tarp prenumeratos loterijos laimėtojų.
Nors A. Žiliūtė universitetuose nesimokė, žinių visą gyvenimą sėmėsi iš knygų, žurnalų, laikraščių. Todėl net būdama garbaus amžiaus gali diskutuoti įvairiomis temomis – svarbu, „kad tik įdomių pašnekovų būtų“. Skaito ne tik vietinį spaudinį – prenumeruoja ir „Lietuvos rytą“, o sugalvojusi pasmalsauti, kaip gyvena elitas, nusiperka žurnalą „Žmonės“. Moteris – nacionalinės televizijos gerbėja, o serialais užpildytų komercinių kanalų nemėgsta. Žiūri visas publicistines laidas, dokumentinius filmus, nepraleidžia diskusijų forumo, kultūros laidų. Senjorei patinka daug žinoti, suprasti, kas vyksta šiuolaikiniame pasaulyje.
A. Žiliūtė kilusi iš baigiančių išnykti Pyvorų (Rietavo sen.). Moteris prisiminė, kad jai augant kaime buvo net 36 sodybos, o dabar belikusi viena.
Nors Albina penkiolika metų praleido Kaune, savo šaknų nepamiršo. „Žemaitis turi kalbėti žemaitiškai. Nesuprantu tų žmonių, kurie gėdijasi savo gimtosios tarmės. Gyvendama Kaune sutikusi kokį kraštietį visada žemaitiškai prabildavau. O skaityti tarmiškai – daug sunkiau. Kai pradėjau prenumeruoti „Plungę“, mokiausi perprasti čia spausdinamus žemaitiškus tekstus. Skaitydavau po kelis kartus, kol išmokau“, – pasakojo septyniasdešimt aštuonerių metų rietaviškė.
Kol dar buvo darbingo amžiaus, A. Žiliūtė darbavosi pieninėje, Rietavo technikumo valgykloje, miesto kavinėje „Žibutė“. Išėjusi į pensiją gyvena dėl savęs. Moters dienas praskaidrina į svečius užsukantis sūnus.
„Nors jau greitai baigsiu aštuntą dešimtį, atmintį turiu puikią. Skaičiuoju mintinai, tad jeigu apsiperkant kas nors mane bando tyčia ar netyčia apgauti, nepasiduodu. Esu labai ūmaus būdo. Kai supykstu, tai supykstu. Viską, ką galvoju, pasakau be pagražinimų, bet pykčio ilgai nelaikau“, – neslėpė senjorė.
„Plungės“ laikraščio prenumeratos loterijoje laimėjusi 10 eurų kuponą apsipirkti parduotuvėje „Iki“, moteris labai apsidžiaugė: „Tegul suma ir nedidelė, bet išlošti visada smagu.“ Sėkmė jai šypsosi ne pirmą kartą: prieš daug metų, dar prenumeruodama „Brastos“ laikraštį, Albina buvo laimėjusi fotoaparatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas