Sodų bendrija „Poilsis“ priskirta Vitkilių kaimui

Parašė:  2018-10-25

Spalio 18 dieną sušauktame Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdyje išklausyta Priešgaisrinės tarnybos 2017 metų veiklos ataskaita, pritarta planams parduoti Savivaldybei priklausantį žemės sklypą ir du būstus. Apsvarstyti ir kiti darbotvarkės klausimai.
Tverų ugniagesiams reikia naujos mašinos ir renovuoto garažo
2016 metais veiklą pradėjusios Rietavo savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ataskaitą pristatė Alvydas Mickus, kuris Tverų ugniagesiams ėmė vadovauti vos prieš mėnesį.
Tarnyboje dirba vienuolika darbuotojų. Visi ugniagesiai yra įgiję profesinę kvalifikaciją, perėję fizinio pasirengimo patikrinimą.
Per ataskaitinį laikotarpį gauta 17 iškvietimų į gaisrus (trys iš jų buvo atšaukti). Vieną kartą Tverų komanda vyko gelbėti skęstančio žmogaus. Aštuonis kartus dalyvauta pratybose, mokymuose ir kt.
Kaip sakė A. Mickus, ataskaitiniais metais, palyginti su 2016-aisiais, iškvietimų į gaisrus sumažėjo 24 proc., o atlikti gelbėjimo darbus – net 80 proc.
Veiklai vykdyti iš valstybės biudžeto praėjusiais metais tarnybai skirta 90 tūkst. eurų, dar 500 eurų pridėjo Rietavo savivaldybė.
Kalbėdamas apie problemas, viršininkas akcentavo, kad 29 metų senumo gaisrinė automobilinė cisterna ZIL-130 yra moraliai atgyvenusi ir neatitinka saugos standartų. Nėra padidinto pravažumo, į cisterną telpa tik du kubiniai metrai vandens, nors reikalaujama, kad į gaisravietę reikia atsivežti tris kubinius metrus.
A. Mickus buvo atviras: „Techniką prižiūri ir remontuoja darbuotojai tik iš geranoriškumo. Būtina ieškoti galimybių rekonstruoti Tverų ugniagesių garažą, nes šiuolaikinius standartus atitinkantis automobilis į dabartinį netilptų.“
Komiteto nariai klausimų neseniai pareigas pradėjusiam eiti ugniagesių vadovui neturėjo.
Meras Antanas Černeckis informavo, kad ateityje tikimasi gauti gaisrinę mašiną iš Rietavo draugų zarbekiečių (Vokietija). „Tariamasi, kad geros būklės „Magirus“ automobilinė cisterna su visa reikalinga įranga Tveruose atsirastų iki 2020 metų. Mes per tą laiką turėtume suremontuoti garažą. Paskaičiuokite, pasitarkite su projektuotojais, sudarykite sąmatą“, – patarė A. Mickui Savivaldybės vadovas.
Priešgaisrinės tarnybos 2017 metų veiklos ataskaitą posėdžiautojai nusprendė teikti Savivaldybės tarybai.
Keičiasi Drobstuose esančios sodų bendrijos „Poilsis“ adresas
Aptardami sprendimo projektą, kuriame numatyta Vitkilių kaimui priskirti sodų bendrijos „Poilsis“ gatves (Centrinė, Gandrų, Kukmedžių, Vakarų, Paplentės, Vandentiekio), kurios anksčiau priklausė Drobstams, posėdžiautojai kiek sutriko. „Iš kur toks sprendimas, kad visi Drobstai priskiriami Vitkiliams? Ar dėl to nepatirs nepatogumų gyventojai? – stebėjosi politikai.
Išsiaiškinti situacijos išskubėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius. Grįžęs į posėdį valdininkas sakė, kad rengiant projektą vadovautasi Savivaldybės tarybos patvirtintu specialiuoju teritorijų ribų planu.
Albinui Maslauskui suabejojus anksčiau priimto plano „gerumu“, meras A. Černeckis jį ramino, esą taip turėjo būti, nes dokumento rengimo tvarka reikalavo, kad teritorijos ribos sutaptų su natūralia riba – keliu, upe ar pan.
Padiskutavę, kad gyventojams nepatogumų kils tik norint parduoti turtą ir tik tuo atveju, jeigu jau yra pasidarę geodezinius matavimus ir tinkamai įsiteisinę nuosavybę, sprendimo projektą politikai nusprendė teikti Savivaldybės tarybai.
Parduos ir nuomos
Neprieštarauta, kad aukcione būtų parduotas Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis 0,7982 ha žemės sklypas, esantis Tverų miestelyje, Laukuvos gatvėje.
Pradinė sklypo pardavimo kaina – 1 292,60 Eur. Iš jų 72,60 Eur – už jo vertės nustatymą.
Kaip rašoma aiškinamajame rašte, 2008 metais Savivaldybė pirko gyvenamąjį namą daugiavaikei šeimai. Socialiniame būste gyvenanti šeima naudoja tik dalį sodybai priklausančios žemės, tad ji buvo padalyta į du atskirus sklypus. Mažesnio ploto, maždaug 16 arų, paliekamas prie gyvenamojo namo, o didesnį siūloma parduoti aukcione.
Planuojama parduoti du Savivaldybės būstus (bendras plotas 37,56 kv. m) Rietave, Daržų gatvėje. Juos įsigyti pageidauja nuomininkė. Tokiems planams posėdžiautojai neprieštaravo.
Neseniai Rietavo savivaldybė perėmė iš Lauryno Ivinskio gimnazijos jai nereikalingas bendrabučio patalpas. Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdyje pritarta tam, kad dalis tų patalpų, maždaug 35 kv. m ploto, viešame konkurse būtų išnuomota verslui. Numatytas nuomos laikotarpis – 5 metai. Pradinė 1 kv. m kaina – 1,50 Eur per mėnesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas