Sparnus išskleidė 56-oji laida

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-06-25

Kiekvienais metais Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos bendruomenė sulaukia dienos, kai tenka atsisveikinti su absolventais. Po ilgos priverstinės pertraukos šios ugdymo įstaigos pedagogai, mokiniai ir jų tėvai vėl turėjo galimybę susitikti. Ketvirtadienį čia surengta iškilminga mokyklos baigimo diplomų įteikimo ceremonija. Išleista 56-oji laida.
„Tikiu, kad metai, praleisti meno mokykloje, jums įstrigs į širdį. Kaip sakė iškilus kompozitorius Liudwigas van Beethovenas, tikras menininkas, labiau už viską mėgstantis meną, niekada nepasitenkina savimi ir stengiasi eiti toliau. Eikite toliau, kurkite, gyvenkite, siekite, kad meno mokykla būtų gražus startas į jūsų tolesnę veiklą, tolesnius siekius, o mes lauksime sugrįžtant“, – į absolventus kreipėsi mokyklos direktorė Rita Urniežienė.
„Kiekvienas esame savo gyvenimo architektas. Gal ne visi šiandien svarbų dokumentą gausiantys savo gyvenimą sies su muzika, menu, bet jie visada žinos kultūros vertę“, – susirinkusiesiems kalbėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.
Kaip sakė R. Urniežienė, šiemet mokyklą palieka 23 absolventai. 5 iš jų mokėsi dailės, 7 – muzikos, 11 – choreografijos. Tą pačią dieną atsisveikinta ir su tais, kurie mokėsi nepilną programą. Jaunimo meninės raiškos programas baigė 12 moksleivių. „Sudie“ ištarta ir 11 mokinių, kurie baigę pagrindinę programą nesustojo ir toliau gilino žinias pasirinkę išplėstinę programą.
„Daugelis iš absolventų skynė laurus respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, garsino ne tik mokyklos, bet ir Plungės vardą“, – pabrėžė R. Urniežienė.
Puikių rezultatų paskutiniais mokslo metais pasiekė trombonininkas Lukas Vasiliauskas. Jaunasis muzikantas praėjusių metų spalio mėnesį Palangoje vykusiame Žemaitijos krašto meno ir muzikos mokyklų pučiamųjų instrumentų pramoginės muzikos festivalyje-konkurse „Jūros perlai“ pelnė pirmosios vietos laureato vardą, lapkričio mėnesį Plungėje organizuotame Žemaitijos ir Kuržemės krašto vaikų ir jaunimo varinių pučiamųjų instrumentų džiazinės pjesės konkurse „Grok – improvizuok“ laimėjo didįjį prizą, šių metų vasarį surengtame XXVIII respublikinio Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais konkurso Klaipėdos zoniniame ture tapo laureatu, finaliniame etape – antrosios vietos laureatu, I tarptautiniame įvairių žanrų menų konkurse „Žiemos banga“ („Zimniaja volna“) Minske (Baltarusija) iškovojo 2-ojo laipsnio laureato diplomą. Vaikiną muzikos keliu vedė mokytojas ekspertas Artūras Urniežius, koncertmeisterė metodininkė Judita Stankutė.
Choreografijos skyriaus 7 klasė praėjusių metų gruodį Rygoje (Latvija) vykusiame tarptautiniame šokio festivalyje-konkurse „Merry Christmas Baltic Amber 2019“ laimėjo pirmąją vietą už šokį „Lengvas vėjelis“, dvi antrąsias vietas už šokius „Švelnumas“ ir „Liber tango“. Šokio paslaptis moksleivėms atskleidė mokytoja metodininkė Loreta Vaitkutė.
Mokytojos metodininkės Irenos Bakanauskienės ruošta vokalistė Livija Šiaudvirtaitė – V tarptautinio klasikinės muzikos atlikėjų konkurso „Kaunas Sonorum 2019“ diplomantė, respublikinio jaunųjų dainininkų konkurso, vykusio Klaipėdoje, trečiosios vietos laureatė. Merginai įteiktas ir diplomas už geriausią kompozitoriaus Stasio Šimkaus kūrinio atlikimą. Ji – TV konkurso „Dainų dainelė“ rajoninio ir regioninio etapų laureatė, II Lietuvos jaunųjų dainininkų konkurso „Cantabile 2020“ (Vilnius) trečiosios vietos laureatė.
Dailės skyriaus absolventė Justė Arlauskaitė (mokytoja Laima Danilevičienė) Klaipėdoje vykusiame tarptautiniame piešinių ir dailės darbų konkurse „Šiuolaikinė madona“ pelnė trečiąją vietą už kūrybos darbą „XXI a. madona“.
Gavę baigimo pažymėjimus, padėkoję savo pedagogams, meno mokyklos absolventai tradiciškai pasodino medelį ir į dangų kartu su svajonėmis paleido balionus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas