„STEAM pavasaris“ „Saulės“ gimnazijoje

Parašė: Plungės „Saulės“ gimnazijos inf. 2019-04-23

Balandžio 12 dieną Plungės „Saulės“ gimnazijoje buvo surengtas pirmasis respublikinis mokslinių ir praktinių kūrybinių veiklų konkursas „STEAM pavasaris“.
Renginį abiturientai Aneta Pjankovaitė ir Emilis Radvilavičius pradėjo smagiu džaivo ir rumbos ritmu.
Džiaugėmės sulaukę garbingų svečių – Vilniaus universiteto Chemijos instituto docento daktaro Rimanto Vaitkaus, Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto akademiko daktaro Daliaus Gudeikos, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Gintauto Rimeikio, kurie yra buvę „Saulės“ gimnazijos mokiniai, ir mero Audriaus Klišonio.
Konkurse dalyvavo net 22 komandos – iš Vilniaus, Jonavos, Kėdainių, Kaišiadorių, Šiaulių, Mažeikių, Telšių, Klaipėdos, Akmenės, Rietavo, Plungės.
Iš kaimyninės – Rietavo – savivaldybės atvyko Lauryno Ivinskio gimnazijos komanda ir geografijos mokytoja Vilma Pociuvienė. Šateikių pagrindinės mokyklos komandą atlydėjo socialinė pedagogė Viktorija Budrienė. Dalyvavo Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos komanda ir chemijos mokytoja Skaistutė Zaniauskienė bei istorijos mokytoja Danutė Užkurienė, Plungės Senamiesčio mokyklos mokinės Eglė Lukočiūtė ir Meda Šetkauskaitė.
Mokinių komandos, sudarytos iš keturių skirtingų mokyklų narių, atliko teorines ir praktines užduotis iš chemijos, biologijos, fizikos, matematikos ir geografijos. Tuo metu mokytojai turėjo galimybę susipažinti su technologiniais procesais UAB „Vičiūnų grupė“.
Atsikvėpę po konkursinių užduočių, moksleiviai klausėsi Vilniaus universiteto Chemijos instituto docento daktaro R. Vaitkaus paskaitos „Kas yra bendro tarp raudonos pomidoro spalvos ir rožių kvapo?“ Įdomiuosius bandymus mokiniams demonstravo Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto akademikas daktaras D. Gudeika.
Mokytojams pranešimą „STEAM samprata ir ugdymo patirtis Lietuvoje“ skaitė „Saulės“ gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė Sigita Žilinskienė ir biologijos vyresnioji mokytoja Dalia Daukšienė. S. Žilinskienė pedagogus supažindino su gamtos mokslų ir biotechnologijų kabineto panaudojimo galimybėmis ugdymo procese.
Geografijos mokytoja metodininkė Ingrida Tamošauskienė dalyviams ir svečiams pristatė Plungės „Saulės“ gimnazijos gamtinį-pažintinį tyrimų taką.
Šio konkurso organizatorių tikslas – kad ugdydami bendrąsias ir dalykines kompetencijas mokiniai lavintų kūrybiškumą mokydamiesi STEAM mokslų. O svarbiausia, kad komandos nariams būtų smagu susipažinti tarpusavyje, pabendrauti ir bendradarbiauti atliekant užduotis.
Paskelbus konkurso rezultatus, įteikus padėkos raštus ir prizus pirmųjų, antrųjų, trečiųjų vietų laimėtojams, išdalijus mokytojams konkurso darbo grupės paruoštus konkurso užduočių sąsiuvinius ir gimnazijos 3D plastiko spausdintuvu pagamintus raktų pakabukus, visi dalyviai ir organizatoriai buvo pakviesti įamžinti šią akimirką bendra nuotrauka.
Nutilus šurmuliui, išsiskirsčius svečiams ir dalyviams, geromis emocijomis ir šiluma pulsuojanti atmosfera gimnazijoje dar tebejaučiama.
Iš visos širdies padėkos nusipelnė konkurso „Saulės“ gimnazijos komandos nariai pedagogai ir šaunus būrys gimnazistų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas