Su pavasariu!

Parašė: Rita STANČIUKIENĖ 2018-04-06

Štai jau ir po Velykų. Didžiausia pavasario šventė šiemet pasipuošė balta sniego skraiste, bet tuo stebėtis, matyt, nebereikia, kai gamta taip pamėgusi mums „monus“ krėsti.
Plūstelėjus šiltesnio oro bangai, aplinkui viskas atgims: sukraus ir išskleis pumpurus medžiai, sužaliuos žolė, vis garsiau girdėsis lizdus sukančių paukščių balsai. Su kiekvienu saulės spinduliu darysimės linksmesni, energingesni, juk pavasaris – tas metas, kai norisi būti ir geresniems, ir gražesniems, ir svarbesniems.
Matyt, gerumo banga užplūdo ir JAV prezidentą Donaldą Trumpą, kai jis, susitikęs su Baltijos valstybių lyderiais, negailėjo komplimentų kalbėdamas, kad šiose šalyse gyvena darbštūs, nuostabūs žmonės, kad šios šalys yra puiki vieta investicijoms.
Klausytis malonių žodžių gal ir malonu, bet tikrai ne to Latvijos, Lietuvos ir Estijos prezidentai į Vašingtoną keliavo.
Aukščiausio lygio susitikime, surengtame prezidento D. Trumpo iniciatyva, minint Baltijos valstybių atkūrimo šimtmečius, buvo tikėtasi aptarti karinį, kibernetinį, energetinį saugumą.
Problemos lyg ir aptartos, deklaracija, kurioje JAV pažadėjo periodiškai dislokuoti pajėgas Baltijos šalyse siekiant atgrasyti Rusiją, pasirašyta, bet… Politologai pastebi, kad tuo Baltijos valstybių lyderiai nieko nelaimėjo. „Tokia formuluotė apie periodinį dislokavimą tikriausiai neatneš reikšmingų pokyčių, nes pernai NATO šalims Baltijos šalyse įsteigus po tarptautinį batalioną amerikiečiai į Lietuvą, Latviją ir Estiją epizodiškai atvyksta pratyboms“, – rašoma spaudoje. Dar daugiau – apžvalgininkai įžvelgia, kad D. Trumpas nelabai domėjosi šalimis, kurių lyderiai svečiavosi Baltuosiuose rūmuose. „Jis apie Baltijos šalis kalbėjo gražiai, bet visiškai apibendrintomis, šabloniškomis frazėmis, kurias galėtų taikyti beveik bet kam.“
Nuvažiavome, pasirodėme pasauliui, ir tiek? Įtariu, kad taip ir turėjo būti. Kas supaisys tą didžiąją politiką – gal, D. Trumpo nuomone, šimtmečius švenčiančios valstybės negalėjo tikėtis didesnės dovanos ir garbės nei galimybės pastovėti šalia JAV prezidento?
Savo politiką vykdo ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Jis antradienį atvyko į Ankarą, kur stebėjo ceremoniją, žymėsiančią pirmosios Turkijos branduolinės elektrinės statybos pradžią, o trečiadienį dalyvavo viršūnių susitikime, kuriame aptartas Sirijos klausimas.
Kol mes džiaugiamės pirmais tikrojo pavasario ženklais, didieji lyderiai vykdo didžiąją politiką. Būtų gerai, kad tą darydami jie neužmirštų, jog dirba šalies, o ne savo naudai. (Nors gal to tikėtis nereikėtų – juk dabartiniai pasaulio lyderiai net nesivaržo rodyti asmeninių ambicijų.)
Pakėlę akis į dangų, pasidžiaukite vis dažniau savo veidą rodančia saule, paganykite vėjo blaškomus debesis, o jas užmerkę – įkvėpkite pavasario gaivos ir… vilties.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kur dingo pagarba žmogui? (0)

Na, štai – išsirinkome naują Prezidentą. Nors visa Lietuva pasisakė už jį, viešoje erdvėje nestinga komentatorių, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento II turo ir Europos Parlamento rinkimų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas