„Šviesos ieškok naktyje“

Parašė:  2019-09-16

Ketvirtus metus iš eilės pirmąjį rugsėjo penktadienį Žemaičių Kalvarijos kultūros centras ir bendruomenė „Gardai“ pakvietė visus pasisemti naujų įspūdžių, pasigėrėti įspūdinga muzikos, šviesos ir vandens švente. Miestelis pasipuošė ryškiausiomis šviesų spalvomis, šviečiančių dekoracijų įvairove, įspūdingu šokančiu ir grojančiu fontanu bei nepakartojamais muzikos garsais.
Vėlyvą rugsėjo 6-osios vakarą Žemaičių Kalvarijoje susirinko be galo daug vietos žmonių ir svečių pasigrožėti švytinčiomis miestelio erdvėmis, pasiklausyti muzikos. Abejingų nepaliko dar neregėtas šokantis, šviečiantis ir grojantis fontanas. Ne vienas stebėjosi Žemaičių Kalvarijos bendruomeninių organizacijų, kultūros ir seniūnijos darbuotojų išradingomis šviečiančiomis dekoracijomis. Akį traukė nuostabiai apšviesta erdvė, viliojo muzikos skambesys.
Aptemus žiūrovų virtinė, pakviesta vakaro programos vedėjų Rimos Jokubauskienės ir Broniaus Kleinausko, lydima mergaičių „Vaidilučių“ ir šviesos nešėjo Dovaldo, aplankė fontaną ir pajudėjo link scenos, sudarydama gyvą atitvarą meninės programos atlikėjams.
Šventinį koncertą pradėjo jaunosios šokėjos, vadovaujamos Sandros Jazdauskienės.
Nuostabią muzikinę programą žiūrovams dovanojo Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro populiarioji muzikos grupė „Pilnatis“ (vadovė Lina Kairytė), Šilutės rajono Juknaičių šokių kolektyvas „Juknaičiai“ šoko trankius liaudies šokius (vadovė Loreta Margarita Černeckienė). Sušalti neleido ir pajudėti kvietė Radviliškio rajono Šeduvos kultūros ir amatų centro kapela „Užuovėja“ ir vadovas Edvinas Kažukauskas.
Toliau susirinkusiuosius linksmino Žemaičių Kalvarijos kultūros centro estradinė grupė „Vintažas“, vadovaujama Rimo Jazdausko.
Į šventę atvykęs „Putų šou“ pradžiugino ne tik vaikus, jaunimą, bet ir suaugusiuosius. Juk kai ne taip ryškiai apšviesta erdvė, galima krykštauti, džiūgauti, žaisti ir lyg vaikystėje patirti pačių geriausių emocijų, o dar kai tiek daug putų ir kiekvienas apaugęs kalnu burbulų, sunku pasakyti, kiek tau metų.
Šviesos ir muzikos festivalis , gimęs 2016 metais, kai Žemaičių Kalvarija buvo paskelbta Lietuvos mažąja kultūros sostine, šiemet vėl pasikvietė draugus, partnerius, taip pat 2016-aisiais buvusius mažosiomis sostinėmis. Juos nuoširdžiai pasveikino Savivaldybės mero patarėjas Žydrūnas Purauskis.
Su šypsena veiduose, pakilia nuotaika kalvariškiai ir svečiai dar ilgai gėrėjosi švytinčiu miesteliu, nes, anot poeto Vytauto Mačernio, „…ta rugsėjo naktis kaip svajonė graži: tokią naktį rašyti, svajoti ir mylėti norėtųs…“
Rima JOKUBAUSKIENĖ
Žemaičių Kalvarijos kultūros
centro direktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kad laikraštis – lyg apeiga (2)

Ak, tie ieškojimai… To, kas nauja, nepatirta, nepažįstama, arba to, kas labiau ar labiausiai – prasminga, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas