„Tai, ka dirbu, patinka ir sekasi“, –

Parašė:  2008-11-25

sako tautodailininkas Liudas Ruginis, Plunges kulturos centre surengta autorine paroda paženklines savo 65-aji gimtadieni.

Tai jau antroji autoriaus jubiliejiniam gimtadieniui skirta kurybos švente. Pirmoji surengta teviškeje – Salantuose, ten namuose atidaryta nuolat veiksianti jo darbu ekspozicija.
Plungeje – antrajame tautodailininkui brangiame mieste, kur prabego didžioji gyvenimo ir kurybos dalis, kulturos centro parodu saleje, žiurovai gerisi kruopšciai išskaptuotomis skulpturomis, dekoratyvinemis kaukemis, tekintomis vazomis, bareljefais ir baldais. Iš nuotrauku sužino apie ivairiose Žemaitijos vietovese pastatytus stogastulpius, koplyteles, kryžius, antkapinius paminklus.
Pasak parodos kuratores Zafiros Leilionienes, kiekvienas L. Ruginio darbas – nuo šaukšto iki monumentaliosios skulpturos – sukurtas su meile. Pats tautodailininkas sako, jog tai, ka dabar daro, nuleme daugiau negu 20 metu, pralekusiu buvusioje liaudies gaminiu kurybos imoneje „Minija“. Ten teko dirbti etalonu pakartotoju.
– Matyt, tikrai patekau ten, kur turejau buti, nes po darbo grižes namo, užsidarydavau rusyje ir droždavau. Tik jau tai, ka paciam knietejo išrantyti. Tuo laiku „Minijoje“ dirbo žinomi tautodailes meistrai Vytautas Majoras, Vytautas Ulevicius, Adolfas Viluckas. Teko pažinti ir bendrauti su Stanislovu Riauba, Petru Kalendra. Jie su manimi dosniai dalinosi patyrimu, mintimis. Daug ka iš ju peremiau. Gera mokykla buvo ir tuomet rengiamos respublikines liaudies menininku kurybines stovyklos Plateliuose, Druskininkuose, Palangoje, Nidoje. Visur, kur tik jos vykdavo, liko musu darbu, – prisimena dabar pats placiai žinomas tautodailes tradiciju puoseletojas, savo ruožtu dosniai pasidalinantis patirtimi.
Pasveikinti sukaktuvininko, daugel metu buvusio Plunges rajono tautodailininku vadovo ir biciulio susirinko Plunges rajono tautodailininkai, atvyko Lietuvos tautodailininku sajungos Telšiu skyriaus pirmininke Sigita Daciene, draugai iš Salantu. Dalinosi atmintyje isirežusiais prisiminimais apie pirmuosius susitikimus, pažinti su liaudies menininku, paskatinusiu kurti, tiketi savimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas