Tautodailininkų kūriniai – iškiliems jubiliejams

Parašė:  2009-11-17

Plungės kultūros centro parodų salėje atidaryta Lietuvos tautodailės Plungės skyriaus narių paroda, skirta Stanislovo Riaubos 105-osioms gimimo metinėms ir kultūros centro įkūrimo 70-mečiui.
Paroda atidaryta lapkričio 13-ąją – būtent tą dieną, kai prieš 105 metus mūsų rajono Godelių kaime gimė unikalusis medžio drožėjas S. Riauba. Jis buvo vienas iš įdomiausių XX a. antrosios pusės primityviosios dailės atstovų,
Plungės kultūros centro vyr. specialistė tautodailei, Lietuvos tautodailės sąjungos Plungės skyriaus pirmininkė Zafira Leilionienė daug pastangų skiria, kad šio kūrėjo vardas nebūtų pamirštas. Tautodailininkų iniciatyva, minint kūrėjo 100-ąsias gimimo metines, parengta monografija „Stanislovas Riauba“. Kitais metais bus rengiama jau 10-oji Žemaitijos regiono jaunųjų menininkų paroda–konkursas S. Riaubos vardo premijai laimėti. Vykdant šiuos konkursus, jaunimas tarsi iš naujo atrado ne tik patį kūrėją, bet ir įsisavino pagrindinį jo kūrybos principą: „Daryti tai, ko ant svieto nėra“.
Šia paroda rajono tautodailininkai pirmieji pasveikino savo būstinę – Plungės kultūros centrą – įkūrimo 70-mečio proga. Net 37 kūrėjai pristatė medžio, drožybos, tapybos, grafikos, audimo darbus, rankdarbių, karpinių. Lankytojai gėrėjosi LR Kultūros ministerijos premijos laureatų Reginos ir Justino Jonušų, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino vardo Riterio kryžiaus kavalieriaus Jakovo Bunkos, respublikinės konkursinės parodos „Aukso vainikas“ laureatų Antano Vaškio ir Kazimiero Striaupos kūriniais. Puikiai eksponuoti ir kitų respublikoje žinomų meistrų Zuzanos Radvilavičienės, Antano Kniūkštos, Vyto Jaugėlos, Sofijos Grigaitienės ir kt. darbai.
Įdomių kūrinių parodai pateikė jauniausiais dalyvis – tapytojas Romas Šopauskas, kuris buvo pastebėtas būtent S. Riaubos vardo premijai laimėti skirtuose konkursuose. Jaunasis tapytojas – šio konkurso prizininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas