Teisme – verslininko nužudymo bylos tęsinys

Parašė:  2011-10-11

Vilniaus apygardos teisme toliau nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje 23 metų plungiškis Mantas Adomavičius kaltinamas kartu su bendrininkais Vilniuje nužudęs verslininką Darių Vaisėtą. Ši byla iš esmės nagrinėti pradėta kone prieš metus – 2010 metų spalio pabaigoje, nusikaltimas padarytas 2009-ųjų birželį.
Priminsime, jog, kaip įtariama, D. Vaisėtą į nuošalią vietą šalia Vilniaus atviliojo jo sekretorė Monika Elenbergaitė, tuo metu gyvenusi su bendraamžiu plungiškiu M. Adomavičiumi. Su sekretore į užmiestį išvykęs verslininkas buvo užpultas, apiplėštas, nužudytas ir ten pat užkastas. Pagrindiniu šio nusikaltimo organizatoriumi įvardijamas M. Adomavičius. M. Elenbergaitė dar iki nusikaltimo rinko apie savo darbdavį informaciją, o nusikaltimo dieną atviliojo jį į nuošalią vietą Vilniaus rajone.
Teisme M. Adomavičius pripažino, kad jų ir bendrininkų tikslas buvo praturtėti. Nužudyti jo esą nenorėjo, tik sužaloti ir apiplėšti.
Teismui pavyko išsiaiškinti, kad M. Adomavičius ir jo bendrininkai seniai planavo susidoroti su turtingu M. Elenbergaitės darbdaviu. Iš pradžių esą mąstė apsvaiginti jį klofeinu ar narkotikais, bet paskui persigalvojo – įsigijo pistoletą ir duslintuvą. M. Adomavičius esą planus rezgė kartu su Romanu Mironiuku ir Laurynu Drūteika.
Kadangi R. Mironiukas pareiškė negalįs šauti į žmogų, o M. Adomavičius esą planavo tuoktis su M. Elenbergaite ir nenorėjo sėsti į kalėjimą, pakelti ginklą prieš D. Vaisėtą pavesta L. Drūteikai. Įtariama, kad nusikaltimo vietoje viskam vadovavo M. Adomavičius – kur kam stovėti, ką daryti. Jis esą ir L. Drūteikai padavęs ginklą, liepęs šauti. Pats su R. Mironiuku neva kasę duobę, kurioje planavę paslėpti įkalčius, nes nužudyti D. Vaisėtos neketino.
M. Adomavičius teisme savo kaltės neneigė, tačiau bandė apginti savo draugę M. Elenbergaitę. Ji esą prie nusikaltimo organizavimo neprisidėjusi, tik netyčia išplepėjusi, kad darbdavys turtingas, pasakiusi, kur jis gyvena. Ir į užmiestį D. Vaisėtą atviliojusi neva nežinodama, kad jį ruošiamasi nužudyti. Be to, ir nemačiusi, kaip buvo daromas nusikaltimas.
Priminsime, jog plungiškiai apie M. Adomavičių pirmąkart išgirdo prieš 10 metų, 2001-aisiais. Tiesa, tada – ne kaip apie nusikaltėlį, o kaip apie auką. Mat tuomet dar trylikametis paauglys buvo pagrobtas, laikomas įkaitu, iš jo tėvų reikalauta 10 000 JAV dolerių išpirkos. Vaikas išlaisvintas po 42 valandų. Dabar jis pats kaltinamas itin žiauriu nusikaltimu.
Tiesa, iš pradžių manyta, jog paauglystėje pagrobėjų auka tapęs M. Adomavičius gali būti nepakaltinamas, tačiau prieš teismą jį tyrę psichiatrai konstatavo – pakaltinamas ir gali atsakyti už savo veiksmus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas