Tikslinių lėšų panaudojimui – idėjų perteklius

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2014-08-26

Ketvirtadienį, rugpjūčio 21 d., vyko neeilinis Rietavo savivaldybės tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje tik vienas, anot mero Antano Černeckio, rimtas klausimas.
Patvirtino direktorės kandidatūrą
Pusę metų užsitęsusi Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorės paieška baigėsi. Pagaliau neeiliniame posėdyje Tarybos nariai galėjo tvirtinti atrankos komisijos posėdžio protokolą ir skirti konkurso į šias pareigas nugalėtoją Dalią Baliutavičienę (dirbusią Šilalės r. Pajūralio pagrindinės mokyklos direktore) nuo rugpjūčio 25 d. eiti Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorės pareigas.
Direktorei nustatytas tarnybinis atlyginimas, kurio koeficientas – 36,22. Taip pat jai skirtas 10 proc. personalinis priedas bei 5 proc. priedas už specialiųjų poreikių turinčių vaikų ugdymą.
Tarybos narys Povilas Batavičius teiravosi, kaip naujoji vadovė ketina spręsti finansines gimnazijos problemas, klausė, ar planuoja vesti pamokas, jei krūvio trūks kolegoms.
D. Baliutavičienė patikino pamokų neatsisakysianti, esą ji nenori nutolti nuo ugdymo proceso. Lėšų trūkumą vadovė žadėjo sumažinti, skirstydama papildomas valandas, neformaliojo švietimo valandas.
D. Baliutavičienės kandidatūrą patvirtino 14 Tarybos narių.
Svarstė, kur panaudoti tikslines lėšas
Pateikdamas kitą informaciją, A. Černeckis pasidžiaugė, kad Rietavą pasieks apie 5 mln. Lt tikslinių lėšų miesto tvarkymui. Anot jo, įsisavinti lėšas buvo ruošiamasi, pavasarį buvo paskelbta rietaviškių apklausa. „Rietave jau sutvarkytos gatvės, šaligatviai, atėjo metas ir galimybės tai pagražinti. Analizuojant apklausos rezultatus, paaiškėjo, kad norima žaidimo aikštelių vaikams, sporto aikštynų, labai svarbus Rietave tvenkinys. Šios lėšos padės pritraukti kitas“, – kalbėjo A. Černeckis.
Pasak mero, būtina, kad lėšos būtų pasiskirstytos tolygiai visai teritorijai. Sauslaukyje bei prie Rietavo lopšelio-darželio bus rengiamos vaikų žaidimo aikštelės. Miško gatvėje, už upelio, yra nesutvarkytas plotas, kuriame galima įrengti rekreacinę zoną, sutvarkyti aplinką prie buvusios lentpjūvės. Prie Raudonųjų vartų, parke, galėtų būti įrengta aikštelė sporto mėgėjams. Bus bandoma šnekėtis su paveldosaugininkais dėl leidimų įrengti supynes parke. Būtina sutvarkyti lauko estradą. Galvojama apie suoliukų, stendų sutvarkymą. Už tikslines lėšas bus tvarkomi želdiniai.
Jonas Eugenijus Bačinskas pastebėjo, kad Rietave per maža meninių akcentų – jis siūlė už tikslines lėšas įrengti muzikinį apšviestą fontaną tvenkinio viduryje. Anot J. Bačinsko, jį įmanoma įrengti už 250 tūkst. Lt.
Alma Lengvenienė prašė nugriauti „mokyklos būdas“ ir išspręsti šią miesto gėdą-bėdą.
Tarybos narė Janina Drevinskienė prašė… pastatyti puošnius kačių namus lauko katinėliams, kurie renkasi pieninės kieme! Ten esą glaudžiasi apie 15 katiniukų. „Žmonės praeina, numoja ranka, bet kaip tu nepamaitinsi mažyčio katinėlio?“ – klausė J. Drevinskienė.
Meras atsakė, kačių namų statyti neketinąs, nebent iš kitų, tarkim, aplinkosauginių lėšų.
Tarybos nariai juokavo, kad siūlyti jau nebereikia, nes idėjų miestui puošti netrūksta. Reikia tik jas sudėlioti pagal būtinumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Maksimas parašė:

    Tegul tik nepamiršta prie estrados šiukšlių dėžių parūpinti, kad būtų tvarka visuomet https://www.miestui.lt/mazoji-architektura/lauko-siuksliadezes

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Jau šią savaitę – Velykos. Šventė, kuri paprastai suburia šeimas, gimines. Kaip jas švęsit šiemet? Ar koronaviruso grėsmė sulaikys Jus namuose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas