Tikybos žinių konkursas

Parašė: Danguolė ALČAUSKIENĖ Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui 2018-05-24

Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinėje mokykloje gegužės 11 dieną vyko rajono ketvirtų klasių mokinių . Varžėsi Senamiesčio mokyklos, Prūsalių mokyklos-darželio, Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos ir „Saulės“ pradinio ugdymo skyriaus komandos.
Susirinkusiuosius gražiomis giesmėmis pasveikino Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos mokiniai, vadovaujami muzikos mokytojos Vidos Taurinskienės. Pirmoji užduotis pralinksmino visus, nes reikėjo „susimaišyti“, susipažinti ir sugalvoti naujos komandos pavadinimą. Vėliau laukė rimtesnis žinių patikrinimas: reikėjo ne tik maldas žinoti, bet ir mokėti rasti tinkamas nuorodas Šventajame Rašte, prisiminti sakramentus.
Išklausius pristatymą apie Trakų Dievo Motinos paveikslą, prisiminta, kad 2018-ieji skirti jo karūnacijos 300 metų jubiliejui paminėti. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią garsina Dievo Motinos Lietuvos Globėjos paveikslas, bylojantis apie seną tradiciją Lietuvą suvokti kaip Marijos užtarimo ir globos lydimą kraštą. Paveikslas vainikuotas karūnomis, dengtas meniškais apkaustais, jį supa daugybė votų, liudijančių, kad šis Dievo Motinos atvaizdas nuo seno traukia maldininkus. Komandoms teko paplušėti atliekant užduotis, susijusias su šiuo paveikslu, tačiau visos pasirodė puikiai. Kol komisija – kunigas Alvydas Vaitkevičius, Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos direktorė Vida Turskytė ir pavaduotoja Sigita Gabalienė, Senamiesčio mokyklos tikybos mokytoja Alma Šakienė, Prūsalių mokyklos-darželio tikybos mokytoja Džiuginta Slušnytė – tikrino darbus, mokinių laukė agapė.
Nors komandos surinko labai panašų balų skaičių, dvi iš jų vieno balo persvara išsiveržė į priekį ir buvo paskelbtos nugalėtojomis. Vertintojai pagyrė vaikų pastangas, pabrėžė, kad laimėjo visi – svarbiausia buvo stengtis nuolat pagilinti savo žinias. Kunigas Alvydas kvietė nepamiršti šį gražų gegužės mėnesį Dievo Motinos Mergelės Marijos. Visi dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir simbolinėmis dovanėlėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas