To dar neteko matyti…

Parašė:  2018-12-11

Medžioju vos ne pusšimtį metų. Bet šį kartą ne apie sumedžiotus žvėris kalbėsiu, o apie jų daromą žalą kaimo žmonėms. Vienas skundžiasi, kad bebrai užtvindė pievas, dirbamas žemes, kitas – kad avį ar net jautį vilkai papjovė, trečias ne juokais širsta, kad šernai įsisuko į pasėlius, iškniso pievas.
Tokių skundų, kaip „Plungės“ laikraščiui sakė Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Januška, kuris vadovauja žalos nustatymo komisijai, šiemet jau buvo dešimt. Iš jų keturi – dėl vilkų padarytų nuostolių.
Taip, nusiskundimų dėl žvėrių eibių yra įvairių. Tačiau ne visi pagrįsti. Kartais žmogus kviečiasi komisiją tikėdamasis nuostolių padengimo, bet, deja, jie padaryti pačioje sodyboje arba jų nėra tiek, kad būtų (yra įstatymu nustatytas procentas) kompensuoti.
Pagal Medžioklės įstatymą sodyboje ir 200 metrų aplink ją negali vykti jokia medžioklė. Ir štai žalos nustatymo komisiją išsikviečia Žlibinų seniūnijos Saušilio kaimo gyventoja Janina Stanienė – šernai iškniso visą sodybą. Išknista net aplink gyvenamojo namo pamatus. Aplink visus ūkinius pastatus. Negalėjau patikėti net savo akimis pamatęs, kas ten vyksta – tiesiog beveik arimas padarytas. Ir šunelis yra. Tačiau, regis, šernų buvo tiek, kad tas nė iš būdos nelindo.
Komisijos nariai viską apžiūrėjo. Aplink sodybą pievos besančios seniai artos. Kaip šeimininkę patikino V. Januška, žinoma, kad tada žemėje būna daugybė grambuolių lervų, kurios šernams – delikatesas. Žemė nedirbama, ir jos įsitaiso žiemoti.
O dar greta tos sodybos Telšių rajonas. Pasirodo, jog visai netoli žvėrys papildomai maitinami, tačiau medžiojama retai ir jie po sodybas slampinėja be baimės, niekieno netrukdomi. Kita problema – itin padidėjus vilkų populiacijai, kanopiniai žvėrys telkiasi arčiau sodybų.
Žalos padengti dėl minėtojo įstatymo nėra kaip. Beliko sutarti, kad J. Stanienė pasirašytų sutikimą, jog „Kontaučių“ klubo medžiotojai gali surengti medžiokles su varovais ir tykant aplink pačią sodybą, tik prieš tai su ja suderinę. Tikėjomės, kad tai kažkiek padės.
Moteris sutikimą pasirašė, ir už poros dienų po komisijos apsilankymo buvo surengta medžioklė su varovais. Šernai besą gretimame miške, visai šalia J. Stanienės sodybos. Šūvių buvo kaip kare, bet sumedžiotas tik vienas. Tačiau tikrai kurį laiką toje vietoje knisliai nepasirodys.
Išdarinėtą ir veterinaro patikrintą dėl sveikumo šerną klubo medžiotojai nuvežė žalą patyrusiems kaimo žmonėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas