Triaukštis murinis už buto kaina?

Parašė:  2008-10-24

Tarp klausimu, kuriuos pirmadieni svarste Savivaldybes tarybos Vietos ukio ir ekologijos komitetas, buvo ir privatizuojamuju objektu sarašo tvirtinimas. Sarašas papildytas net trimis naujais objektais – tai buves poliklinikos pastatas (su priestatu ir rusiu) bei buvusiu Paukštakiu ir Gegrenu (Žemaiciu Kalvarijos sen.) mokyklu pastatai.

Privatizuojamuju objektu saraše – dvi mokyklos ir poliklinika
Panaikinus Paukštakiu ir Gegrenu pradines mokykleles, ju pastatus nutarta leisti privatizuoti. Murines dvieju aukštu (373 kv. m ploto) Gegrenu mokyklos su kiemo statiniais likutine verte – 10 903 Lt. Paukštakiu mokykla taip pat buvo isikurusi muriniame dvieju aukštu pastate (508 kv. m). Jos ir dvieju priestatu likutine verte – 51 749 Lt.
Poliklinikos, kurioje 2003 metais isikure dabartines Savivaldybes tarybos nariu Irenos ir Visvaldo Nekrašu vadovaujama UAB „Plunges sveikatos centras“, likutine verte – vos 190 952 Lt. Nors pastatas – 1 409 kv. m ploto, murinis, triju aukštu, jo likutine verte kažkodel – kaip poros kambariu butuko.
Nors statiniu verte itartinai maža, komiteto nariai ties privatizuojamuju objektu sarašu ilgai negaišo. Tik pirmininkui Vytautui Jonuciui kilo klausimas – iš kur tokia poliklinikos pastato likutine verte, nes realiai toks objektas turetu kainuoti keliskart brangiau.
 Paaiškinimas toks – iš buhalteriniu dokumentu. Belieka tiketis, kad aukcione poliklinikos pastato kaina bus artimesne rinkos vertei.
Informavo
Savivaldybes administracijos Strateginio planavimo ir investiciju skyriaus vyr. specialiste Jurate Garcinskaite komiteto narius informavo apie šiemet savivaldybeje vykdytus ir vykdomus investicinius projektus. Komiteto nariams iš visu projektu „užkliuvo“ tik vienas – tarp Palankes ir Sinagogu gatviu esantis užterštas vandens telkinys. Meres Elvyros Valerijos Lapukienes nuomone, kol i tvenkinio valyma neinvestuota pinigu, reiketu pagalvoti apie kita varianta – ta vieta pasiulyti verslininkams. Galbut atsirastu norinciuju telkini sutvarkyti ir paversti ji, tarkim, rekreacine zona? Jei taip, sake pirmininkas V. Jonutis, reiketu suskubti ir tai vietai parengti detaluji plana. Taigi panašu, jog i privacias rankas gali pereiti ne tik irklavimo baze, bet ir kita gana patraukli miesto vietele.
Kita informacija komitetui pateike Turizmo ir verslo informacijos centro direktore Giedre Kazakeviciene – susirinkusieji supažindinti su centro veiklos sritimis, nuveiktais darbais ir t. t.
Kur desim?
Savivaldybes ekologe Asta Beierle Eigirdiene komiteto praše pritarti, kad Savivaldybe iš Aplinkos ministerijos savo žinion perimtu 75 varpo formos antriniu žaliavu surinkimo konteinerius, kuriu bendra verte – apie 108 tukst. Lt.
„Perimti perimsim, bet… kur juos desim?“ – klause V. Jonutis. Ekologes nuomone, mieste tie „varpai“ netiks – juos ir ištuštinti sudetinga, ir, primaišius skirtingu konteineriu, estetinis vaizdas butu nekoks. Taigi panašu, jog Aplinkos ministerijos „dovanos“ iškeliaus i kaimus – tegu ir kaimo žmones pratinasi atliekas rušiuoti.
Bebrams – spastai
„Susidurem su bebrais“, – taip kito klausimo pristatyma pradejo A. Beierle Eigirdiene. Išties mieste atsirado bebru, kurie stato savo užtvankas ir taip pridaro ivairiausiu nemalonumu. Viena tokia užtvanka, pastatyta netoli geležinkelio stoties, miesto seniunijos darbuotojai neseniai išarde. Nors bebru statinys išardytas, taciau problema neišspesta – patys gyvunai kanale tebera. Kadangi miestas – ne medžiokles plotai, medžiotojai cia šaudyti bebru negali. Kovai su minetaisiais gyvunais parengta speciali programa, kuriai igyvendinti, komitetui pritarus, skirta 560 Lt – bus statomi spastai.
Trumpai
Savivaldybes imones „Plunges bustas“ dirketorius Zigmas Daugela komiteto praše leisti pratesti negyvenamu patalpu panaudos sutartis su Lietuvos liberalu ir centro sajungos bei partijos Tvarka ir teisingumas Plunges skyriais, kurie isikure Savivaldybei priklausanciose patalpose Vytauto g. 9b. Prašymui pritarta.
Vadovaujantis Vietos savivaldos istatymu ir Vyriausybes nutarimu, pastaruoju metu visu miesteliu, gyvenvieciu ir kaimu gatvems bei gatvelems suteikiami pavadinimai. Dabar prašyma suteikti gatvems pavadinimus pateike Paukštakiu kaimo seniunija. Daugiausia gatviu – Grumbliuose (13) ir Staneliuose (10). Kol kas gatviu neivardijusi liko tik Šateikiu seniunija.
UAB „Jaroda“ (kavine „Bildukas“) komitetui pateike prašyma leisti praplesti iejima i kavine. Tai butu kažkas panašaus i stiklini tambura, kuris, kaip teigiama prašyme, sulaikytu iš vidaus sklindanti triukšma. Komiteto nariai prašymui kol kas nepritare: manoma, kad triukšmas ne sumažetu, o dar padidetu (mat tame tambure planuojama statyti staliukus), be to, tas priestatas „surytu“ nemaža dali kiemo, kuriame planuojama rengti automobiliu aikštele.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas