Tunelis! Pagaliau mes jį turime!

Parašė:  2019-12-05

2019 metų lapkričio 29-oji tikrai įeis į Plungės miesto istoriją! Mat būtent tą dieną „išgydyta“ pati skaudžiausia visų mūsų opa – baigtas statyti ir atidarytas tunelis po geležinkeliu Dariaus ir Girėno gatvėje. Kelis dešimtmečius plungiškių puoselėta svajonė pagaliau išsipildė, laukta iš tikrųjų ilgai, tad per atidarymo ceremoniją nuskambėjusi frazė iš animacinio filmuko „Mes statėme, statėme ir pagaliau pastatėme!“ buvo išties taikli.
Kaip pastebėta per tunelio atidarymo šventę, apie būtinybę įrengti tunelį ar pastatyti viaduką virš geležinkelio kalbėta net nuo 1968-ųjų. Rimtesnės diskusijos šiuo klausimu prasidėjo prieš penkiolika metų, o šio projekto pradžia laikoma 2015 metų lapkričio 15-ąją tarp Plungės rajono savivaldybės administracijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir akcinės bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ pasirašyta sutartis, kurios esmė – tunelis.
Rangos darbų sutartis pasirašyta 2018 metų kovo 14 dieną. Parašus po istoriniu dokumentu padėjo tuometinis Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis ir konkursą laimėjusios bendrovės „Latvijas tilti“ valdybos pirmininkas Valerijs Gorjuns.
Simbolinė statybų pradžia – 2018-ųjų birželį vykusi Miesto šventė, kurios metu buvo įkasta ateities kartoms skirta projekto įgyvendinimo pradžią žyminti kapsulė. Tunelio statytojai – bendrovės „Latvijas tilti“, „Eurovia Lietuva“ ir „Plungės lagūna“ – buvo įsipareigojusios darbus atlikti per septyniolika mėnesių. Ir joms tai pavyko!
Nepaisant viską merkusio lietaus, į tunelio atidarymo ceremoniją susirinko šimtai plungiškių. Žmonių gausa – geriausias įrodymas to, kad šis objektas ypač reikšmingas miestui ir jo gyventojams, kurių ne vienas kartojo: „Tai šimtmečio statyba, šimtmečio įvykis! Tai miesto istorija!“
Žinoma, sulaukta ir gausaus būrio garbingų svečių. Tarp jų – Seimo nariai Algirdas Butkevičius, kuris prieš kelerius metus projektą laimino kaip Ministras Pirmininkas, Rimantas Sinkevičius, tuomet ėjęs susisiekimo ministro pareigas, žinoma, ir Jonas Varkalys, Jurgis Razma, Andriejus Stančikas. Į iškilmes atvyko Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Vitalijus Andrejevas, Administravimo departamento direktorius Remigijus Lipkevičius, „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Karolis Sankovski, tunelį stačiusių įmonių vadovai ir kt.
Pradėta nuo kalbų. Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis džiaugėsi: „Geležinkelis visada buvo ta riba, kuri skyrė miesto šiaurinę ir pietinę dalis. Ir taip buvo nuo tarybinių laikų. Metams bėgant, daugėjo transporto, o kartu didėjo galvos skausmas – kaip šią problemą išspręsti. Ledai pajudėjo 2015 metų lapkritį, o dabar ačiū tariu visiems, kas prisidėjo prie to, kad šis objektas atsirastų, o plungiškiams – kad kantriai kentėjo. Miestas sujungtas, o širdyje – šventė!“
Gera nuotaika dalijosi ir Seimo narys J. Varkalys: „Pagaliau panaikinta užkarda, o miestas suvienytas ne tik fiziškai, bet ir emociškai.“ Anot parlamentaro J. Razmos, džiugesio tikrai netrūksta, ypač tiems, kas gyvena ar dirba kitoje geležinkelio pusėje ir iki šiol jautėsi atskirti. O Seimo narys A. Stančikas, kaip minėjome, šmaikštavo Kūlverstuko žodžiais: „Mes statėme, statėme ir pagaliau pastatėme!“
Buvęs susisiekimo ministras R. Sinkevičius prisiminė projekto pradžią: „Tuomet mano telefonas netilo. Ir daugelis skambučių – su Plungės kodu. Jei ne mero ir Seimo narių atkaklumas, kažin ar šiandien ši ceremonija vyktų. Jie nuolat judino akmenį, tad ir vanduo po juo nesustojo tekėjęs.“
Objektą pašventinus klebonui dekanui Vytautui Gedvainiui, visas būrys svečių ir Savivaldybės vadovų buvo pakviesti perkirpti simbolinę tunelio atidarymo juostelę. Šis momentas sutiktas ne tik trankiu orkestro maršu, bet ir susirinkusiųjų plojimais.
Į tunelį, kurio statyba atsiėjo apie 5,5 milijono eurų (beje, tai pats didžiausias ir sudėtingiausias iš visų projektų, kuriuos yra įgyvendinusi Plungės rajono savivaldybės administracija!), dedama daug vilčių: kad susisiekimas visiems mums taps komfortiškesnis ir saugesnis, kad šiaurinėje miesto dalyje atsigaus verslas, kad ten mieliau kursis žmonės.
Taigi tunelis jau atidarytas! O po pusmečio, ko gero, jau sunkiai besuvoksime, kaip tiek dešimtmečių galėjome be jo apsieiti, kiek laiko ties pervaža sugaišome ir kiek nervų mums tai kainavo. Tad gero visiems važiavimo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas