Tveruose – artojų šventė

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2014-08-22

e veltui liaudies išmintis sako: „Dirvon darbo neįdėsi – duonos neturėsi“. O duonos Tveruose tikrai bus, nes čia praėjusį savaitgalį dėl geriausio artojo vardo varžėsi net penki gabūs tveriškiai artojai: Donatas Barcys, Renaldas Vibrys, Ričardas Dapkus, Arvydas Karpavičius, Giedrius Bružinskis. Jų suartas vagas atidžiai apžiūrėjo kompetentingų teisėjų komisija.
Šventė prasidėjo Žolinės Mišiomis Tverų Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje. Nuo seniausių krikščionybės laikų gyvuoja paprotys šią dieną šventinti laukų žoleles, gėles, augalus. Tikima, kad tokie augalai apsaugo namus nuo perkūno, gaisro, piktųjų dvasių.
Po šv. Mišių Tverų miestelio gatvėmis nuvilnijo iškilminga dalyvių eisena, buvo pristatyti savo jėgas arimo varžybose bandysiantys dalyviai bei jų darbą vertinsiantys trys patyrę teisėjai. Lydimi iškilmingų sveikinimo kalbų, artojai išėjo į laukus.
Gerus žodžius jiems pasakė Rietavo meras Antanas Černeckis, sveikino čia atvykęs šios gražios šventės globėjas, Seimo narys Jurgis Razma, ypač dėkodamas pagrindiniam šventės sumanytojui ir rėmėjui, tveriškiui verslininkui Sauliui Sasnauskui.
Po trumpos varžybų atidarymo ceremonijos traktorių kolona pasuko Rietavo kryptimi į varžybų lauką. Čia, nepaisant prasidėjusio įkyraus lietaus, rungtyniaujantys artojai, palaikomi savo sirgalių komandų, išarė pirmąją vagą. Per kelias valandas jie atliko ir visą numatytą darbą – suarė plotus, kuriuos apžiūrėjo ir vertino atvykę teisėjai.
Vakarop, visiems sugrįžus į Tverų miestelio švenčių slėnį, vyko geriausiųjų apdovanojimai. Į susirinkusiuosius dar kartą kreipėsi renginio globėjas J. Razma, kuris perdavė žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės padėką renginio organizatoriams, taip pat dėkojo dviem ypatingai Tverų miesteliui nusipelniusiems žmonėms – dailininkui Virgilijui Bizauskui už senųjų amatų puoselėjimą bei Mindaugui Dedūrai už pirmosios Lietuvoje agronomijos mokyklos direktoriaus Karlo Oto Minicho dvaro puoselėjimą Vincentavo kaime.
J. Razma akcentavo, kad, ko gero, tveriškiai – vieninteliai Lietuvoje, gebantys surengti tokią įspūdingą artojų šventę, tad turi pagrindo didžiuotis.
Geru žodžiu savo krašto artojus minėjo ir Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas.
Taigi šventinės nuotaikos ir varžybų dvasios nesutrukdė ir prapliumpantis lietus. Geriausio artojo vardą pelnytai iškovojo Donatas Barcys, antroji vieta teko Renaldui Vibriui, trečiasis – Giedrius Bružinskis.
Apdovanojus geriausius krašto artojus, visi susirinkusieji buvo pakviesti į smagų šventinį koncertą. Linksmybės Tveruose tęsėsi iki pat vidurnakčio.
Aurimo Puidoko nuotr.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas