Ūkininkai pažadą ištesėjo: miesto gatvėse – dešimtys traktorių

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-11-29

Lapkričio 7 dieną Lietuvos ūkininkai pradėjo masinę protesto akciją „Lietuva, tavo kaimas miršta“. Pirmame jos etape laukuose buvo statomi žali kryžiai. Mūsų rajone jų pastatyta apie 40. Antrasis etapas – į miestų ir miestelių gatves išrieda žemės ūkio technika. Tai ir įvyko antradienį.
Į akciją įsitraukė ir Plungės rajono ūkininkų sąjunga. Protesto pradžios vieta – Plungės technologijų ir verslo mokykla. Čia, kaip sakė sąjungos pirmininkas Marijus Kaktys, suvažiavo bene 70 ūkininkų su traktoriais. Tiesa, buvo planuota, kad į miesto gatves išriedės apie 50 žemės ūkio technikos, tačiau akcijos dieną atsirado daugiau. Lydima policijos ekipažų apie 11 valandą kolona pajudėjo į J. Tumo-Vaižganto gatvę. Pirmoji ūkininkų sustojimo vieta – Savivaldybė. Čia su protesto dalyviais susitiko Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas ir Žemės ūkio skyriaus vedėja Airida Montvydienė.
„Mūsų akcijos tikslas – parodyti, jog žemdirbiai yra tokia pat visuomenės dalis, kad nebūtų nepagrįsto supriešinimo. Mes taip pat esame verti pagarbos. Su traktoriais išvažiavome todėl, kad norime parodyti, jog pajutę, kad esame skriaudžiami, galime susivienyti“, – kalbėjo M. Kaktys.
Plungės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas sakė, jog Savivaldybei didelių priekaištų jie neturi, tačiau norėtų, kad būtų atkreiptas dėmesys į itin prastą kaimo kelių būklę, taip pat reikėtų nebekelti žemės mokesčio, nes nuo 2012 metų jis ūkininkams didėjęs apie tris kartus.
M. Kaktys Savivaldybės administracijos direktoriui perdavė ūkininkų pasirašytą peticiją, kurioje išdėstytas jų nepasitenkinimas didėjančiais mokesčiais, mažėjančiomis žemės ūkio produktų supirkimo kainomis ir pan. Didelį žemdirbių nepasitenkinimą sukėlė Lietuvos valdžios planuojami mokesčių pakeitimai. „Perduokite šį raštą Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Žemės ūkio ministerijai ir Seimui. Pasakykite, kad ūkininkai nėra išlaikytiniai“, – dėstė sąjungos pirmininkas.
Peticijoje pažymima, kad Lietuvos ūkininkai reikalauja nepriimti mokestinių ir kitų sprendimų, didinančių žemdirbių išlaidas, kol nebus sudarytos vienodos konkurencinės sąlygos su kitų ES narių valstybių žemdirbiais – pasiektas ES tiesioginių išmokų vidurkis.
Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas teigė pritariąs minčiai, kad ES išmokos Lietuvos ūkininkams būtų tokio pat dydžio, kaip ir kitų ES bendrijos senbuvių ūkininkams. „Palaikome jus. Žinome bėdas, stengiamės jas tvarkyti, bet patys žinote, kad ne viskas padaroma per vieną dieną, kartais net metus. Stengsimės jums padėti ir tikimės, kad ši akcija duos rezultatų“, – žadėjo administracijos vadovas.
Nuo Savivaldybės protestuotojų maršrutas tęsėsi Birutės ir Salantų gatvėmis iki uždarosios akcinės bendrovės „Žemaitijos grūdai“. Čia trumpam sustoję, pasikalbėję ūkininkai į pradinį tašką grįžo Stoties, J. Tumo-Vaižganto gatvėmis.
Praeiviai mojavo ir plojo žemdirbiams, sakė, jog palaiko jų protestą. „Žinoma, kad palaikome, šaunuoliai. Seniai taip reikėjo. Kaip galime nepalaikyti? Jie sunkiai dirba, o mes jų darbo vaisiais naudojamės“, – kalbėjo žmonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas