Už gerą širdį „atsidėkoję“ vyrai išgirdo nuosprendį

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2014-10-17

Plungės rajono apylinkės teismas spalio 9-ąją paskelbė nuosprendį dviem teisėsaugai žinomiems mūsų savivaldybės gyventojams – kulskiškiui Andriui Žylei (g. 1983 m.) ir jogaudiškiui Andriui Tamošauskui (g. 1980 m.). Abu vyrai buvo kaltinami ginkluotu apiplėšimu. A. Žylei dar pateikti kaltinimai neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu.
Šių metų liepos 18-ąją, apie 1.15 val. nakties, į Kulskių kaimo vienkiemyje esančią sodybą, priklausančią 1927 metais gimusiai senutei (vieno iš Savivaldybės tarybos narių mamai), kuri tuomet gydėsi ligoninėje, atėjo du vyrai – A. Žylė ir A. Tamošauskas. Supratę, kad sodybą prižiūrintis garbaus amžiaus vyriškis gali atpažinti vieną iš jų, neprašyti svečiai paprašė duoti atsigerti vandens. Už gerą širdį jie „atsidėkojo“ ginkluotu apiplėšimu.
Kaip teismo salėje pasakojo A. Žylė, tą liepos dieną jiedu girtuokliavo – išgėrė bene šešis plastikinius butelius alaus. Jis žinojo, kad kaime gyvenanti senutė apsirgusi, gali būti išvežta į ligoninę. Pamanę, kad sodyboje nieko nebus, įkaušę vyrai nutarė ją apvogti.
Kad nebūtų atpažintas, A. Žylė namuose persirengė drabužiu su gobtuvu, pasiėmė esą miške rastą ir ilgai po čiužiniu saugotą ginklą, kuris, jo žodžiais, buvo reikalingas „tik pagąsdinti, kad nereikėtų smurto vartoti“.
„Viską sugalvojome ekspromtu. Nuėjome į sodybą, pamatę šviesą ir įjungtą televizorių supratome, kad namie yra sodybą prižiūrintis H. K.“, – dėstė teisiamasis.
Vyrai, atjungę skydinėje elektrą, pasibeldė į duris. Sodybos prižiūrėtojas pažino vandens paprašiusį A. Žylę, todėl įsileido juos ir pagirdė. Tačiau šie išeidami pargriovė vyriškį ant žemės. Ginklu grasino A. Tamošauskas.
Kadangi nukentėjusysis sakė, kad pinigų neturi, plėšikai pasiėmė, ką rado – penkis kilogramus kiaulienos, lapelį raminamųjų vaistų ir cigaretes.
Panašius parodymus davė ir A. Tamošauskas. Jis patvirtino, kad juos pagirdžiusį vyriškį A. Žylė laikė prispaudęs prie žemės. Pats, prirėmęs revolverį prie nukentėjusiojo smilkinio, kad išgąsdintas žmogus nesipriešintų, reikalavo „saliarkos“, pinigų. Ginklą A. Tamošauskui buvo davęs A. Žylė prie parduotuvės. Supratęs, kad pinigų name nėra, paėmė iš šaldytuvo mėsą. Išsigandęs vyriškis jam pats atidavė du pakelius cigarečių ir vaistų iš dėžutės. Teisiamasis dar paminėjo, kad atjungė sodybos prižiūrėtojo mobiliojo telefono baterijas, tačiau aparato neėmė.
Teisėjai pasiteiravus, kam jiems buvo reikalingi raminamieji vaistai, A. Tamošauskas atsakė, kad jo kūną buvo pradėję deginti, tad jam reikėję medikamentų.
Baigiamojoje kalboje prokurorė akcentavo, kad nekyla jokių abejonių dėl A. Žylės ir A. Tamošausko kaltės.
Teismo verdiktas
Praėjusį ketvirtadienį teismas tarė galutinį žodį šioje baudžiamojoje byloje: A. Žylė ir A. Tamošauskas pripažinti kaltais. Subendrinus bausmes už ankstesnes nusikalstamas veikas, pirmajam skirta treji metai aštuoni mėnesiai laisvės atėmimo pataisos namuose, o antrajam teks kalėti ketverius metus ir sumokėti 2 600 Lt baudą (už ankstesnę nusikalstamą veiką). Revolveris bus perduotas Valstybės ginklų fondui, o daiktiniai įrodymai – cigaretės, prožektorius ir pirštinės – sunaikinti. Nuosprendis gali būti skundžiamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas