Už paaukotus tūkstančius eurų – ligoninei reikalinga moderni įranga

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-05-13

Prieš kurį laiką „Plungė“ rašė, kad Lietuva kovoje su koronavirusu sulaukė dosnios išeivijoje gyvenančio verslininko ir mecenato Žilvino Mecelio paramos – 250 tūkst. eurų. Dalis šios sumos – 50 tūkst. – rėmėjo valia atiteko Plungės ligoninei. Praėjusį ketvirtadienį įstaigos vadovai informavo ir pademonstravo, kokia medicininė įranga įsigyta už paaukotus pinigus. „Vienintelis Žilvino reikalavimas buvo, kad pinigai būtų panaudoti efektyviai“, – pastebėjo Ž. Mecelio atstovas Lietuvoje Gediminas Sagatys, dalyvavęs naujosios aparatūros pristatyme.
Priminsime, jog Ž. Mecelis yra kilęs iš Plungės. Jis yra Londone ir Niujorke biurus turinčio investicijų fondo „Covalis Capital“ vienas iš įkūrėjų, visuomenės veikėjas ir pasaulio lietuvių bendruomenės atstovas. „Žinau, kad reikia, todėl ir skyriau. Aš augęs Plungėje, čia baigiau vidurinę mokyklą. Mano mama Janina Mecelienė čia gyveno ir dirbo gydytoja. Taigi motyvų – ne vienas“, – „Plungei“ savo sprendimą skirti paramą Plungės ligoninei komentavo šiuo metu Ispanijoje įsikūręs ir investicijų verslą valdantis buvęs plungiškis.
Didžioji dalis paaukotųjų pinigų jau „virto“ konkrečiais daiktais – medicinine įranga, kuri mūsų medikams gerokai padidins galimybes pagelbėti sunkiai sergantiems žmonėms.
Kaip informavo ligoninės vadovai, už Ž. Mecelio fondo lėšas šiuo metu yra užsakyta medicininės įrangos už 35 254 eurus. Šiuo metu jos jau gauta už 11 554 eurus. Kai kurie aparatai ligoninę pasieks netrukus.
Ketvirtadienį ligoninėje įvykusio pristatymo metu paviešinta, kad iš minėtojo fondo lėšų buvo nupirkti 7 kardiomonitoriai, 5 mažesnio parametro monitoriai, 10 automatinių švirkštinių pompų, vienas videolaringoskopas ir jam reikalingos vienkartinio naudojimo mentelės.
Kaip naujoji įranga veiks, susirinkusiems papasakojo Anestezijos ir reanimacijos skyriaus vedėjas Aivaras Dovydaitis bei ligoninės vyr. slaugos administratorė Vijoleta Mačiuitienė.
Gydytojas A. Dovydaitis pastebėjo, jog sprendžiant, kokios medicininės įrangos reikėtų įsigyti, buvo nueita kiek kitokiu keliu – nutarta pirkti ne vieną brangų kvėpavimo aparatą, nors jis koronaviruso infekcijos akivaizdoje daugeliui pasirodytų kaip priimtiniausias variantas, o įrangą, kuri pandemijos metu taip pat ne mažiau reikalinga, tačiau labiau gelbėtų žmogui suteikti pagalbą dar prieš jam patenkant į „karo zoną“ kovoje dėl gyvybės – į reanimaciją.
„Mūsų tikslas yra ligoninės kai kuriuose skyriuose įrengti mini intensyvaus ligonio būklės sekimo palatas, kuriose būtų stebimi kiek lengvesni pacientai, kuriems reanimacijos dar nereikia“, – aiškino gydytojas.
Demonstruodamas įrenginius, A. Dovydaitis pastebėjo, jog naujasis videolaringoskopas leis atlikti būtinas procedūras gydytojui kur kas saugesnėmis sąlygomis, vengiant itin artimo kontakto su ligoniu – tai pandemijos metu ypatingai svarbu. Naujieji kardiomonitoriai leis medikams stebėti ligonio būklę vertinant daugelį sveikatos parametrų vienu metu: širdies veiklą, kvėpavimą, spaudimą, deguonies įsisotinimą kraujyje ir pan. Visą tai vėlgi ribos fizinį kontaktą su sergančiuoju bei bus didelė pagalba stebint sergančiojo būklę.
V. Mačiuitienė minėjo, jog naujosios automatinės švirkštinės pompos ypatingai reikalingos. Jos itin modernios, nes vienu metu į šį įrenginį telpa net 6 švirkštai. „Aparatas gali būti skirtas ir ligonio maitinimui, jei yra įvestas zondas“, – akcentavo vyr. slaugos administratorė.
„Šiandien džiugi diena, kadangi žodis virsta kūnu, šiuo atveju – pinigai virsta preke. Žilvino tikslas buvo, kad jo parama būtų panaudota efektyviai. Ačiū, kad profesionaliai komunikavome. Bendrai surėmę pečius, manau, pasiekėme neblogą rezultatą“, – pastebėjo Ž. Mecelio atstovas G. Sagatys, pakvietęs Plungės ligoninės direktorių Antaną Martusevičių pasirašyti prekių priėmimo ir perdavimo aktą.
A. Martusevičius visos ligoninės vardu dėkojo G. Sagačiui už tarpininkavimą bei didžiajam mecenatui Ž. Meceliui už parodytą dėmesį, kuris šiuo momentu ypatingai svarbus ir svarus. Bendradarbiavimas su šiais žmonėmis dar nenutrūksta – bus tariamasi, kaip panaudoti likusius fondo pinigus.
Padėkos žodžiai Ž. Meceliui skriejo ir iš Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio, vicemerės Astos Beierle Eigirdienės, Savivaldybės administracijos direktoriaus Mindaugo Kauno ir jo pavaduotojo Manto Česnausko lūpų. Išreikšta viltis, jog kada nors atsiras proga Ž. Meceliui už pagalbą gimtam miestui padėkoti ir asmeniškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas