Vadovo poste toliau lieka Marijus Kaktys

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-02-26

Penktadienio vakarą gausus būrys rajono ūkininkų rinkosi į Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės skyriaus metinį ataskaitinį susirinkimą ir konferenciją, skirtą aptarti naująjį 2021–2027 metų Europos Sąjungos finansavimo laikotarpį. Svarbiausi klausimai: išrinkti naują pirmininką, tarybą, patvirtinti naujus organizacijos įstatus ir pakoreguoti mokesčius. Pastarąjį dešimtmetį plungiškiams ūkininkams vadovaujantis Marijus Kaktys, nors ir prašėsi atleidžiamas iš pareigų, vieningu visų sutarimu paliktas vadovauti skyriui. Sulaukęs šimtaprocentinio pasitikėjimo, pirmininkas griežtai „ne“ nebetarė.
Susirinkime dalyvavo ne tik patys ūkininkai, bet ir nemažas būrys svečių: Seimo narys Andriejus Stančikas, Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkas Raimondas Juknevičius, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, jo pavaduotojas Mantas Česnauskas, su ūkininkais bendradarbiaujančių įmonių atstovai.
Skaitydamas metinį pranešimą, M. Kaktys minėjo, kad Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės skyrius vienija 120 narių. Iš jų 12 organizacijos gretas papildė 2019-aisiais. „Vieni į mūsų gretas liejasi suprasdami, kad veikdami vieningai būsime stipresni ir galėsime daugiau pasiekti, o kiti – tik todėl, kad rengdami projektus papildomų balų prisidėtų“, – sakė pirmininkas. M. Kaktys pasidžiaugė, kad du Ūkininkų sąjungos atstovai – jis pats ir Daina Martišienė – yra išrinkti į Plungės rajono savivaldybės tarybą, Airida Montvydienė yra Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja, savas žmogus ir Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko poste – A. Stančikas. „Taigi Plungės ūkininkams yra atstovaujama visuose valdžios lygmenyse. Vadinasi, esame girdimi“, – kalbėjo vadovas.
Apžvelgdamas 2019-ųjų veiklą, M. Kaktys turėjo ką pasakyti: organizacija šventė savo įkūrimo 100-metį ir atkūrimo 30-metį, dalyvavo respublikinėje parodoje „Ką pasėsi“, tradiciniame Plungės jomarke, Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose, įsitraukė į moliūgų auginimo akciją (beje, jų užauginta net 1 303 ir visi atgabenti į Didįjį Plungės jomarką), seniūnijose rengė konkursą „Metų ūkis“ ir kt. Vieni svarbiausių pernykščių renginių – lapkritį surengtos žaliųjų kryžių statymo laukuose ir 70 traktorių važiavimo per Plungės miestą akcijos, kuriomis ūkininkai siekė atkreipti dėmesį į jiems aktualiausias problemas.
Anot M. Kakčio, 10 metų vadovavimo Plungės ūkininkams laikotarpis buvo įdomus ir prasmingas, suteikęs daug patirties. „Bet jaučiuosi užsisėdėjęs, todėl šįkart jau prašyčiau į šias pareigas siūlyti naujus, jaunesnius, idėjų turinčius kandidatus“, – metinį pranešimą reziumavo pirmininkas.
Patvirtinus naujus Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės skyriaus įstatus, nustatyti ir nauji mokesčiai. Nors jie ūgtelėjo, ūkininkai tam pernelyg neprieštaravo – juk mokėti reikia tik sykį per metus, tad skriaudos nėra: stojamasis mokestis nuo 15 eurų pakeltas iki 30, metinis – nuo 10 iki 20 eurų, o kiekvienas deklaruotas hektaras apmokestinamas 0,40 euro (buvo 0,20). Apžvelgtos ir metinės pajamos bei išlaidos: per metus surinkta 15 658 eurai, išleista 16 296 eurai, likutis šių metų pradžioje – 4 929 eurai.
Prieš pradedant pirmininko rinkimo procedūras, paminėta, kad yra dvi kandidatūros – M. Kakčio ir Mindaugo Jurčiaus. Pastarasis kandidatuoti iškart atsisakė, visus paragindamas pirmininku ir toliau rinkti iki šiol šias pareigas sėkmingai ėjusį M. Kaktį. „Jau keletą metų ūkininkus kalbinu į šį postą ieškoti naujo žmogaus – kad neįsivyrautų rutina, kad atsirastų naujovių. Žinoma, jei rodote tokį pasitikėjimą, atsisakyti negaliu, bet ateityje jau reikėtų naujo vadovo“, – tikino M. Kaktys, kuris bendru visų sutarimu dar trejiems metams išrinktas skyriaus pirmininku.
Patvirtinta ir taryba, į kurią įtraukti Vaida Petrikienė (Kulių sen.), Dainius Ruginis (Platelių sen.), Jovita Mikalauskienė (Žemaičių Kalvarijos sen.), Vaidas Raišutis (Žemaičių Kalvarijos sen.), Ingrida Jundulaitė (Stalgėnų sen.), Julius Martišius (Nausodžio sen.), Rūta Galdikienė (Nausodžio sen.), Algis Žilius (Šateikių sen.), Edvardas Tarvydas (Babrungo sen.), Antanas Zabitis (Paukštakių sen.), Donata Masiliauskienė (Alsėdžių sen.), Rolandas Saudargas (Žlibinų sen.).
Sveikindamas M. Kaktį, Seimo narys A. Stančikas juokavo: „Jei jau, Marijau, ūkininkai pakinkė, tai ir teks tempti – spardykis nesispardęs. Žinoma, sunki našta, daug atsakomybės, o laiko vis trūksta, ypač per darbymetį. Taip, suprantu tave, Marijau, bet gavai vėliavą ir nešk ją.“
Gerų žodžių ūkininkams negailėjo ir meras A. Klišonis: „Visuomenė neretai neteisi jūsų atžvilgiu. Mato gerus jūsų automobilius, žemės ūkio techniką, išpuoselėtas sodybas, bet niekas neįvertina to, kokia sunki jūsų kasdienybė. O kur dar nepalankios ūkininkauti žemės, kova dėl vietos po saule Briuselyje, tikimybė, kad tuoj atsivers keliai Ukrainai, kuri turtinga grūdinių kultūrų.“ Beje, Savivaldybės vadovas į renginį atvyko ne tuščiomis – atsivežė padėkos raštus ir juos įteikė jau 15 metų Ūkininkų sąjungoje dirbančiai Rūtai Endrijauskienei ir 10 metų skyriui vadovaujančiam M. Kakčiui.
Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas pasidžiaugė plungiškių ūkininkų vieningumu ir tuo, kad visi kartu jie – didelė jėga. „O kai surengėte traktorių žygį, ir visuomenė pamatė, kad esate stiprūs. Tos vienybės linkiu ir toliau“, – pabrėžė direktorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Audrius parašė:

  Ei jus kada tvarkykit plunges autobuso stoties toletai kostimuoti dikaduoniai

 2. Liudas parašė:

  Plungės skyrių vienija 120 ūkininkų? O bendroje nuotraukoje išminusavus svečius, matosi išvis tik kokios 25 poros ūkininkų, o kur likusieji? Ar čia tik dė akių viskas įvyko?

 3. Anonimas parašė:

  Je jau tėik belėki ūkininkų, kam tas žemės ūki skyrius bereikalings? Juk tėn nemažai išlaikytiniu yra ir nieka neveik, bent jau nesigėrd , kad veiktu kon.mažie ūkininkų tor mažiet ir išlaikytiniu.

 4. Gėda parašė:

  Ar čia tie, kurie išniekino katalikų simbolį – kryžių, kurių be pagarbos tikintiesiems pristatė pakelėse? Ar negėda? Kodėl visuomenė tokius turi remti, kuo jūs išskirtini?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas