Vaikai pakvietė į muzikos pasaulį

Parašė:  2010-05-07

Balandžio pabaigoje Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje nuvilnijo 20-asis Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų festivalis „Vaikai ir muzika“, kuriame grojo, dainavo vaikai ir jaunimas iš viso Žemaitijos krašto.
Festivalis vyko visą dieną, jo dalyviai susitikę aptarė muzikos ir meno mokyklų nūdienos aktualijas, o vakare susirinko į jungtinį šventinį koncertą. Jį gracingu šokiu, skambant smuikų garsams, pradėjo vakaro šeimininkės – Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos – auklėtiniai. „Vaikai ir muzika“ – tradicinis renginys, kasmet keliaujantis iš vieno Žemaitijos krašto į kitą ir sukviečiantis į prasmingą susitikimą visas Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklas. Šiemet jaunieji talentai koncertavo Plungėje. Į mūsų miestą atvyko Palangos Stasio Vainiūno, Mažeikių, Telšių, Tauragės, Priekulės, Gargždų muzikos mokyklų, Pagėgių savivaldybės papildomojo ugdymo mokyklos, Kretingos, Šilutės rajono, Šilalės, Skuodo, Neringos, Rietavo, Platelių, Salantų meno mokyklų vadovai, mokytojai, mokiniai.
Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė Genovaitė Žiobakienė pasidžiaugė, kad draugystė su kitomis meno mokyklomis tęsiasi jau daugybę metų. Kiekvieną kartą susitikus, galima kažkuo nauju pasidalinti, pasidžiaugti muzikos garsais.
Renginio vedėjai, Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytojai Dainius Griška ir Irena Bakanauskienė prieš kiekvienos iš atvykusių mokyklų pasirodymą ją trumpai pristatė, išvardino svarbiausius mokinių pasiekimus. Kai kurios mokyklos buvo paruošusios po vieną, kai kurios – po du kūrinius, vaikai šoko, dainavo, grojo. Buvo galima išgirsti birbynės, kanklių, fleitos, gitaros, akordeono, netgi būgnelių garsus. Tačiau, ko gero, populiariausias instrumentas tą vakarą buvo fortepijonas – kone kiekviena mokykla buvo parengusi „fortepijoninį“ pasirodymą. Neišdildomą įspūdį paliko ir garsių žiūrovų aplodismentų sulaukė Mykolo Oginskio meno mokyklos auklėtinė Morta Stasikėlytė, atlikusi Aramo Chačaturiano kūrinį „Tokata“ (mokytoja – metodininkė Jūratė Jonauskienė). Mykolo Oginskio meno mokyklai taip pat atstovavo jaunasis smuikininkas Lukas Brizgis, sugriežęs Arūno Dirvanausko lietuvių liaudies šokį (vyr. mokytoja Arnualda Armalienė, koncertmeisterė Lina Lukošienė).
Muzikalūs, originalūs buvo ir kitų mokyklų kūriniai. Puikiai pasirodė Gargždų vaikų muzikos mokyklos instrumentinis ansamblis, Palangos Stasio Vainiūno, Priekulės muzikos mokyklų ansambliai, Neringos meno mokyklos fortepijonininkai, Pagėgių savivaldybės papildomojo ugdymo mokyklos mergaičių vokalinis ansamblis, fortepijoninis duetas, Mažeikių muzikos mokyklos gitarų kvartetas, fortepijonininkė. Gražūs ir Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos fortepijoninio dueto – Igno Rėkašiaus ir Mildos Krėpštaitės – bei kanklininkės Mildos Stančiukaitės pasirodymai.
Fortepijonu skambino ir Šilutės meno mokyklos atstovai, taip pat pasirodė vokalinis duetas. Telšių, Tauragės muzikos mokyklų moksleiviai grojo fortepijonu, akordeonu. Koncertavo jungtinis Šilalės meno mokyklos ir Tauragės muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis, Kretingos meno mokyklos tautinės muzikos ansamblis, Kretingos rajono Salantų meno mokyklos akordeonininkų ansamblis. Koncertą užbaigė Skuodo ir Platelių meno mokyklų auklėtinių pasirodymai.
Na, o festivalio pabaigoje koncertavo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos choreografijos skyriaus šokėjai, solistė Ugnė Bakanauskaitė su instrumentine grupe, pučiamųjų instrumentų diksilendas ir styginių orkestras.
Talentingi Žemaitijos krašto vaikai koncerto dalyvius pakvietė į pačių gražiausių muzikos garsų pasaulį, parodydami, kaip muzika gali pradžiuginti ir tarytum sujungti kiekvieną iš mūsų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas