Vaikų ligų skyrius – vėl atviras mažiesiems pacientams!

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-09-25

Žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio sulaukęs klausimas dėl Plungės ligoninės Vaikų ligų skyriaus uždarymo pastarosiomis dienomis vėl tapo aktualus. Tiesa, šį kartą ligoninė siunčia gerą žinią – nuo rugsėjo 22 dienos minėtasis skyrius tęsia darbą. Apie tai žurnalistams pranešė ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, pavaduotoja Danguolė Luotienė, gydytoja Stefanija Ščupokienė ir Vaikų ligų skyriaus administratorė Virgina Vaitkienė.
Finansai – ne pagrindinė priežastis
A. Martusevičius, kalbėdamas apie priežastis, lėmusias Vaikų ligų skyriaus veiklos sustabdymą, akcentavo: „Finansinį lūžį skyrius pajuto, kai buvo perskaičiuotas vaikų stacionarinio gydymo įkainis, tačiau, nežiūrėdami ekonominio efekto, dirbome. Nes ligoninė – ne pelno siekianti organizacija. Nuo 2013 metų skyrius nešė nuostolį, kurį uždengdavome kitų pelningiau dirbančių skyrių sąskaita.“
Pasak vadovo, pagrindinė priežastis, dėl kurios nutrūko Vaikų ligų skyriaus veikla, – neliko specialistų. „Kai išėjo skyriaus vedėja, kuri viską koordinavo, kilo rimtų sunkumų. Nebeturėjome galimybių visą parą vaikams teikti konsultacinę ir stacionarinę pagalbą. Dėl to sudarėme sutartis su Telšių apskrities, Klaipėdos ir Šiaulių vaikų ligoninėmis, kad nuo rugsėjo 1-osios mūsų mažieji pacientai būtų gydomi pas juos“, – dėstė ligoninės direktorius.
A. Martusevičius pabrėžė, kad stengėsi išlaikyti skyrių, intensyviai ieškojo specialistų, tačiau pritraukti jaunus į rajono ligoninę – sunkiai įgyvendinama misija. Pediatrų trūksta ir didžiųjų miestų ligoninėse, o naujų ruošiama mažai. Ir tai – jau valstybės lygio problema.
Pokyčius paspartino ir ligonių trūkumas. „Statistika rodo, kad sergančių vaikų nėra daug. Rugsėjo 1–21 dienomis Greitoji medicinos pagalba sulaukė tik 13 iškvietimų dėl sergančių vaikų. Trys iš jų išvežti į Klaipėdą, vienas – į Telšius. Vaikų antplūdžio tikrai nėra, tačiau tėvai nerimauja, kad prireikus nebus pagalbos. Mes juos suprantame, todėl ieškome išeities“, – kalbėjo D. Luotienė.
Ligoninė – Vyriausybės politikos „gniaužtuose“
Gydytoja S. Ščupokienė akcentavo, jog pokyčiai, nors ir nemalonūs, neturėjo pernelyg stebinti plungiškių – tokia Vyriausybės vykdomos reorganizacijos pasekmė: Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu vaikų ligų skyrių rajono ligoninėse turi nelikti. „Nėra gydytojų, nėra ir paslaugos. Nuolatinė propaganda, kad rajonų ligoninėse liks tik slaugos ir terapijos skyriai, davė vaisių – jauni specialistai nebevažiuoja“, – savo nuomonę išsakė gydytoja. Pasak jos, anksčiau ar vėliau vis dėlto teks susitaikyti, jog paslaugos „čia ir dabar“ kada nors neliks.
Skyrius darbą atnaujino
Dabar išeitis vis dėlto rasta, Vaikų ligų skyrius nuo rugsėjo 22 dienos vėl dirba. „Dėkoju gydytojai Stefanijai Ščupokienei, kuri šitiek metų atidavusi Plungės vaikučių sveikatai kolegiškai sutiko dar padirbėti“, – džiaugėsi A. Martusevičius. D. Luotienės teigimu, skyriuje vėl teikiamos stacionaro, stebėjimo ir dienos stacionaro paslaugos. Pavaduotoja pasidžiaugė, kad per gana trumpą laiką pavyko suformuoti visą parą dirbančią gydytojų komandą.
„Vaikų ligų skyrius dirbs kiekvieną darbo dieną visą parą“, –
informavo D. Luotienė. Problemų dar kelia savaitgaliai – kol kas savaitgaliais bus teikiama tik būtinoji pagalba.
Ligoninės administracija viliasi, kad nuošalyje neliks ir steigėjas – Savivaldybė, turinti atrasti finansinių galimybių, kad paslauga mažiesiems rajono gyventojams būtų teikiama vietoje. „Tik labai nenorėčiau, kad ši situacija taptų politinių intrigų ir kovų arena“, –
reziumavo A. Martusevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Andrius parašė:

    Veryga ant baslio

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas