Vėl pakvietė Platelių plaukimo maratonas

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-07-31

Vasara ir Platelių plaukimo maratonas yra tapę neatsiejama vienas kito dalimi. Liepos 25 dieną prie jachtklubo jau 39-ąjį kartą šis renginys kvietė visus jei ne dalyvauti, tai bent pasižiūrėti, kaip būrys plaukikų grybšniais matuoja ežerą. Šįkart maratone dalyvavo 96 plaukikai.
Šiais metais Platelių plaukimo maratonas buvo skirtas Petro Valučio – ilgamečio Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ nario ir vieno iš vadovų, teisėjavusio ne viename Platelių plaukimo maratone, mirusio šių metų birželį, – atminimui. „Žalgirio“ draugija, kaip žinome, yra viena pagrindinių šios sporto šventės rėmėjų ir idėjos palaikytojų.
Platelių plaukimo maratonas kiekvienais metais suteikia galimybę plaukikams pasivaržyti, kam atiteks garbė vadintis pačiu greičiausiu. Įprasta, kad užsiregistravusieji jėgas išbando dviejose distancijose – mažajame (1,8 km) ir didžiajame (3,5 km) maratonuose.
Suprantama, kad dalyvavimas pusketvirto kilometro plaukime reikalauja didesnės ištvermės ir ryžto, todėl mažasis maratonas paprastai būna gausesnis dalyvių skaičiumi.
Šiųmečiame 1,8 km plaukime dalyvavo 19 moterų ir 51 vyras. Tarp moterų čia greičiausia buvo iš Klaipėdos atvykusi Paulina Pekūnaitė. Maratoną ji įveikė per 23 min. 57,2 sek. Nuo lyderės 1 min. 31,6 sek. atsiliko ir antrąją vietą užėmė kaunietė Radvilė Kerševičiūtė. Trečioji liko taip pat iš Kauno atvykusi Elzė Bielskutė (26 min. 6,3 sek.).
Mažąjį maratoną tarp vyrų greičiausiai – per 21 min. 56,2 sek. – įveikė vilnietis Kirilas Stepanovas. Antrojoje vietoje liko panevėžietis Tautvydas Sutkus (22 min. 23,6 sek.), trečiojoje – iš Šiaulių atvykęs Jokūbas Jankauskas (23 min. 31,1 sek.).
Didysis maratonas neišgąsdino 16 vyrų ir 9 moterų. Beje, lyginant su praėjusiais metais, jo dalyvių skaičius ūgtelėjo (buvo 16). Pati greičiausia tarp moterų šį kartą buvo Kamilė Ilijonskytė (Kaunas). 3,5 kilometro distanciją jį nuplaukė per 49 min. 49,4 sek. Antroji vieta atiteko Deimantei Ivanauskaitei, vėlgi atvykusiai iš Kauno. Jos laikas – 52 min. 22,4 sek. Trečioji didžiojo maratono finišo tiesiąją kirto Gabrielė Brovkaitė (52 min. 34,9 sek.). Taip pat kaunietė.
Įdomu tai, kad Gabrielė ir Deimantė Platelių didįjį maratoną įveikė tokia pat seka kaip pernai, tik šiemet jos buvo kur kas greitesnės ir pasiekė geresnių rezultatų. O praėjusiais metais pirmąją vietą pelniusi vilnietė Juneta Krylovaitė šįkart liko penktoji.
Vyrai per didįjį maratoną šiais metais taip pat pasiekė geresnių rezultatų. Pernai 3,5 kilometro distancija greičiausiai buvo įveikta per 44 min. 25 sek., o šiemet vilnietis Povilas Strazdas atplaukė per 39 min. 38,5 sek.! 4 min. 13,6 sek. nuo jo atsiliko ir antrąją vietą užėmė panevėžietis Grantas Grigalionis, trečiasis liko kaunietis Džiugas Miškinis, kurio laikas – 45 min. 42,5 sek. Beje, pastarasis plaukikas praėjusių metų maratone laimėjo antrąją vietą. Tąkart jo laikas buvo 44 min. 26,6 sek.
Prisiekę Platelių plaukimo maratono žiūrovai žino, jog šis renginys turi ir savotišką simbolį – marijampolietį plaukiką Antaną Guogą, kuris yra nuolatinis šio maratono dalyvis. Įdomus faktas, kad būtent maratonas Plateliuose A. Guogai tapo 100-uoju plaukimo maratonu, kurį jam teko įveikti per visą savo gyvenimą. Šiais metais marijampolietis plaukė 1,8 km atstumą. Tarp 65–74 metų amžiaus dalyvių distanciją jis įveikė pirmasis – per 34 min. 28 sek., o bendrojoje įskaitoje tarp mažojo maratono plaukikų liko 40-asis (tarp 51 dalyvio).
Kaip žinome, Platelių plaukimo maratonas yra tarptautinis. Ankstesniais metais atvykusiųjų iš svečių šalių būdavo daugiau, šiemet sulaukta vos poros – iš Amerikos (Čikagos) ir Latvijos. Apmaudu ir tai, jog šįsyk tarp plaukikų nebuvo nė vieno plungiškio. Maratone visada plaukiančiam Alvydui Viršilui šį kartą buvo patikėtos vyr. teisėjo pareigos.
„Liūdna, kad renginys, kuris tikrai galėtų būti masiškesnis, po truputį traukiasi“, – po maratono kalbėjo A. Viršilas.
Štai iki šiol didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukdavusi atrakcija „Didžiosios lenktynės“ nepritaikytomis plaukti priemonėmis šiais metais neįvyko – neatsirado norinčiųjų joje dalyvauti… Virvės traukimo varžybose vėlgi jėgas išbandė vos dvi komandos. Kiek gausesnė dalyvių skaičiumi buvo smiginio rungtis. Smagu, kad populiarumo bent kol kas nepraranda alaus statinės, sveriančios 30 kilogramų, nešimo vandenyje varžytuvės: savo jėgas išmėgino 2 moterys ir 8 vyrai.
„Taip pat vyko 100 ir 300 metrų plaukimai. Pastarajame, skirtame senjorams, sulaukėme arti 10 dalyvių, trumpojoje distancijoje daugiausia varžėsi vaikai. Ankstesniais metais būdavo daugiau dalyvių, gal čia po karantino visi tokie pasyvesni, o gal ir pasitaikęs šaltesnis oras tam turėjo įtakos“, – svarstė vienas iš renginio teisėjų Viktoras Vaitkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas