Vietoj gatvės – neišvažiuojama klampynė

Parašė:  2009-03-27

Dar prieš dvejus metus Žemaitės skersgatvio gyventojai kreipėsi į miesto seniūniją, prašydami bent kiek patvarkyti jų gatvelę. Žmonės sakė asfalto nereikalavę, tik norėję, kad lauko keliukas „virstų“ žvyrkeliu. Tada jiems buvo pasakyta: „Gerai, pažiūrėsim“. Tas „pažiūrėsim“ tęsiasi iki šiol – kol lauko keliukas, turintis miesto gatvės statusą, virto visiškai neišvažiuojama ir net sunkiai išbrendama klampyne.
Kaip pasakojo Žemaitės skersgatvio gyventojas Bronislovas Razma, prieš dvejus metus jis pats rinko žmonių parašus ir kreipėsi į Plungės miesto seniūniją, kad ši bent kiek patvarkytų jų kelią. Išgirdo pažadą pažiūrėti, bet… tuo viskas ir baigėsi.
Matydami, kad malonės nesulauks, žmonės patys ėmėsi tvarkyti savo gatvelę – surinko pinigų (apie 2 000 Lt), nusipirko skaldos, žvyro, nusisamdė techniką – išlygino, sutrombavo. Lyg ir apsitvarkė, bet neilgam. Atsileidžiant įšalui ar smarkiau palijus, keliukas tuoj virsdavo purvynu. „Ir ko tik mes nedarėm, ko tik nepylėm ant to kelio, kuo jo netvirtinom. Deja, niekas nepadėjo. Mat gruntas labai minkštas – juodžemis“, – sakė B. Razma ir jo kaimynas Giedrius Mačiuitis.
Pasak gyventojų, vasarą keliukas retsykiais nugreideriuojamas, žiemą jį sutvirtina įšalas, o štai ankstyvą pavasarį – ir vėl klampynė.
Nuo praėjusio antradienio automobiliai skersgatviu nebeišvažiuoja, žmonės savo namus pasiekia sukdami per kaimyno sklypą.
Keliuką galutinai „pribaigė“ sunkiasvorė UAB „Valda“ mašina, atvažiuojanti išvežti buitinių atliekų. „Aną antradienį „Valdos“ mašina sukrito. Paskui šiaip ne taip išvažiavo, bet liko gilios, nepravažiuojamos provėžos“, – pasakojo B. Razma. Žmonės vėl ėmėsi tvirtinti gatvelę ir dar kartą priminė apie save seniūnijai. Ir vėl – jokio atsako. Gyventojų kantrybė trūko šį antradienį – kai sunkvežimis dar kartą „išarė“ jų keliuką.
„Mes „Valdos“ vairuotojo niekuo nekaltiname. Jam juk privalu pas mus atvažiuoti. Tas žmogus, lygiai kaip ir mes, keikiasi dėl tokio kelio. Mums tik apmaudu, kad seniūnija vieną iš miesto gatvių visiškai pamiršo, nors girdime kalbant, kad artimiausiu metu net aštuoniose miesto gatvėse asfalto danga bus paklota“, – kalbėjo G. Mačiuitis.
Miesto seniūnas Gintaras Domarkas sakė gyventojų pretenzijas žinąs, Žemaitės skersgatvyje buvęs ir pakomentuoti galįs tik tiek – padėtis labai bloga. Ją būtina taisyti, bet viską stabdo… nedėkingas metų laikas. „Kol kas negalime įvažiuoti į jokį žvyro karjerą, o be jo nieko ten nepadarysime“, – sakė G. Domarkas.
Anot miesto galvos, kai tik karjerai bus atidaryti, Žemaitės skersgatvis bus tvarkomas: žadama nukasti dalį juodžemio, atvežti dešimt ar net daugiau sunkvežimių žvyro, išlyginti. Už kokius pinigus? „Padėtis ten išties baisi, todėl pinigų privalėsime rasti. Taip tikrai nepaliksime“, – žadėjo G. Domarkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas