VTEK sprendimas: Audrius Misiūnas pažeidė įstatymą

Parašė: „Plungės“ ir VTEK inf. 2017-03-10

Trečiadienį į posėdį susirinkusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) svarstė, ar Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktorius Audrius Misiūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Sprendimas įstaigos vadovui nepalankus – VTEK konstatavo, kad jo elgesys prasilenkė su minėtojo įstatymo reikalavimais.
Priminsime, kad VTEK tyrimą pradėjo gavusi anoniminį pranešimą. Skunde A. Misiūnui metama daug kaltinimų: dėl artimų asmenų įdarbinimo, tarnybinio automobilio naudojimo asmeniniais tikslais, darbuotojų išnaudojimo, savivalės ir kt.
VTEK nustatė, kad Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktorius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punkto ir 11 straipsnio 2 dalies reikalavimus vengti interesų konflikto bei 7 straipsnio 2 dalies reikalavimus numatyta tvarka ir terminais pildyti privačių interesų deklaraciją. Nenustačiusi faktinių duomenų, kad įstaigos vadovas būtų naudojęsis pareigomis asmeninei naudai gauti ir būtų naudojęsis ar leidęs naudotis mokyklos valdomu turtu ne tarnybinei veiklai, VTEK tyrimą dėl šių aplinkybių nutraukė.
Komisijos vertinimu, nuo 2012-ųjų rugsėjo Plungės technologijų ir verslo mokykloje dirbantis A. Misiūno uošvis sudaro jam nuolatinę interesų konflikto situaciją. Todėl direktorius privalėjo nedelsdamas įstatymo nustatyta tvarka informuoti švietimo ir mokslo ministrą apie jam kilusią interesų konflikto situaciją ir nusišalinti. Šios imperatyvios įstatymo pareigos A. Misiūnas nebuvo ir nėra įvykdęs.
Be to, aplinkybę, kad uošvis dirba jo vadovaujamoje švietimo įstaigoje, A. Misiūnas nurodė tik tada, kai VTEK pradėjo tyrimą dėl jo veikos. Tai yra praėjus daugiau nei ketveriems metams po to, kai minėtasis asmuo pradėjo eiti pareigas mokykloje. Pagal įstatymą, paaiškėjus naujoms, interesų konfliktą galinčioms sukelti aplinkybėms, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo privačių interesų deklaraciją privalo papildyti nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo šių aplinkybių paaiškėjimo.
Komisija akcentavo, kad pareigą kontroliuoti, kaip valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys laikosi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų, turi ne tik VTEK, bet ir tiesioginiai tokių asmenų vadovai ar jų įgalioti atstovai. Šiuo atveju – Švietimo ir mokslo ministerija.
Atsižvelgiant į tai, kad iki šiol nebuvo išspręsti A. Misiūno tarnybinėje veikloje galinčio kilti interesų konflikto pašalinimo klausimai, VTEK rekomenduoja švietimo ir mokslo ministrei šiuos klausimus Plungės technologijų ir verslo mokyklos vadovo atžvilgiu išspręsti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.
Patikrinusi A. Misiūnui priskirto tarnybinio automobilio naudojimo tvarką nustatančius ir jo naudojimo dokumentus, VTEK nerado faktinių šios transporto priemonės naudojimo ne pagal paskirtį įrodymų. Taip pat komisija neturi faktinių duomenų, kad Plungės technologijų ir verslo mokyklos darbuotojai neatlygintinai darbo metu darbavosi šio asmens privačiame name ir sodo sklype. Todėl tyrimas dėl šių aplinkybių nutrauktas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. barbe parašė:

  maniau, kad skunde 100% surašyta teisybė, nes Plungė maža, VBS veikia, o čia tik vieną uošvį terado… 🙂

 2. šiaip parašė:

  Cirkas ir tiek , kas tarnybinio automobilio naudojimo dokumentuose nurodys , kad naudoja kaip savo 😀. Ir taip toliau , ir taip toliau…Jau kuo be pavadintume poną Misiūną , bet tik ne durniumi , ko komisija ir neįrodė , nes neturi faktinių duomenų 😀. O šiaip , uošvės visada būna kaltos , o čia uošvis koją pakišo 👍, kažkas naujo . VTEK eitų šieno ravėti geriau .

 3. Šypsena parašė:

  Būtų labai smagu,jei tie informacijos nutekintojai pasireikštų ne anonimiškai. O kol viskas tyliai, dailiai visi loja kas ką nori. Labai gaila direktoriaus,kuris savo darbą ir visa kita atlieka nepriekaištingai.

 4. Nesvarbu parašė:

  Kas mokesi ir bendravo su tos mokyklos ugdytojais tikrai zino kas dedasi toj mokykloj. Kokius planus kurste svajojo apie baseinus prie mokyklos kur dingo nebeliko nei projektu jei darbu nieko. Mokykloje mokiniu tikrai maziau negu kad pranesa. Anoniminis laiskas kai buvo paviesintas ten tiesa . teisybe turi buti . as uz teisinguma bet nesukciavima

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Darbo vietas netrukus atims robotai? (0)

Turbūt kiekvienas esame matę fantastinių filmų, kuriuose žmonių atliekamas funkcijas perima robotai ir dirbtinis intelektas. Naujausi […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas