„Vuos tik sobatuos solaukėn Kalvarėjuon mes patraukiem“

Parašė:  2015-07-21

Liepos 18-ąją, šeštadienį, šalia Žemaičių Kalvarijos esančiame Gardų oze nuo ryto iki vėlyvo vakaro šurmuliavo smagi tradicinė kaimo bendruomenių sueiga „Tegu bendrumas mus vienija“. Asociacijos „Plungės kraštas“ ir Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenės „Gardai“ organizuota šventė šįkart sutraukė penkiolikos kaimo bendruomenių aktyvistus, kurie dalijosi patirtimi, sportavo, linksminosi.
Kaimo bendruomenių, kurių Plungės rajone yra 22, sueiga organizuota trečiąjį kartą. 2013-ųjų vasarą į ją pirmąkart pakvietė Varkalių kaimo bendruomenė, pernai bendromis linksmybėmis rūpinosi Milašaičių kaimo šeimų bendruomenė „Sruoja“, o šiemet, kaip jau minėjome, ši garbė ir pareiga teko „Gardams“, kuriems vadovauja Bronius Kleinauskas.
Prieš pietus, vienuoliktą valandą, šventės dalyviai rinkosi Žemaičių Kalvarijoje, kur pasisveikinę ir pakėlę vėliavą visi kartu patraukė į šventės vietą – Gardų ozą. Renginys pradėtas įvairiausiomis netradicinėmis sporto rungtimis ir atrakcijomis. Vieni dalyvavo neįprastose orientacinio bėgimo varžybose, kiti stengėsi pagauti kuo daugiau žuvies, treti bandė kuo toliau numesti kelmą, ketvirti plaukė plaustais…
Krūvon susirinkusius bendruomeninių organizacijų atstovus sveikino Seimo narys Jurgis Razma ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. „Jūsų aktyvumas, veikla, renginiai rodo, kad yra ką veikti ir čia, Lietuvos kaime, kad norint save realizuoti nebūtina lėkti į didmiesčius ar užsienį“, – kalbėjo Seimo narys. Meras dėkojo B. Kleinauskui ir jo komandai už taip puikiai suorganizuotą šventę ir priėmimą, pasidžiaugė, kad taip sklandžiai viskas vyksta, nors nuo ryto šildžiusią saulę popiet ir pakeitė lietus. „Svarbiausia, kad šiandien nėra nė vieno surūgusio. Visi aktyvūs, puikios nuotaikos, o tas lietutis tegu pakrapnoja“, – renginio dalyviais džiaugėsi A. Klišonis.
Per šventę kiekviena bendruomenė turėjo prisistatyti. Vienų prisistatymai buvo rimtesni, kitų – dainingi, trečių – šmaikštūs. Patys pirmieji į sceną lipo Narvaišių kaimo bendruomenės atstovai, paskui – Prūsalių „Liepupės“ komanda, Varkalių kaimo bendruomenė ir „Tuopų dvaras“ iš Stonaičių. Gegrėnų bendruomenė kaimynams „Gardams“ dėkojo už visus suvienijusį renginį, o Platelių bendruomenės aktyvistai visus pasveikino žemaitiška daina. Dainomis į susirinkusiuosius kreipėsi ir šventės šeimininkai – Žemaičių Kalvarijos „Gardai“. Asociacija „Vizijos“ iš Aleksandravo, kaip ir dera nuosavą teatrą turinčiam kaimui, parodė specialiai sukurtą spektaklį. Milašaitiškiai ir stalgėniškiai parengė bendrą prisistatymą. Milašaičių „Sruoja“ ir Stalgėnų „Gija“ ne tik deklamavo eiles, dainavo, bet ir šoko bei gandrais skraidė, tuo primindami, kad Lietuvos kaimui reikia jaunų šeimų ir vaikučių. Smagiai pasirodė Alsėdžių seniūnijos bendruomenė ir Babrungo seniūnijos šeimų bendruomenė „Tėviškė“, priminusi, kad būtent ji buvo bendruomeninės veiklos rajone pradininkė. Paskutinieji visus linksmino Stanelių kaimo bendruomenės „Pietuvė“, Šarnelės ir Žlibinų kaimų bendruomenių atstovai.
„Gardų“ bendruomenės pirmininkas B. Kleinauskas dėkojo sporto rungčių dalyviams ir sveikino nugalėtojus. Žvejoti geriausiai sekėsi mažajam alsėdiškiui Karlui Stepansenui – jis pagavo 14 žuvelių. Kelmą toliausiai (net 8 metrus) numetė milašaitiškis Simonas Simanauskas, tarp moterų geriausia kelmo metikė taip pat buvo iš Milašaičių – Vitalija Giržadienė (6,2 metro). Orientacinio bėgimo trasą sėkmingiausiai įveikė kalvariškė Liveta Kaminskaitė, gegrėniškė Dovilė Plaipaitė ir alsėdiškis Mindaugas Daukintis. Na, o smagiausiomis plaukikėmis įvardytos prūsališkė Alma Balsienė ir milašaitiškė Rūta Endrijauskienė. Tinklinį puikiai žaidė milašaitiškiai, stonaitiškiai, plateliškiai, narvaišiškiai, šarneliškiai ir babrungiškiai.
Taip jau įprasta, kad per sueigą burtų būdu išsiaiškinama, kas gi bus kitų metų bendruomenių šventės organizatoriai. Šįkart sėkmė šypsojosi Gegrėnų kaimo bendruomenei – jos atstovams įteiktas simbolinis aukuras su ugnele iš renginyje uždegto draugystės laužo. Taigi kitą vasarą visos bendruomenės susitiks Gegrėnuose.

srtrf

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. ist parašė:

    ne žemaičių kalvarija,O GARDĖ.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas