Žemaitijoje – dar viena puiki vieta aktyviam poilsiui

Parašė: Rovena AUGUSTINĖ Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Autorės nuotr. 2019-05-24

Gegužės 10-ąją valstybiniame Germanto kraštovaizdžio draustinyje vyko oficiali neseniai įrengtų pažintinių ir dviračių takų atidarymo šventė, kurią organizavo VĮ Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio darbuotojai. Susirinkusiems svečiams buvo pristatyta nauja prie Ilgio ir Germanto ežerų atsiradusi rekreacinė infrastruktūra.
Valstybinis Germanto kraštovaizdžio draustinis – vienas pirmųjų Lietuvoje įsteigtų draustinių. Jo plotas – 924 hektarai. Į draustinio teritoriją patenka Germanto, Ilgio, Durbino ežerai, Durbinio, Gėrupio, Stujų, Gelžupio upeliai ir Lieplaukės, Pagermantės, Džiuginėnų miškai. Čia pat – Telšių miestas, kurio gyventojai ypač mėgsta Ilgio ir Germanto ežerų pakrantes. Šis draustinis taip pat yra viena iš Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP) direkcijai priskirtų teritorijų, kurioje nustatyta tvarka vertinama būklė, vykdomi Europos Bendrijos svarbos rūšių monitoringai ir kita veikla. Draustinis sutvarkytas ir pritaikytas lankyti Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio lėšomis. Rengiant informaciją talkino ir ŽNP direkcija.
Per vienerius metus draustinyje įrengti gamtos pažinimo įrenginiai: „Garsų terapija“, „Miško klasė“, „Paukščių lizdai“, „Vabalų viešbutis“, „Medžių pažinimas“, „Pajausk medį“. Nutiestas pojūčių takas basomis kojomis per pelkę, birias dangas, akmenis, rąstus, buomus – iš viso 1,2 km aplink Ilgio ežerą. Savęs pažinimui įrengtas lauko akmenų energetinis labirintas, susidedantis iš 1 000 žingsnelių, trys mediniai meditacijos nameliai, penkios ugnies pojūčių vietos. Vaikų žaidimų aikštelė prie Germanto ežero. 20 atokvėpio aikštelių su suoliukais. Penkios automobilių stovėjimo aikštelės su atitinkama infrastruktūra, tilteliai, lieptai…
Iš viso paklota 650 m pažintinių takų su medine danga, beveik 5 km (4,7 km) pažintinių sutvirtinto grunto pėsčiųjų takų, beveik 6 km įrengta pažintinių takų keliauti dviračiais. Susiorientuoti pažintiniuose takuose, kurių iš viso draustinio teritorijoje įrengta, nužymėta 12,4 km, padeda penki dideli informacijos stendai, 15 informacinių rodyklių, objektiniai stendai, 300 ženklų ant medžių kamienų su dviratininko, pėsčiojo siluetais ar basomis pėdomis.
Jau dabar kiekvieną šiltesnę dieną takai yra lankomi tiek vietos gyventojų, tiek atvykstančių lankytojų. Tikimasi, kad takai, kurių bendras ilgis kartu su dviračių takais siekia apie 9 km, taps vienu lankomiausių objektų Žemaitijoje.
ŽNP direkcija taip pat kviečia visus aktyviai leisti laiką gamtoje, naudotis lankytojams skirta infrastruktūra ir primena, kad norėdami kuo ilgiau džiaugtis tokiomis vietomis, kaip Germanto kraštovaizdžio draustinio takai, turime būti sąmoningi ir gamtoje elgtis atsakingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas