„Žengimas į meną – nelengvas“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2015-06-19

Birželio 4-osios popietę į Plungės kultūros centrą rinkosi skulptoriai, dailininkai, amatininkai ir kiti liaudies meno tradicijas tęsiantys jaunieji kūrėjai. Čia vyko parodos-konkurso, skirto Stanislovo Riaubos premijai laimėti, iškilminga uždarymo šventė.
Tai jau 15-oji apdovanojimų ceremonija, nes tiek laiko tęsiasi vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje konkursas, kurio pagrindinis tikslas – puoselėti tautodailės tradicijas tarp vaikų ir jaunimo, atskleisti talentingiausius, pagerbti unikalaus žemaičių skulptoriaus S. Riaubos atminimą. „Penkiolika metų didžiuojamės dalyvių išradingumu ir mokytojų sugebėjimu pritraukti jauną žmogų prie tautodailės“, – sveikindama susirinkusiuosius kalbėjo konkurso-parodos organizatorė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriaus Plungės rajono tautodailininkų organizacijos pirmininkė Zafira Leilionienė. Pasak jos, nuo 2001 metų žiūrovams ir komisijai vertinti net 5 573 savo darbus pateikė 1 269 jaunieji menininkai.
Šiais metais konkurse-parodoje dalyvavo 61 jaunasis talentas, komisijai teko vertinti 244 skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomosios dailės darbus. Z. Leilionienės teigimu, kasmet komisija išrenka geriausius keturių žanrų autorius ir juos apdovanoja 115 eurų premijomis. Be pagrindinių prizų, dovanos ir piniginės premijos atitenka labiausiai žiūrovams, Švedijos Boksholmo organizacijai „Draugas draugui“ patikusių kūrinių autoriams. Savo favoritus taip pat renka Plungės kultūros centras, o šiemet prizą skyrė ir Plungės rajono savivaldybė.
Sveikindamas jaunuosius menininkus kultūros centro direktorius Romas Matulis džiaugėsi, kad būtent Plungėje vyksta toks konkursas, kad visą mėnesį parodų salėje kiekvieną dieną būna lankytojų ir jie džiaugiasi tais jaunais žmonėmis, kurie kuria ir palaiko svarbiausias tautos tradicijas.
Vicemeras Mindaugas Jurčius kūrėjams linkėjo nenustoti kurti grožį, o mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius už riaubišką darbą įteikė prizą Haroldui Rusteikai, Plungės „Saulės“ gimnazijos mokiniui.
Gražūs žodžiai ir linkėjimai buvo išsakyti, tad prasidėjo dovanų lietus. Kultūros centro dovanomis džiaugėsi net 46 konkurso dalyviai. Dešimt piniginių prizų įsteigė Švedijos Boksholmo organizacija. Jie atiteko grafikei Viktorijai Venckutei (Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla), tapytojai Ievai Nekytei (Platelių meno mokyklos Žemaičių Kalvarijos skyrius), grafikei Gabijai Kasparavičiūtei (Telšių dailės mokykla), tapytojai Vaivai Margelytei (Mažeikių moksleivių namai), akvarelininkei Julijanai Iščenko (Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija), amatininkei Inetai Uikytei (Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija), amatininkei Ingridai Jucytei (Skuodo meno mokykla), tapytojai Teresei Savickaitei (Skuodo rajono Ylakių gimnazija), grafikei Kamilei Daukintytei (Platelių meno mokyklos Alsėdžių skyrius), amatininkei Laurai Lipavičiūtei (Mažeikių Pavasario pagrindinė mokykla). Dar trijų autorių – Redos Jonušaitės (Salantų gimnazija), Gabijos Gembutaitės (Salantų meno mokykla) ir Justinos Viliūtės (Mažeikių moksleivių namai) – darbus švedai nupirko.
Žiūrovų simpatijas pelnė skulptorius Aurimas Jurgaitis (Plungės „Babrungo“ pagrindinė mokykla), tapytoja Šarūnė Sorkytė (Plungės Senamiesčio mokykla), grafikė R. Jonušaitė (Salantų gimnazija), amatininkė Simona Armalytė (Salantų meno mokykla).
Kad būtų išrinkti verčiausi apdovanojimų jaunieji kūrėjai, komisijoje dirbo Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas, dailininkas Jonas Rudzinskas (komisijos pirmininkas), Lietuvos dailės muziejaus menotyrininkė Marija Kuodienė ir skulptorius Darius Bražiūnas.
Komisijos nariai sveikino konkurso dalyvius ir džiaugėsi tuo, kad jie saugo ir puoselėja kūrybinę kibirkštį, kad yra meilė kūrybai ir menui. J. Rudzinskas vaikams sakė: „Tai – ne kilometrų bėgimas, ne kilogramų kėlimas, ne šuolis į aukštį, tai – kitkas. Žengimas į meną –
nelengvas.“
Taigi šiais metais Stanislovo Riaubos premijos laureatais tapo skulptorius A. Jurgaitis (Plungės „Babrungo“ pagrindinė mokykla, mokytojas Viktoras Raibužis), tapytojas Edvinas Šilgalis (Skuodo meno mokykla, mokytojai Jurgita Eidėjienė ir Rimantas Eidėjus), grafikė Karolina Eigirdaitė (Platelių meno mokyklos Alsėdžių skyrius, mokytojos Alma Vilnienė ir Lina Ruginienė), amatininkė Leonora Kirklytė (Kelmės meno mokykla, mokytoja Lina Užomeckienė).
Be kitų dovanų, visiems autoriams įteikti Plungės kultūros centro prizai, dalyvio ženkleliai, diplomai, parodos lankstinukai. Mokytojams – kultūros centro padėkos raštai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas