Žlibinai dar turės progų įrodyti, kad yra verti mažosios kultūros sostinės vardo

Parašė: Kalbino Daiva GERIKIENĖ 2020-05-15

Žlibiniškiai šiuos metus pasitiko turėdami ambicingų planų: gavę teisę savo kaimą paskelbti Lietuvos mažąja kultūros sostine visoje Telšių apskrityje, ėmė dėlioti renginių kalendorių, kuriame – įvairiausios veiklos: parodos, koncertai, šventės, susitikimai ir pan. Tačiau prasidėjus pandemijai ir paskelbus karantiną, viskas sustojo, o susidariusi situacija kelia apmaudą tiek renginių sumanytojams, tiek visiems, kurie tikėjosi aktyviai dalyvauti siūlomose veiklose.
Kokios nuotaikos vyrauja tarp mažosios kultūros sostinės iniciatorių, pasiteiravome Žlibinų kultūros centro direktorės Alinos Bružienės.
– Šie metai Žlibinams, pelniusiems mažosios kultūros sostinės vardą, turėjo būti išskirtiniai. Kaip dėl pandemijos keitėsi jūsų planai?
– Taip, pasaulinė pandemija gerokai pakoregavo visų mūsų darbus ir planus, bet metai dar nesibaigė ir mes net nemanome nuleisti rankų. Kai tik galėsime tęsti veiklą įprastu ritmu, kibsime su tuo pačiu užsidegimu kaip ir buvome planavę metų pradžioje.
– Ar dėl susiklosčiusios situacijos gavote nurodymų kaip koreguoti suplanuotų renginių sąrašą? O gal viskas priklauso nuo jūsų pačių sprendimų?
– Jokių nurodymų nesame gavę, o ir ne laikas dabar kažkam kažką nurodinėti. Visa atsakomybė tenka vadovams. Jie ir už save, ir už savo įstaigos darbuotojus sprendžia, kaip elgtis susiklosčius tokioms aplinkybėms. Man žmonių sveikata ir saugumas yra pats svarbiausias motyvas, kadangi daugumos kolektyvų vadovai ir nariai priklauso pažeidžiamiausiųjų kategorijai. Todėl mes pirmieji Plungės rajone priėmėme sprendimą ir sustabdėme veiklą kultūros centre.
– Dėl karantino ir įvestų apribojimų visiškai nutrūko suplanuotos veiklos ar visgi atradote kitokių išraiškos būdų?
– Kultūros taip lengvai neužgesinsi – tikrai atradome naujų būdų dirbti su kolektyvų nariais. Visada sakau: kai užsidaro durys, vieniems atsiveria langai, o kitiems vartai. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo darbuotojais, kurie ėmėsi iniciatyvos dirbti nuotoliniu būdu. Vyko virtuali Antano Jonaičio fotografijų paroda, organizavome virtualius konkursus ir akcijas, bendravome įvairiomis formomis, dalijomės gražiais ir pozityviai nuteikiančiais vaizdais, tiek savo, tiek kolegų koncertais.
– Karantino sąlygos laisvėja. Ar turite planų iš naujo startuoti su planuotais renginiais?
– Taip, mūsų planai sparčiai koreguojasi. Pavyzdžiui, balandžio mėnesį visi kolektyvai ruošėsi Motinos dienai manydami, kad jau bus galima ją paminėti, bet… Dabar, girdėdami kitas rekomendacijas, ruošiamės pirmajam renginiui lauke – birželio pradžioje pristatysim sutvarkytas viešąsias erdves, surengsim sporto aikštelės atidarymą.
Gaila, kad tenka atsisakyti suplanuotos Žydinčio jazmino šventės, į kurią ketinom sukviesti visų 2020 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių atstovus. Renginys turėjo vykti Purvaičiuose esančioje Virginijos ir Gintaro Končių sodyboje. Teks šį renginį organizuoti paprasčiau, bet tikrai neprasčiau, nei buvome suplanavę.
– Gal galite pasidalinti mintimis, į kokius „Žlibinai – Lietuvos mažoji kultūros sostinė“ renginius vis dar turite vilties pakviesti žmones?
– Mūsų žmonės nuostabūs, talentingi, žingeidūs ir aktyvūs. Pasibaigus karantinui kibsime į darbus su nauja energija, tad niekas nėra prarasta. Kviesime į visus planuotus renginius, stengsimės nepraleisti nė vieno, bus tik koreguojamos datos. Mes trykštame optimizmu, kad greit viskas grįš į įprastas vėžes ir Žlibinai tikrai turės progų įrodyti, kad jiems pelnytai buvo suteiktas Mažosios kultūros sostinės vardas ir kad Žolinių šventę galėsime organizuoti taip galingai, kaip ir buvome suplanavę.
Linkiu visiems optimizmo, sveikatos, šypsenos ir tikėti, kad viskas bus gerai. Ir iki malonių susitikimų Žlibinų kultūros centro organizuojamuose renginiuose!
– Ačiū už pokalbį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas