101 „Plungės“ numerį pervertus: kuo gyvenom 2019-aisiais

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-01-16

Tęsinys. Pradžia Nr. 1 (2671)
„Plungė“ tęsia gražią tradiciją – verčia laikraščio, kurio išleidome 101 numerį, puslapius ir savo skaitytojams primena įsimintiniausius praėjusių metų įvykius. O jų buvo! Pati ryškiausia miestui data – 2019-ųjų lapkričio 29-oji, kai perkirpta tunelio po geležinkeliu atidarymo juostelė. Politikos padangėje svarbi buvo kovo 3-ioji – savivaldos rinkimų diena. Laikraščiui „Plungė“ reikšminga buvo kovo 11-oji – šventėme savo gyvavimo 25-metį. O kur dar visa kita: įstaigų atidarymai ir jubiliejai, vadovų atleidimai ir naujų paskyrimai, svarbiausi projektai, aktualiausi politiniai sprendimai, rezonansiniai kriminalai ir nelaimės… Tad kviečiame užmesti akį į praeitį.
Ligoninei – 80!
Solidžią sukaktį pernai rugsėjį minėjo Plungės ligoninė. Ta proga gausiam būriui jos darbuotojų įteikti ministro Aurelijaus Verygos pasirašyti padėkos raštai: Raimondui Dovilčiui, Danutei Bieliauskienei, Stasiui Adomavičiui, Ritai Rimkevičiūtei, Irenai Kudžmienei, Vytautui Sagačiui, Jovitai Eitutienei, Boleslovui Kazlauskui, Vandai Kembraitei, Loretai Vaurienei, Zitai Strakšienei, Reginai Želvienei, Danguolei Luotienei, na, ir žinoma, vadui – direktoriui Antanui Martusevičiui.
Gerai užmaskuotas
Rugsėjį Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis posėdyje politikams pristatė keistai skambantį klausimą „Dėl sprendimo derinimo su švietimo įstaigų bendruomenėmis“. Netrukus paaiškėjo, kad šis miglotas pavadinimas slepia norą Šateikių pagrindinę mokyklą prijungti prie Platelių gimnazijos, taip pastarąją įstaigą gelbstint nuo lėto sunykimo. O šateikiškiai pasirodė esantys karingi – įrodė, kad jų mokykla dar daug metų mokinių nestokos, ir taip apgynė ją nuo prijungimo. Šaunuoliai!


70 metų kartu!
Garbingą ir retą – 70 metų – bendro gyvenimo sukaktį rugsėjį minėjo Žlibinų seniūnijos Kepurėnų kaimo gyventojai – 95-eriųAniceta ir 98-erių Antanas Peldžiai. Štai kokių jubiliejų pernai būta!
Daugiau nei 3 milijonai
3,237 milijono eurų – tokią sumą vidaus reikalų ministrė rugsėjo 17-ąją paskyrė Plungei, tiksliau – vadinamosios Plungės jūros pakrantėms tvarkyti. Bus gražu.
Laisvų postų diena
Spalio 1-ąją laisvi liko du svarbūs postai – iš pareigų pasitraukė Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas, perėjęs į žemesnes – seniūno pavaduotojo – pareigas, ir Telšių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Rimantas Adomaitis. Abu išėjo savo noru, tačiau ir vienas, ir kitas dėl darbo buvo sulaukę ne vieno priekaišto. Gruodžio 3-iąją paaiškėjo, kad konkursą į Telšių regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus pareigas laimėjo Vidimantas Domarkas. Nors sakoma, kad dukart į tą pačią upę neįbrisi, pastarajam, atrodo, tai pavyko – jis bendrovei vadovavo ir 2004–2008 metais. Na, o miesto seniūnija – kol kas be vado.
Geriausi pareigūnai…

Spalio 2-ąją, minint Policijos dieną, apdovanoti geriausieji plungiškiai pareigūnai: Eugenijus Palubinskas, Gintaras Aleškevičius, Egidijus Gaubys, Renata Tumaitė, Egidijus Tarasevičius, Remutė Petrikienė.
…ir pedagogai
Netrukus minėta ir Tarptautinė mokytojų diena. Šia proga ministro Algirdo Monkevičiaus pasirašyti padėkos raštai įteikti Alvydui Viršilui, Stanislovui Ivanauskui, Daivai Valužienei, Anastazijai Zaveckienei, Laimutei Trakumienei, Birutei Razutienei, Violetai Einikienei, Ligitai Ereminaitei ir Jūratei Endrikienei. Tiesa, šventę temdė netekties liūdesys – prieš pat Mokytojų dieną Plungė neteko buvusio „Saulės“ gimnazijos direktoriaus Juozo Milašiaus ir buvusio Šateikių mokyklos vadovo Arūno Vainiušio.
Susirgo
Spalio pradžioje paaiškėjo, kad į sunkios ligos patalą atgulė Savivaldybės meras Audrius Klišonis. Vienos iš sostinės ligoninių reanimacijos skyriuje atsidūręs rajono vadovas ligą įveikė, bet negreit – į darbą grįžo tik lapkričio pabaigoje, plungiškiai jį vėl pamatė per tunelio atidarymą.
Efektyviausiai dirbantis ūkis
Spalį Žemės ūkio ministerija ir portalas www.pienoukis.lt surengė pieno ūkių konkursą. Tarp apdovanotųjų – Nausodžio seniūnijos Juodeikių kaimo ūkininkai Daina ir Julius Martišiai, kurių šeimos ūkis pagal efektyvumą – nepralenkiamas Lietuvoje. Iš vienos karvės per metus jie primelžia net 10 973 kg pieno!
Ačiū žemdirbiams
Lapkričio mėnesį pagarbos sulaukė ir kiti žemdirbiai. Tradicinėje žemdirbių šventėje apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai: Rita ir Romualdas Brasai (Alsėdžiai), Inga ir Vaclovas Daniai (Paukštakiai), Virginija Žutautaitė ir Stasys Steponavičius (Nausodis). Taip pat – gražiausiai tvarkomos ūkininkų sodybos: Kristinos ir Broniaus Perminų (Žemaičių Kalvarija), Ramunės ir Modesto Šečkų (Plateliai), Ramutės ir Vytauto Rubežių (Kuliai). „Jaunojo ūkininko“ konkurso laimėtojai – Kristina ir Egidijus Gaubiai (Plateliai), netradicinis ūkis – Antano Ermino. Na, o „Metų ūkio“ nugalėtojai – Laima ir Zigmas Garbenčiai (Žlibinai), Sigita ir Augustas Vasiliauskai (Šateikiai) ir Aušra ir Petras Rojai (Žemaičių Kalvarija).
Gražiai paminėjo

„Išpildžiau tėčio svajonę“, – taip sakė grupės „Žemaitukai“ narys Linas Vaitkevičius, spalio 13-ąją plungiškius pakvietęs į koncertą, skirtą savo tėvo, Plungės krašto žmonėms puikiai žinomo Gintauto Vaitkevičiaus, mirties metinėms paminėti. Renginyje buvo renkamos lėšos vėžiu sergančių vaikų šeimoms paremti. Būtent tokia buvo Ginto svajonė – pagelbėti.
Tramdė kaimyną
Spalį sukilo Plungės V. Mačernio gatvės gyventojai, pavargę nuo visą parą nerimstančio kaimyno – picerijos „Charlie Pizza“. Gyventojams antrino ir policija – kad, picerijai pradėjus dirbti visą parą, iškvietimų gerokai padaugėjo. Galiausiai rastas kompromisas – įstaigai leista dirbti iki vidurnakčio.
Dėl konteinerių
Tą patį mėnesį kilo plungiškių nepasitenkinimas dėl netinkamose vietose kasamų pusiau požeminių atliekų konteinerių. Mendeno skersgatvyje dėl to net į medžius nesibodėta pasikėsinti, o žmonės pagrasino – jei pjaus, jie prie jų prisirišią!
Plojimai!
Lapkričio 11-ąją miesto autobusu važiavę plungiškiai plojimais pasveikino daugiau nei po metų atidarytą Stoties gatvę. Ir tai įrodymas, kaip žmonės buvo pasiilgę patogaus susisiekimo.
Patys geriausi
Lapkritį surengtame nacionaliniame konkurse „Aguonėlė“ paaiškėjo, kad Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių studija „Suvartukas“ yra absoliučiai geriausia, o ansamblis „Žirginėliai“ – pirmosios vietos laimėtojas.
Tą patį mėnesį neįtikėtina sėkme džiaugėsi Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos pianistas Matas Stabingis, kuris Austrijoje vykusiame konkurse-festivalyje pelnė ne bet kokį, o didįjį prizą.

Streikų savaitė
Lapkričio 28-ąją įspėjamąjį streiką surengė mokytojai. Na, o kiek ankstėliau streikavo žemdirbiai: lapkričio 7-ąją jie pradėjo žalių kryžių statymo pakelėse akciją, o lapkričio 26-ąją į Plungės miesto gatves išriedėjo kelios dešimtys traktorių. Nuostabos buvo daug…
Kam laimė, kam – ne
Lapkričio 29-ąją, kai visi džiaugėsi atidarytu tuneliu, šalia jo gyvenantys plungiškiai Regina ir Kazimieras Leišiai braukė ašaras – mat dėl grandiozinių statybų praėjo griūti jų namas. Belieka tikėtis, kad šių žmonių problema bus išspręsta.
Tiesia pagalbos ranką
Lapkričio mėnesį Savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkas Gintaras Bagužis pradėjo ieškoti galimybių pagelbėti neįgaliuosius prižiūrintiems plungiškiams, norintiems išvykti savaitgaliui, pailsėti ar pakeliauti per atostogas. Išeitis – laikinojo atokvėpio paslauga. Panašu, kad reikalas juda į priekį – tokią paslaugą apsiima teikti ligoninė. Tad gal ir neįgaliųjų artimieji bent retsykiais gaus galimybę atsikvėpti?
Geriausi sportininkai
Kaip ir kasmet, gruodį išrinkti ir pagerbti geriausi rajono sportininkai. Paties pačiausio titulas jau trečius metus iš eilės atiteko motokrosininkui Domantui Jazdauskui. Toliau rikiuotė tokia: Sigitas Kalvaitis (šachmatai), Giedrius Sabaliauskas (orientavimosi sportas), Andrius Preibys (lengvoji atletika ir orientavimosi sportas), Greta Gadeikytė (irklavimas), Rimvydas Alminas (orientavimosi sportas), Mantas Gadeikis (irklavimas), Antanas Mažonas (automobilių krosas), Martynas Varpiotas (sunkioji atletika), Gytis Šatkauskas (automobilių krosas).
Geriausių komandų trejetas: Sporto ir rekreacijos centro merginų krepšinio komanda „Inesa“, kurios trenerė Julytė Mefiodienė apdovanojimų dienos, deja, nesulaukė; Editos Lapienės treniruojamos jaunosios krepšininkės; futbolo klubas „Babrungas“ (treneris Kęstutis Petkus). Sveikinimai geriausiems!
Relikvijos

Gruodžio 16-ąją Plungės tikintieji sulaukė ypatingos šventės – į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią iš Paduvos (Italija) buvo atvežtos šv. Antano Paduviečio relikvijos.
(Bus daugiau)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,