2020-aisiais visko būta mažiau

Parašė:  2021-01-13

Nors jau verčiame naujo kalendoriaus lapus, mintimis vis dar norisi grįžti į praėjusiuosius metus, prisiminti, kuo jie buvo įdomūs, kokiais įvykiais apsuptos bėgo rietaviškių dienos. Vartant 2020-ųjų laikraščio numerius tenka pripažinti, kad mūsų gyvenime visko būta mažiau: kultūrinį gyvenimą smarkiai apkarpė kovo mėnesį paskelbtas karantinas, socialinį – į virtualią erdvę persikėlęs mokymas ir darbas. Šiek tiek laisviau kvėpuoti pradėta antroje vasaros pusėje, tačiau atsigauta neilgam: rietaviškiai spėjo pasilinksminti Mykolinėse ir dalyvauti Seimo rinkimuose, bet metų pabaigoje liko ir be Kalėdų šv. Mišių bažnyčiose, ir be gražiausio metų renginio – tradicinio Padėkos vakaro.
Sučiupo Rietave
Ilgai tranzitą per Rietavą prisimins vilniškis kontrabandininkas, kurį sausio 7 dieną mieste esančioje degalinėje sulaikė Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai, turėję žvalgybinės informacijos, kad jis savo automobiliu veža nelegalų krovinį. Per patikrinimą „Nissan X-Trail“ rasta 2 430 pakelių baltarusiškų cigarečių.
Pasipuošė gražiausiai
Metų pradžioje Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius paskelbė, kad gražiausiai vitrinas papuošė Rietavo savivaldybės kultūros centras, vaikų lopšelis-darželis ir Lauryno Ivinskio gimnazija. Tarp mažųjų įstaigų – Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka, Rietavo paštas ir parduotuvė „Plunksna“. 2020-ųjų pabaigoje konkursas neįvyko, bet įstaigų langai pasitinkant 2021-uosius taip pat buvo gražiai papuošti.
Pirmas metų kūdikis – sausiui įpusėjus


Kasmet skubame savo skaitytojus informuoti apie pirmąjį metų kūdikį. 2020-aisiais tokios žinios sulaukėme tik sausio 16-ąją. Pirmuoju savivaldybės metų kūdikiu tapo rietaviškė Ema Kučinskaitė.
Sausis pilnas renginių
Praėjusių metų sausį kultūros renginiai dar nebuvo uždrausti, tad rietaviškiai dalyvavo Tarptautinės holokausto aukų dienos minėjime, klausėsi romantiškų dainų tradiciniame romansų vakare „Ir buvo žodžiai tie…“, žvalgėsi po parodą, kurią surengė dailės besimokantys suaugusieji. Gyvenimas virė ir mokyklose: vieni dalyvavo konkurso „Dainų dainelės“ zoniniame ture, kiti – Karjeros dienos mugėje ar sporto varžybose. Smagu prisiminti, kad žadvainiškės mergaitės laimėjo pirmąją vietą Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų futbolo zoninėse varžybose.
Prie LiJOT vairo – rietaviškis
„Vakarų Lietuvos“ priede gyrėmės, kad Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai (LiJOT) vadovauja buvęs rietaviškis Lukas Kornelijus Vaičiakas. Naujojo organizacijos vadovo nuomone, jaunimo politika turi būti ne tik patraukli jauniems žmonėms, bet ir padedanti kurti pokyčius įvairiose srityse.
Įrengė namus
Sausio pabaigoje sušauktame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas už 29,9 tūkst. eurų įsigyti gyvenamąsias patalpas ir nupirktame bute įrengti bendruomeninius vaikų globos namus. Vėliau šis sprendimas sėkmingai įgyvendintas.

Mažiau paslaugų
Praėjusiais metais mažosiose savivaldybėse uždaryti Registrų centro padaliniai. Neliko darbuotojo ir Rietave. Taigi dar viena viešoji paslauga atsitraukė nuo gyventojų.
Dažnai nusižengia
Vasario mėnesį vykusiame Rietavo policijos komisariato ataskaitiniame susirinkime pagarsinta, kad Rietavo savivaldybės gyventojai, kurių yra šiek tiek daugiau nei 7 tūkstančiai, 2019-aisiais metais padarė 4 521 administracinį pažeidimą, iš jų 2 250 – dėl greičio viršijimo. O už vairavimą apsvaigus rietaviškiams teismas skyrė nuo 2 iki 6 tūkst. eurų siekiančias baudas.
Lankėsi ministras
Vasario 7-ąją Rietave lankėsi anuometinis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Viešnagės metu ministerijos vadovas aplankė ir Rietavo parapijos senelių globos namus.
Išleido knygą
Vilniaus knygų mugėje Lietuvos muziejų asociacija pristatė šešias išleistas naujas knygas. Tarp jų – ir naujausias Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus leidinys „Mykolas Kleopas Oginskis. Priesakai sūnui ir kiti laiškai apie ugdymą“.
Tarė galutinį žodį
Vasario 20 dieną Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė galutinį ir neskundžiamą verdiktą: buvęs Rietavo miškų urėdijos vadovas Vaidotas Šliogeris ir informatikos specialistu dirbęs Linas Remėza pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi arba įgaliojimų viršijimo ir dokumentų klastojimo.

Situacija pasikeitė
Vasario 21-ąją Rietave surengtoje konferencijoje pasirašytas ketinimų protokolas dėl Žemaitijos inovacijų centro steigimo buvusios Žemaitijos kolegijos pastate. Kaip jau žinome, vėliau situacija pasikeitė: Rietavo savivaldybės tarybos sprendimu administruoti buvusios kolegijos pastatus patikėta viešajai įstaigai „Veiklus Rietavas“.
(Bus daugiau)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,