Alsėdiškiai tęsia pilietiškumo tradicijas

Parašė: Parengta pagal Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos inf. 2021-01-20

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija ypatingą dėmesį skiria mokinių pilietiškumo ugdymui. Į šitokią veiklą nuolat įtraukiami ne tik moksleiviai, bet ir visa mokyklos bendruomenė bei kiti tam prijaučiantys.
Pirmasis 2021 metų apdovanojimas
Metų pradžioje gimnazijos bendruomenė sulaukė Krašto apsaugos ministerijos organizuoto konkurso, kuriame varžytasi dėl to, kuriai mūsų šalies mokyklai bus patikėta saugoti 2020 metų Gedimino bokšto Lietuvos valstybinę vėliavą, komisijos išvadų.
Komisija, sudaryta iš Krašto apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų ir Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovų, turėjo atlikti nelengvą užduotį – iš 36 mokyklų atrinkti vieną, kuriai patikėtoji vėliava reikštų išskirtinę pagarbą ir pilietinių-patriotinių veiklų įprasminimą.
„Visos mokyklos labai stiprios, pasižyminčios sutelkta bendruomene, pilietinėmis vertybėmis ir tradicijų puoselėjimu. Komisijai teko sunkus darbas išrinkti geriausią, bet, deja, vėliava yra tik viena“, – sakė komisijos pirmininkė Rūta Apeikytė, Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorė.
Valstybės vėliava atiteko Garliavos Juozo Lukšos gimnazijai, o dar keturias mokyklas, kurių veikla išsiskiria kryptingumu ir kūrybiškumu, nuspręsta paskatinti specialiais prizais. Tarp jų – ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija. Tad metų pradžioje sulaukta krašto apsaugos ir švietimo, mokslo ir sporto ministrų pasirašyto padėkos rašto „Už pilietiškų ir visuomeniškai aktyvių vaikų ir jaunimo ugdymą, istorijos, kultūros ir Lietuvos kariuomenės pažinimo skatinimą ir stiprios mokyklos bendruomenės kūrimą“.


Specialusis prizas gimnazijos vadovui Regimantui Kavaliauskui bus įteiktas per artimiausią valstybinę šventę, kai vėl turėsime galimybę būti kartu.
Pėsčiųjų žygis „30 km Laisvės keliu“
Po puikaus naujų metų starto Alsėdžių gimnazija kvietė dalyvauti veiklose, skirtose Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – 30-mečiui. Beje, visų renginių skelbimuose buvo naudojama alsėdiškės Linos Matuzienės nuotrauka „Trispalvė“, kurią moteris buvo atsiuntusi fotografijų konkursui „Atgimstanti gamta“. Jį dar pirmojo karantino metu organizavo gimnazijos bibliotekininkė Zinaida Vyšniauskienė.
Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai prasidėjo sausio 8-ąją, kai visi buvo kviečiami dalyvauti individualiuose žygiuose „30 km Laisvės keliu“. Reikėjo žygiuoti ir fiksuoti nueitus kilometrus. Į šią veiklą įsitraukti galėjo pavieniai asmenys, komandos, klasės, draugų grupės. Tikslas – susumuoti visų nužingsniuotus kilometrus ir išsiaiškinti, kiek kartų žygio dalyviai būtų nuėję iki Televizijos bokšto Vilniuje. Suskaičiuota, kad tai jie būtų padarę daugiau nei septynis kartus!
Į iniciatyvą įsijungė ne tik visos gimnazijos klasės (bendras jų nueitų kilometrų skaičius – 1 711,79), bet ir nemažai kitų dalyvių: Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis (38,73), Alsėdžių kultūros centro komanda (30), laikraščio „Plungė“ komanda (28), komanda „Vienas šeimos ūkis“ (136,4), Jurgis Mankauskas (47), Daiva Sprainienė (14), Margarita Tamošauskienė (28).
Tarp gimnazijos pradinukų daugiausia kilometrų įveikė antrokai (79,64), tarp 5–8 klasių – penktokai (237,53) ir septintokai (235,85), tarp I–IV gimnazinių klasių – vienuoliktokai (336,51) ir devintokai (287,67). Aktyviausi mokyklos žygeiviai: šeštokas Ignas Liaugaudas (53,97), devintokas Tadas Oželis (61), tarp pedagogų – Aurimas Grybauskas (81,5).
Na, ir absoliutūs lyderiai, kurie kilometrus skaičiavo ne tik eidami pėsčiomis, bet ir čiuoždami slidėmis, – Tomas Rapalavičius (69,86) ir laikinai gimnazijos direktoriaus pareigas einantis R. Kavaliauskas (154).

Pasak gimnazijos vadovo, ši iniciatyva – puiki judėjimo galimybė nuotolinio mokymosi metu. „Galime tik pasidžiaugti mokinių, mokytojų, kitų dalyvių noru jungtis prie iniciatyvos. Visada smagu ką nors veikti, kai turi tikslą. Šįkart tikslas – skaičiuoti savo ir komandos nueitus kilometrus pasitelkus išmaniąsias programėles. Su šiuo iššūkiu galėtume pretenduoti ir į masiškiausio pėsčiųjų žygio, ir į sportiškiausios mokyklos titulą“, – kalbėjo R. Kavaliauskas.
Nuotolinė Sausio 13-oji
Visos valstybinės šventės Alsėdžių gimnazijoje pradedamos „Tautiška giesme“. Šią Sausio 13-ąją, nors pamokos vyksta nuotoliniu būdu, mokyklos languose buvo uždegtos simbolinės žvakės, o prieš tai surengtas neformaliojo ugdymo būrelių pristatymas, kuris taip pat pradėtas himnu.
Sausio 13-osios vakare surengta nuotolinė viktorina „Lietuva po Sausio 13-osios“. Dalyvauti galėjo visi norintys, tad prie alsėdiškių prisijungė svečiai. Geriausiai į pateiktus 30 klausimų atsakė abiturientas Eimantas Simanavičius, antroji vieta atiteko dešimtokui Linui Dokšui, trečioji – svečiui iš Žemaičių Kalvarijos J. Mankauskui.
Dar viena gimnazijos pedagogų iniciatyva „Mes – karta, kvėpuojanti Laisve“, pradėta prieš Sausio 13-ąją, bus pristatyta minint Kovo 11-ąją.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,