• Reklama
  • Kontaktai
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Krašto kultūra: praeities ir šiandienos dialogai
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Krašto kultūra: praeities ir šiandienos dialogai
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
No Result
View All Result
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
No Result
View All Result

Balkonuose dūmai teberūksta

Parašė: Daiva GERIKIENĖ
maketuotojas
25 vasario, 2021
Pirmas puslapis, Pirmas puslapis, Be kategorijos
1
0
VIEWS
Pasidalink

Sausio pradžioje įsigaliojo įsakymas, kuriuo remiantis yra draudžiama rūkyti daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose. Pasidomėjome, kaip plungiškiai reaguoja į šį draudimą – nerūkantieji naudojasi įstatymo suteikta teise nekvėpuoti tabako dūmais ar ir toliau tyliai piktinasi rūkaliais.


Įstatymu nustatyta, kad rūkyti draudžiama bendrosios dalinės nuosavybės teise priklausančiose gyvenamosiose patalpose (taikoma bendrai voniai, tualetui, koridoriui ir kitoms bendroms patalpoms bute, kurio kambariai priklauso atskiriems savininkams); kitose bendrosios dalinės nuosavybės teisės patalpose ir kitose pastato dalyse (taikoma bendroms namo laiptinėms, koridoriams, rūsiams, palėpėms, virtuvėms, tualetams ir pan.); daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
Kaip paaiškino Plungės rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos priežiūros specialistas Antanas Gedrimas, gyventojai, kurie nori, kad jų gyvenamuosiuose daugiabučiuose namuose nebūtų rūkoma, turi užpildyti specialią prieštaravimo formą (ją galima rasti Plungės rajono savivaldybės interneto svetainėje).
„Tada Savivaldybė per 20 dienų išnagrinėja tą formą ir pateikia atsakymą. Administracijos direktoriaus pasirašytas įsakymas dėl draudimo rūkyti išsiunčiamas to daugiabučio, kuriame gyvena pranešėjas, valdytojui – namo bendrijos pirmininkui arba „Plungės būstui“. Jie tada yra įpareigoti daugiabučio patalpose iškabinti reikalingus pranešimus, informacinius ženklus apie draudimą rūkyti ir apie tai informuoti kiek įmanoma daugiau gyventojų“, – aiškino specialistas.

Aišku, besikreipiančiojo dėl draudimo tapatybė nėra atskleidžiama. Tiesa, prieštaravimo formą užpildęs asmuo turi būti deklaravęs savo gyvenamąją vietą tame daugiabutyje, kuriame siekiama uždrausti rūkyti. Jei asmuo per 6 mėnesius nuo prieštaravimo pareiškimo dienos nedeklaruos gyvenamosios vietos tame name, draudimas rūkyti bus panaikintas.
„Taip, užtenka vieno žmogaus prašymo, kad draudimas rūkyti daugiabutyje būtų patvirtintas“, – akcentavo A. Gedrimas.
Tačiau vien tik užpildyti prieštaravimo formą dėl draudimo rūkyti daugiabutyje ir po to tikėtis, jog užteks tik skambučiu atitinkamoms instancijoms pranešti apie reikalavimo nesilaikantį rūkalių kaimyną, nepakaks.
„Pastebėjus rūkantį kaimyną reikia rašyti skundą, tačiau kartu su juo turi būti pateikti labai aiškūs įrodymai – nuotrauka ar filmuota medžiaga, kurioje būtų užfiksuotas rūkantysis. Jei to nebus, skundas nebus nagrinėjamas“, – akcentavo viešosios tvarkos specialistas.

Jei įrodymai, kurie, beje, turi būti labai aiškūs: nuotraukoje turi ryškiai matytis rūkantis žmogus, o ir ne pro šalį būtų užfiksuoti rūkstantį dūmelį, nebus pateikti, skundą parašęs žmogus labai rizikuoja savo piniginės turiniu. Pasirodo, įstatymas numato, kad nenurodęs asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenų, pranešėjas gali būti baudžiamas bauda nuo 30 iki 120 eurų. Tiesa, draudimo rūkyti nesilaikančiam asmeniui nuobauda kur kas švelnesnė – jam gali būti skirtas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 90 eurų. Ar ne kuriozas? Juolab kad visus asmens duomenis dabar itin akylai saugo įstatymas.
Ar tokie nurodymai neatbaido žmonių nuo ketinimo teikti prieštaravimus ir taip bandyti išgyvendinti rūkymą iš daugiabučių balkonų? A. Gedrimas sutiko, jog įstatymo reikalavimai sunkiai įgyvendinami. „Žmogui tikrai sunku tinkamai užfiksuoti rūkančius kaimynus. Jie juk gali rūkyti atsitūpę balkone ar, jei šis įstiklintas, užsitraukti kokias užuolaidas… Kaip tada surinksi įrodymus, kad tikrai yra rūkoma? O mes tikrai nestovėsime po balkonais ir neseksime žmonių, galų gale net tinkamos įrangos fiksuoti pažeidimą neturime. Policija sakė, kad į tokius skambučius nereaguos, juk kol atvyks į vietą, nebebus galima nustatyti, kur buvo rūkoma. Tikrai, situacija kelia daug klausimų“, – pažymėjo A. Gedrimas.
Taigi kiek Plungės mieste užfiksuota draudimų dėl rūkymo daugiabučių balkonuose? Kaip informavo šia informacija disponuojantis Plungės rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistas Kazys Milierius, šiuo metu tokių yra trys: daugiabučiai A. Jucio g. 12, A. Jucio g. 53 ir V. Mačernio g. 67. Administracijos direktoriaus įsakymu draudimas A. Jucio gatvės 12-ajame name įsigaliojo nuo vasario 19 dienos, likusių dviejų daugiabučių draudimas dar laukia: įsakymas įsigalios nuo kovo 10 dienos.
Panašu, kad tabako dūmas Plungės daugiabučių balkonuose sklandys kaip sklandęs ir jokie draudimai vargiai tai pakeis, tuo labiau kad dar neaišku, kieno naudai įstatymas labiau „surėdytas“.

Tags: Balkonuose dūmai teberūksta
Kitas įrašas

Besmegenių dūzgės! Gera nuotaika garantuota

Comments 1

  1. jonas says:
    4 metai ago

    Plungie kaip pas lukošiuką gudijoje

    Atsakyti Report comment

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Video rekomendacijos:

Pirmas puslapis

Teatro ratas vėl sukosi Rietave
Kryžiaus kelias – žemaitiško užsispyrimo mokykla
Sofijos festivalis – sustojimas prie to, kas išlieka
Ką policija tikrins keliuose

Keliai. Mašinos. Žmonės

Ką policija tikrins keliuose
Naujas etapas Lietuvos kelių sektoriuje: steigiamas Valstybinis kelių fondas
Į Plungę atkeliaus 6 elektriniai autobusai
Apmokestinami krašto keliai Mažeikiai– Plungė–Tauragė, Plungė–Vėžaičiai

Nuomonės

Gandingos piliakalnis – blogiausiai vertinamas turizmo objektas Plungės rajone
Apžiūrėjo kaimo seniūnijose atliekamus darbus
Aritmetika paprasta: šiluma brangs daugiau nei 16 proc., karštas vanduo – 15,5 proc.
Kandidatė į Rietavo garbės ambasadoriaus vardą – lituanistinės mokyklos vadovė

Savas

„Sau palinkėčiau nebijoti naujovių, drąsiai priimti naują etapą“
Skautų ir ne skautų olimpinėse žaidynėse Smilgiuose – 177 dalyviai!
Vienuoliktokė Emilija: „Studijos užsienyje manęs nevilioja“
Mokymai naujokams ir senbuviams

Renginiai

Teatro ratas vėl sukosi Rietave
Sofijos festivalis – sustojimas prie to, kas išlieka
Joninių medžioklė
Tradicijų sujungtos kartos – širdžių šventėje Glaudžiuose
No Result
View All Result

Laikraštis

Nuomonių ringas

Ar naudojatės dirbtinio intelekto įrankiais?

Loading ... Loading ...

Orai


Orai Plungėje

Orai


Orai Plungėje 2 savaitėms


  • Balsavimų archyvas
  • Kontaktai
  • Pagrindinis
  • Paskyra
  • Prisijungti
  • Privatumo politika
  • Registracija sėkminga!
  • Reklama
  • Slaptažodžio atstatymas
  • Laikraštis „Plungė” PDF versija

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Krašto kultūra: praeities ir šiandienos dialogai
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Pilkos spalvosPilkos spalvos
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset