Bendruomenė ir pirmininkė susitaikė

Parašė: Luka SAULIENĖ 2021-06-16

Sakoma, kad visada būna pirmas kartas. Kartais jis lauktas ir tikėtas, o kartais iš nuostabos antakiai kyla aukštyn. Būtent tokiu nustebinusiu pirmu kartu galėtume įvardyti „karą“ tarp Stalgėnų seniūnijos šeimų bendruomenės „Gija“ narių ir jos pirmininkės Jurgitos Latakienės. Bendruomenė, siekdama pirmininkę išversti iš užimamo posto, kreipėsi į teismą. Tiesa, iš pradžių nusileisti neketinusios abi pusės galiausiai rado kompromisą ir įsivyravo taika.
Skaitytojams priminsime, jog šioje neeilinėje civilinėje byloje ieškovė buvo bendruomenės narė stalgėniškė Margarita Charitonova. Atsakovė Stalgėnų seniūnijos šeimų bendruomenė „Gija“. Trečiuoju asmeniu buvo įvardyta J. Latakienė. Tiesa, gegužės viduryje Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų teisėja patenkino ieškovės prašymą ir J. Latakienę „pavertė“ atsakove.
Juoda katė tarp kai kurių bendruomenės narių ir pirmininkės perbėgo tada, kai ši nereagavo į jai praėjusių metų spalio pabaigoje M. Charitonovos persiųstą spalio pradžioje surašytą pareiškimą, kuriuo bendruomenės (kartu ir valdybos) pirmininkei reiškiamas nepasitikėjimas ir reikalaujama nedelsiant atsistatydinti. Po raštu parašus padėjo 157 bendruomenės nariai ir Stalgėnų kaimo gyventojai. Nepasitikėjimas buvo pareikštas dėl to, kad J. Latakienė esą ignoravo bendruomenės narių prašymus, neteikė jiems ir revizoriui dokumentų, informacijos, visuotiniam narių susirinkimui bandė pateikti nerevizuotą 2019 metų ataskaitą ir pan.
Beje, bendruomenės įstatuose numatyta, kad jei nepasitikėjimą pirmininku išreiškia daugiau nei pusė bendruomenės narių, pirmininkas atsistatydina nedelsiant. Bet… tuose pačiuose įstatuose numatyta, kad, pirmininkui atsistatydinus (jį atstatydinus), iki visuotinio susirinkimo šias pareigas eina kuris nors valdybos narys. Šiuo atveju susiklostė taip, kad nė viena „Gijos“ valdybos narė perimti J. Latakienės pareigų. Todėl buvo priimtas sprendimas „įpareigoti J. Latakienę eiti Plungės rajono Stalgėnų seniūnijos šeimų bendruomenės „Gija“ pirmininkės pareigas iki visuotinio ataskaitinio bendruomenės narių susirinkimo“. Visuotiniam susirinkimui sušaukti koją kišo karantinas, o M. Charitonova buvo įsitikinusi, jog J. Latakienė vadovauti bendruomenei, o kartu ir jos valdybai, negali, nes ja nepasitikima.
Kadangi nė viena besibylinėjanti pusė nusileisti neketino, taikos sutartimi net nekvepėjo. J. Latakienė nuo pat pradžių sakė nesijaučianti padariusi ką nors blogo, neturinti dėl ko raudonuoti. „Džiaugsiuosi, jei atsiras aktyvus, iniciatyvus stalgėniškis, kuris norėtų perimti šį darbą“, – bylinėjimosi pradžioje kalbėjo moteris.
Na, o bendruomenės atstovė tvirtino, jog taikos sutartis galima tik tuo atveju, jei J. Latakienė geranoriškai atsisakys valdybos (bendruomenės) pirmininko pareigų. Beje, pradinėje konflikto stadijoje taikos balandžiu tapti nepavyko ir Stalgėnų seniūnui Arūnui Jurkui. Anot jo, tai – principų karas.


Bet, kaip sakoma, būna pasaulyje stebuklų. Toks stebuklas įvyko ir šioje civilinėje byloje. Nežinia, kas privertė pakeisti nuomonę, tačiau gegužės 18 dieną konfliktuojančios pusės pasirašė taikos sutartį.
„Mums svarbiausia buvo, kad būtų sušauktas visuotinis susirinkimas dėl naujos valdybos išrinkimo, ką pirmininkė ir padarė. Išrinkome naują valdybą, kurioje net trys vyrai iš penkių narių. Jurgita pasiliko pirmininke, bet tikrai manau, kad su nauja valdyba ji nebegalės elgtis taip, kaip elgėsi prieš tai“, – priimtą sprendimą dėl taikos sutarties komentavo ieškovė M. Charitonova.
Beje, kad išrinkta nauja stipri, kokios iki šiol nebuvo, bendruomenės „Gija“ valdyba, prieš kelias dienas patvirtino ir A. Jurkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,