Choristai Plungę reprezentavo sostinėje

Parašė:  2011-11-29

Plungės kultūros centras ėmėsi įgyvendinti įdomų sumanymą – Vilniuje ir kituose didmiesčiuose rengti geriausių įstaigos kolektyvų pasirodymus ir Plungę pristatyti kaip kultūrą kuriantį miestą. Tokių renginių idėja, kaip sakė kultūros centro direktorius Romas Matulis, kilo norint parodyti, kad ne tik didmiesčiuose, bet ir regionuose gyvena bei dirba profesionalūs kūrėjai, turintys ką parodyti net ir išrankiausiai publikai. Pirmasis sostinės publiką „šturmavo“ Plungės kultūros centro kamerinis choras, kuriam vadovauja Alfonsas Vildžiūnas.
Kaip sakė kultūros centro direktorius R. Matulis, daug kam atrodo, kad mažuosiuose miestuose kūrybinis procesas nevyksta, kad čia užsiimama tik kultūros sklaida, o ne jos kūrimu. „Tačiau yra kitaip – esam kūrybingi, talentingi, turim daugybę profesionalių menininkų. Ir tai, ką kuriam, galim parodyti visiems“, – sakė R. Matulis.
Vienas iš profesionaliausių Plungės kultūros centro kolektyvų – maestro A. Vildžiūno vadovaujamas kamerinis choras. Puikūs jo veiklos rezultatai šiemet vykusiame tarptautiniame chorų konkurse „Cantare Domino 2011“ įvertinti sidabro apdovanojimu. Būtent nuo šio kolektyvo pasirodymo Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje, ir nutarta pradėti renginių ciklą „Plungė – kultūrą kuriantis miestas“.
Organizuojant koncertą, tikėtasi sulaukti Vilniuje gyvenančių kraštiečių dėmesio. Lūkesčiai pasiteisino su kaupu – žiūrovai vos tilpo į salę, pasiklausyti plungiškių choro rinkosi ne tik žemaičiai. Na, o svarbiausia – koncerto pabaigoje publika plungiškiams plojo stovėdama ir šaukdama „bravo“. O tai, ko gero, reiškia, jog Plungė sostinėje reprezentuota puikiai.
Tiesa, plungiškiai koncertavo ne vieni. Jiems talkino Klaipėdos kamerinio orkestro kvintetas ir iš Plungės kilęs Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, garsusis saksofono virtuozas, Plungės miesto garbės pilietis Petras Vyšniauskas. Choro solo partiją atliko Rita Urniežienė, koncertmeisterė – Aušra Valentienė, gitara skambino Remigijus Bružas.
Plungiškiai atliko chorams kuriančios lietuvių kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės kūrinių, skambėjo ispanų, antilų, andalūzų, C. Franko, A. Piazollo ir kitos melodijos. Na, o koncertas vainikuotas V. Konstantinovo kūriniu „Tau tėvynės dangus“. Jį choras atliko kartu su P. Vyšniausku.


Koncerto pabaigoje Plungės kultūros centro direktorius R. Matulis sakė: „Be didelių ambicijų ir įgeidžių norėjome tiesiog pasidalinti savo menininkų kūryba ir parodyti, kad sugebame ne mažiau, nei Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos kūrėjai. Ir atvežėme bene brangiausią savo perlą – kamerinį chorą“. Direktorius dėkojo saksofonininkui P. Vyšniauskui, maestro A. Vildžiūnui ir plungiškius maloniai priėmusiai Taikomosios dailės muziejaus atstovei Anelei Biliūnaitei.
Kamerinį chorą sveikino ir iš Plungės kilęs Seimo narys Jurgis Razma: „Jei vertintume pagal kuriamos kultūros lygį, tai Plungė yra ne mažas miestelis, o didmiestis. Visi čia susirinkusieji esame dvasiškai pakylėti ir džiaugiamės, kad savo kūryba nusprendėte dalytis su Vilniumi ir visa Lietuva“.
Direktorius R. Matulis pažadėjo, jog, pradėjęs nuo kamerinio choro koncerto, Plungės kultūros centras tikrai pratęs renginių ciklą „Plungė – kultūrą kuriantis miestas“. Vilnius ir kiti didmiesčiai pamatys plungiškių kūrybą dailės, teatro, šokio ir kitose srityse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,