Didžiausias „pravaikštininkas“ – tarybos narys Povilas Batavičius

Parašė:  2020-01-20

Politikui žmonių pasitikėjimas – kaip augalui trąša, todėl, prasidėjus rinkimų laikotarpiui, visi stengiasi atrodyti teisingi, protingi, pasiruošę dirbti ne dėl atlygio, o dėl žmonių gerovės. Tačiau, kai mandatai laimėti, išrinktieji kartais užmiršta ir savo pažadus, ir rinkėjus. Tad pasidomėjome, kaip dirba ir kokį atlygį gauna praėjusių metų balandį prisiekę Rietavo savivaldybės tarybos nariai.
Daugiausia posėdžių praleido P. Batavičius ir E. Fabijonavičienė
Naujos sudėties Savivaldybės taryba posėdžiauti jau buvo kviečiama vienuolika kartų (balandžio ir rugsėjo mėnesiais vyko net po du posėdžius).
Pirmajame posėdyje dalyvavo visi septyniolika politikų, antrajame – dviejų – Juozo Barsteigos ir Eglės Fabijonavičienės – jau nesulaukta. Nedalyvavimo priežastį abu nurodė vienodą – išvykimas.
Gegužės mėnesį sušauktame posėdyje nepasirodė net du iš trijų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių. Povilas Batavičius pranešė atliekąs savanoriškąją krašto apsaugos tarnybą, o Vilija Razmienė dalyvavo seminare.
Saulius Jonušas ir Albinas Bružinskis dėl tiesioginių pareigų praleido birželio mėnesio tarybos posėdį, o Jonas Eugenijus Bačinskas jame nedalyvavo dėl to, kad buvo kažkur išvykęs.


Liepos mėnesį neposėdžiavo atostogavusi E. Fabijonavičienė ir skautų stovykloje buvęs Virgilijus Ruškys.
Rugpjūtį politikai atostogavo, tad priimti sprendimų susirinko tik rugsėjui įpusėjus. Susirinko ne visi – nedalyvavo P. Batavičius (priežasties, sutrukdžiusios jam atlikti tarybos nario pareigas, politikas sekretoriatui nenurodė).
Neeiliniame posėdyje, sušauktame per Mykolinių šventę, nepasirodė net trys tarybos daugumos atstovai – Albinas Maslauskas, A. Bružinskis ir V. Ruškys. Dėl kokių priežasčių liberalai praleido posėdį, neaišku.
Spalio mėnesį vyko net du posėdžiai. Pirmame nedalyvavo atostogaujantis P. Batavičius, kitame – visos tarybos narių vietos prie apskritojo stalo buvo užimtos.
Lapkričio mėnesį rinkėjų interesams priimant sprendimus neatstovavo du vietos politikai – dėl darbo posėdį praleidęs liberalas S. Jonušas ir neatvykimo priežasties nenurodęs mažumos atstovas P. Batavičius.
Paskutiniame praėjusių metų gruodžio mėnesį sušauktame posėdyje nedalyvavo Alfredas Mockus ir E. Fabijonavičienė.
Savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vedėjos Jūratės Šedvilaitės pateiktais duomenimis, nė vieno tarybos posėdžio nepraleido Vytautas Blažaitis, Antanas Černeckis, Viktoras Krajinas, Algimantas Mickus, Augustas Šlimas ir Jonas Rekašius.

Daugiausia posėdžių praleido E. Fabijonavičienė (3) ir P. Batavičius (4). Tad didžiausiu „pravaikštininku“ nominuojame pastarąjį. Nors privalome akcentuoti ir antrąją medalio pusę – šis politikas darbą taryboje išmano: domisi priimamais sprendimais, teikia pasiūlymus, geba iškelti aktualias problemas.
Darbas komitetuose
Sveikatos ir socialinės paramos komitetas praėjusiais metais posėdžiavo septynis kartus. Jame dirbantys politikai V. Krajinas, V. Razmienė, V. Blažaitis, S. Jonušas (pirmininkas) ir J. Rekašius (pavaduotojas) stengėsi savo pareigas atlikti sąžiningai. Po kartą į posėdį dėl pateisinamų priežasčių neatvyko tik V. Razmienė ir V. Blažaitis.
Finansų ir ekonomikos komiteto nariai rinkosi aštuonis kartus. Šio komiteto pirmininko pavaduotojas J. Rekašius dirbo be „pravaikštų“. Pirmininkas J. E. Bačinskas vieną posėdį praleido, nes buvo išvykęs į užsienį. P. Batavičius nedalyvavo net trijuose posėdžiuose (vienas nedalyvavimas pateisintas atostogomis). Lygiai po tiek pat susiėjimų praleido A. Mockus ir E. Fabijonavičienė.
Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžiai buvo sušaukti aštuonis kartus. Visuose dalyvavo S. Jonušas ir A. Šlimas. Po vieną praleido A. Mockus ir A. Mickus. Komiteto pirmininkė E. Fabijonavičienė nedalyvavo dviejuose (vienas praleistas dėl darbo), o pavaduotojas V. Ruškys – net trijuose (visi dėl pateisinamos priežasties) posėdžiuose.
„Socdemas“ V. Krajinas – vienintelis Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto narys, nepraleidęs nė vieno iš aštuonių posėdžių. Komiteto pirmininkas A. Maslauskas ir jo pavaduotojas A. Bružinskis dėl pateisinamų priežasčių praleido po vieną posėdį. Liepos mėnesio posėdyje dėl komandiruotės nedalyvavo M. Litvinas. A. Mickus ir J. Barsteiga nedalyvavo dviejuose posėdžiuose.
Mažiausiai – tik tris kartus – per šį laikotarpį posėdžiavo J. Barsteigos pirmininkaujamas Kontrolės komitetas. Po vieną posėdį dėl pateisinamų priežasčių praleido visi šiame komitete dirbantys politikai – J. Barsteiga (pirmininkas), V. Blažaitis (pavaduotojas) ir M. Litvinas (narys).
Atlygį už darbą gauna ne visi
Vadovaujantis Rietavo savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, tarybos nariams (išskyrus merą ir mero pavaduotoją), pateikusiems pažymą apie pagrindinėje darbovietėje negautą atlyginimą, apmokama už laiką, praleistą posėdžiuose ar einant kitas tarybos nario pareigas.
Savivaldybės administracijos pateiktais duomenimis, už darbą balandžio–gruodžio mėnesiais daugiausia apskaičiuota politikams, vykusiems į komandiruotę Lenkijoje: J. Barsteigai – 560,62 euro, J. E. Bačinskui – 505,14 euro, V. Razmienei – 368,16 euro.

Kiek mažiau už politiko darbą apskaičiuota V. Krajinui – 289,52 euro, M. Litvinui – 242,99 euro, J. Rekašiui – 187,98 euro, V. Ruškiui – 180,23 euro.
Didžiausios vietos politikų išlaidos – degalams
Tarybos nariui, pateikusiam dokumentus, kas mėnesį gali būti skiriama 43,44 Eur dydžio išmoka kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio ar transporto išlaidoms padengti.
Išmokų už panaudotus degalus kreipėsi devyni vietos politikai. V. Razmienei per laikotarpį nuo balandžio mėnesio iki metų pabaigos už degalus išmokėta 521,28 euro. V. Blažaitis nurodė, kad eidamas tarybos nario pareigas degalams išleido 483,55 euro, J. Barsteiga – 460,84 euro, V. Ruškys – 432,97 euro, S. Jonušas – 419,67 euro. A. Mickui išmokėta 323,87 euro, A. Šlimui – 311,97 euro, A. Mockui – 206,49 euro, V. Krajinui – 160,45 euro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Kas tau rup parašė:

    Aišku pravaikštininkai dar ir alga gauna už pravaikštas suskiai. Nuimt algas ir priedus kam mum motet už tai jog nieko nedaro.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,