Du pešasi. O ką daryti trečiajam?

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-01-23

Praėjusių metų gruodžio 10 dienos laikraščio numerio straipsnyje „Tunelis: vieni džiaugiasi, kiti braukia ašaras“ rašėme, kad plungiškiai Kazimieras ir Regina Leišiai gyvena slogiomis nuotaikomis – dėl dešimtmečius lauktų tunelio statybos darbų įtrūko jų namo sienos. Tikėjomės, kad per mėnesį reikalai nors kiek pajudės, bet…
Kompromiso vis dar nėra
Telefonu kalbintas ponas Kazimieras tvirtino, kad situacija iš esmės nepasikeitė: siena, kaip buvo skilusi, taip ir tebėra, viduje lubos, išorėje sienos paramstytos. Tiesa, po straipsnio pasirodymo plungiškis buvo pakviestas į Vilnių pasikalbėti, tik kad iš tų kalbų apčiuopiamos naudos nėra.
„Liepė man susirasti įmonių, kurios galėtų suremontuoti namą. Radau aš jiems bene šešias – ir iš Telšių, ir iš Plungės, ir iš kitur, bet viskas atsiremia į kainą“, – dėstė vyras.
Pasak pono Kazimiero, Plungės firma paskaičiavo, jog remontas gali kainuoti apie 50–60 tūkstančių eurų, tačiau ir ši suma Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) neįkandama. „Jie nori namą sutvarkyti už 10 tūkstančių, na, daugiausia už 20 tūkstančių eurų, – pasakojo plungiškis. – Kitaip sakant, tep lep…“
Vyriškis paminėjo, kad LAKD kviesis specialistą iš Jonavos. Jis turėtų įvertinti esamą situaciją ir galimus jos sprendimo variantus.


„Advokatai sako, kad jei kreiptumės į teismą, bylą garantuotai laimėtume. Ir galėtume prisiteisti ne tik turtinę, bet ir moralinę žalą. Bet vis tikimės, kad susitarsime gražiuoju“, – kalbėjo ponas Kazimieras. Beje, jis pakartotinai kreipėsi ir į draudimo bendrovę, kad ši iš naujo įvertintų žalą (priminsime, kad po pirmųjų namo sienos įtrūkimų draudikas K. Leišiui pasiūlė 1 500 eurų – aut. past.).
Leišių namuose buvo apsilankę ir Savivaldybės atstovai, pasižiūrėjo, išklausė ir žadėjo bėdoje nepalikti.
Savivaldybė – tik tarpininkė
„Išklausėme antrąją pusę. Kaip supratome, ten nesutariama dėl pinigų sumos. Tikrai nėra džiuginantis dalykas, bet tikime, kad susitarimas įvyks“, – teigė laikinai Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjo pareigas einantis Arvydas Liutika.
„Kiek žinau, LAKD deda pastangas, kad būtų galimybė susitarti tarp rangovo ir direkcijos, kad galbūt būtų išmokėta kompensacija ar atliktas remontas. Tikimės, kad susitarimas bus. Jei reikės, mes galime pabandyti padėti, bet tai yra piniginiai, teisiniai dalykai ir šioje vietoje galime tik patarpininkauti“, – situaciją vertino meras Audrius Klišonis.
Kalbėdami su K. Leišiu juokavome, kad pagalbos reikia kreiptis ir į mūsų išrinktuosius Seimo narius. „Žadėjau rašyti Jurgiui Razmai, bet paskui pagalvojau, kad nepatogu trukdyti tokiais reikalais“, – kuklinosi senjoras.
Prisijungė ir Seimo nariai

Mes ne tokie kuklūs – ėmėme ir parašėme J. Razmai, paprašėme jo komentaro. „Komentaras čia nieko nepakeis. Kitą savaitę aplankysiu tuos žmones ir pasiaiškinsiu teisinę pusę“, – atsakė jis.
Savaitei baigiantis, vėl susiskambinome su K. Leišiu, gal jau? „Tyla. Niekas nebuvo atvažiavęs. Jei skambinu, neatsiliepia“, – neslėpė nusivylimo plungiškis.
Padėtis ne tokia, kad būtų galima „tempti gumą“. Nors ir galima pasiguosti bent tuo, kad šiųmetė žiema nei snieginga, nei speiguota, bet jei jau „užvirėme košę“, vėl kreipiamės į Seimo narį. „Dėl tos situacijos aiškinausi su LAKD vadovu. Jie sutinka skirti 20 tūkstančių eurų, bet sako, kad „Plungės lagūna“ paskaičiavo kaštus – 100 tūkstančių. Žodžiu, vyksta sprendimo paieška“, – atrašė mums J. Razma.
Netrukus gavome dar vieną politiko žinutę: „Pasitikslinau su LAKD: jie sutarę su Plungės rajono savivaldybe, kad surastų bent vieną potencialų rangovą, kuris apsiimtų atlikti darbus už protingą kainą ir apie tai informuotų LAKD. Po to LAKD vykdytų konkursą apklausos būdu“.
Tiesa, nuo pat pradžių ne tik mums, bet ir K. Leišiui kirbėjo mintis, kodėl niekur nefigūruoja draudimo bendrovė? Juk statytojas prieš pradėdamas darbus turi apdrausti objektą. Nežinia, kada ir kas gali nutikti. Šito pasiteiravome ir Seimo nario. „Dėl finansavimo, kaip jūs ir minėjote, ketina reikalauti ir iš draudimo bendrovės, bet kad dėl to nebūtų laiko gaišimo, jie (LAKD – aut. past.) pirmiausia finansuoja patys, o po to aiškinasi su draudikais“, – rašė politikas.
Nors apčiuopiamų rezultatų ir nepasiekėme, galime pasidžiaugti, kad ir su nedideliu stumtelėjimu į situaciją sureagavo mūsų išrinktieji Seimo nariai. Penktadienį prieš pietus K. Leišys savo iniciatyva susitiko su Jonu Varkaliu, o popietę, kaip ir buvo žadėjęs, pas plungiškį apsilankė J. Razma. „Šiandien buvo garbingų ponų diena“, – pusiau juokais, pusiau rimtai sakė plungiškis.
Gal pagaliau atsiras šviesa tunelio gale?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. aaa parašė:

    ohooo sumeles remonto… tai gal sulygint ta troba su lig pamatais ir nauja pastatyt? iseitu uz tiek…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,