Dvasios ir kūno šventė – Šv. Jono atlaidai

Parašė:  2021-07-02

Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapija ir bažnyčia puoselėja tradiciją: atėjus Joninėms, tikintieji kviečiami į Šv. Jono atlaidus. Antri metai jie – kiek kitokie, su linksmąja dalimi. Tad praėjusį ketvirtadienį mūsų miesto maldos namuose žmonių netrūko – švęsti atlaidų susirinko būrys parapijiečių.

Didžiuosius titulinius atlaidus, savo vardines Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos tikintieji pradėjo šlovinimo giesmėmis, adoruodami Švč. Sakramentą. Šlovino Plungės parapijos jaunimas, vadovaujamas Rugilės Daujotaitės, teologė Aušra Mizgirienė vedė katechezę „Šventasis Raštas – gražiausia meilės istorija“.
Atlaidų tęsėsi 12 val. prasidėjusiomis šv. Mišiomis, kuriose dalyvavo visi Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos kunigai. Joms pasibaigus parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis atskirą dėmesį skyrė Jonams ir Janinoms, kurie yra „artimiausi altoriui“. Pasveikintas buvo kanauninkas Jonas Ačas, Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės bažnyčios varpininkas Jonas Varslauskas. Kun. V. Gedvainio sulaukė ir dažnai prie altoriaus besimeldžianti Janina Armonienė, bažnyčios patarnautoja Janina Kryževičienė, nuoširdžiai tikinti Janina Kvederienė. „Noriu pasveikinti ir žmogų, kuris savo ranka pats pirmas išmokė mane žegnotis – savo tėvelį Joną“, – sakė dvasininkas.
Klebonas V. Gedvainis, pasinaudodamas proga, priminė, kaip buvo atgaivinta mintis rengti titulinius atlaidus. „Didžiausia padėka Plungės rajono savivaldybės Audriui Klišoniui, kuris pernai parodė iniciatyvą, paragino rengti šiuos atlaidus ir tapo pirmuoju jų mecenatu. Šiemet mecenatai – Regina ir Liudas Skierai“, – pabrėžė dvasininkas. Už mecenatystę ir meilę, paramą ir ištikimybę Bažnyčiai Skierams įteiktas padėkos raštas.
Savo ruožtu L. Skierus už parodytą iniciatyvą dėkojo merui, klebonui, džiaugėsi turėdamas garbę sveikinti plungiškius atlaidų proga ir paskelbė, kas taps kitų metų Šv. Jono atlaidų mecenatais – tai Žaneta ir Mindaugas Bondauskiai.
Atlaidai – sielos džiaugsmas. Po jų niekas neskubėjo skirstytis, nes visų laukė Joninių iškyla šventoriuje su skaniausiomis vaišėmis ir smagia muzika. Susirinkusiesiems gerą nuotaiką dovanojo ir šokti kvietė Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo kapela, vadovaujama Ritos Džiaugienės, ir liaudies muzikos kapela „Minija“, vadovaujama Aldonos Smagurienės. Užtraukti dainą ragino Plungės kultūros centro choras „Tėvynės ilgesys“ (vadovė Rūta Černeckienė), Prūsalių moterų ansamblis „Serbentėlė“ (vadovė R. Džiaugienė) ir Plungės parapijos šlovinimo grupė (vadovė R. Daujotaitė).
Kaip vėliau apie atlaidus atsiliepė Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, nuoširdus pabendravimas, padainavimas, palingavimas ar tiesiog pasišnekučiavimas su kaimynu šimtamečių medžių pavėsyje – gerumas to pabuvimo bendrystėje.
„Plungės“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,